Jump to content
Sign in to follow this  
TasiaQWE1986

Internet w pokoju syna?

Recommended Posts

Witajcie, chciałaby się Was poradzić w tej kwestii. Od pewnego czasu mój syn nudzi i marudzi, że chce mieć w pokoju telewizor i internet. Ma 11 lat. Z jednej strony to dla mnie byłoby więcej przestrzeni, ale tak się zastanawiam, czy takie filmy online czy programy nie będą poza moja kontrolą? Czy mogę założyć blokadę rodzicielską na telewizję online czy ogólnie internet? Czy wziąć mu tylko telewizje satelitarną? Czy któraś z was przechodziła już przez ten problem? Poradźcie coś, bo nie wiem, czy mu pozwolić, czy nie...

Witaj, 11 lat to już taki wiek, że syn powinien mieć prawo korzystać z komputera i internetu pod Twoją pewną kontrolą. Co do niedozwolonych filmów czy programów nie powinnaś się martwić, bo większość z nich jest dodatkowo płatna, czyli trzeba wysłać jakiś sms czy zapłacić kartą aby mieć dostęp. Poza tym zawsze możesz sama poszukać coś odpowiedniego dla syna do oglądania i mu to puścić w internecie.

Telewizor w pokoju dziecka w takim wieku to nie jest zła rzecz. Dasz mu blokadę na niepowołane treści i będzie mógł spokojnie korzystać z internetu. A na telewizorze jest mało darmowych kanałów o treściach erotycznych. większość jest płatnych.

Według mnie póki co powinna mu wystarczyć telewizja satelitarna. Najlepiej żebyś miała nad nią nadzór. Internet możesz podłączyć dopiero za jakiś czas. Ciągłe przesiadywanie przed ekranem też nie jest dobre. Internet i telewizja mogą negatywnie wpłynąć na jego wyniki w nauce.

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że w internecie to bardziej przyciągają gry on line. Mam dwóch synów i jak tylko dostali komputer i internet do pokoju to zaczęły się plemiona, cs i lol. Także nie tyle bałabym się o telewizję, co o zbyt duży dostęp do gier. Moje dwa urwisy, jak tylko spuszczę ich z oka, zaraz grają i końca nie ma. Trzeba odłączać router. A telewizja on line na pewno przyda się rodzicom.

Na tv nie wiem , czy jest , raczej tak , ale to ci powiedzą w kablówce. W necie jest na pewno i nie wiem , po co mu właściwie tcv? Przecież możecie mieć 1 , jak będzie miał obie rzeczy w pokoju , to maile będziecie do siebie wysyłac...

Net i dobry komputre , teraz jest też wiele świetnych gier , żeby to nie były jakieś okropności to już zadbasz. A tv też w necie jest.

Ogólnie warto stopniowo zezwalać synowi na dostęp do Internetu. Bo faktycznie teraz masa dzieciaków po szkole gra do późnego wieczora na komputerze zapominając o rzeczywistości. Bądź asertywna, nie pozwalaj na wszystko. Jeżeli chodzi o filmy online lub innego rodzaju video to z tym nie powinno być problemu. Istnieje coś takiego jak kontrola rodzicielska, spróbuj :)

Wiesz co, są takie fajne abonamenty na internet w Plusie. Taki internet podłączony na port USB. Tam określasz ile chcesz mieć tego transfery, w sencie ile GB itd. Możesz dać to synowi i powiedzieć, że Internet ma ograniczony miesięcznie i musi rozważnie z niego korzystac. Może jest to dobry sposób? Więcej informacji o tych zestawach znajdziecie na stornie http://www.plus.pl/modemy-routery Wydaje mi się to nienajgorszym pomysłem, bo w razie "w" to wyciąganie tego "pendrive" z komputera i internetu nie ma.

A dla mnie rewelacją są światłowody. Bezdyskusyjnie! Naprawdę rozwijają się niesamowicie szybko. Chciałbym również zaznaczyć, że telewizja stacjonarna nie robi na mnie wrażnia. Mobilna? Jak najbardziej. Przeczytajcie sobie ten tekst o telewizji streamowanej: http://www.dzienniklodzki.pl/artykuly-sponsorowane/a/lacze-internetowe-do-telewizji-streamingowej,12412160/ - samo streamowanie w ostatnich latach stało się bardzo popularne, naprawdę warto wiedzieć, że jest element naszego życia, który rozwija się w niesamowicie szybkim tempie!

Sign in to follow this