Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kajek

Jakie gry edukacyjne na android?

Polecane posty

Czy znacie jakieś interesujące gry edukacyjne na Android? Takie motywujące do nauki języków obcych i innych przedmiotów jak geografia, chemia itd... Z góry dzięki :)

A jakie maja być to gry edukacyjne? Dla dorosłych czy może dla dzieci ? Ja czasami lubię pograć sobie w różne quizy na telefonie (sporo można ich dostać w sklepie play) ale staram się co nie co zainstalować mojej córci na jej smartfonie, który dostała w tym roku na urodziny. Niech przynajmniej ma z tego coś pożytecznego :)

Dobrą grą jest na przykład Howling Mouse, która jest uzupełniona świetnymi filmami z National Geographic

Myślę,ze dzieciom powinna również spodobać się Lokomotywa Juliana Tuwima.

Do nauki języków obcych ciekawą aplikacją jest Enjoy Learning Map Puzzle - łączy język angielski wraz z zagadnieniami dotyczącymi geografii.

Tutaj znajdziesz sobie opisy poszczególnych gier: Gry na telefon - YourApps.info - Sprytna strona smartfona

Sama możesz sobie dla siebie zainstalować Play Magnus jeśli lubisz szachy albo Quiz UP - można zmierzyć się w teleturnieju z ludźmi z całego świata.

nie ma czegoś takiego :) lepiej z dzieckiem pograć w planszówki :) bo inaczej to strata czasu, to jest moje zdanie

Oj, tego jest mnóstwo w appstore, wystarczy przysiąść na godzinkę i wybrać takie, które ci wpadną w oko:-) android nie ma jakichś tragicznych gier, wszystkie są zazwyczaj kolorowe i bardzo ładne graficznie, ale w edukacyjnych to lepiej może na portale edukacyjne zerknij nie na gry:-)

Jeśli ma być to gra dla dziecka to raczej wybrałabym jakąś edukacyjną grę planszową ;) Jeśli dla Ciebie to ja osobiście do nauki języków korzystam z Duolingo :)

Według mnie edukacyjnymi grami są tez takie jak Mekorama czy 2048, gdzie trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem i podejść do problemu inaczej niż tylko klikając bez sensu :)

Jakoś nie jestem za grami na telefon. Dla mnie jedynym telefonem mógłby być z https://www.upc.pl/telefon/ no ale dziwnym trafem inni mówią, że muszą mieć ze mną kontakt nawet gdy nie ma mnie w domu. Jestem za planszówkami. One są nie tylko grami edukacyjnymi, ale potrafią także wpłynąć na rozwinięcie relacji. Jakoś wydają mi się one o wiele lepsze od gier na telefon lub komputer

Ja bym nie pozwalał małemu dziecku grac na telefonach/tabletach itp. Będzie miał na to jeszcze czas. Lepiej pomysleć o innych formach gier i zabaw, np. gry planszowe edukacyjne, klocki Lego itd.

Zaloguj się, aby obserwować