Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
emanuel

Wypadek samochodowy

Polecane posty

Wiadomo wypadek samochodowy to duże przeżycie dla całej rodziny. Zarówno dla sprawcy jak i dla poszkodowanego. Znajomy ostatnio został osobą poszkodowaną w wypadku. Jechał ścieżką rowerową i samochód przecinając ścieżkę nie zauważył go i go potrącił. Ubezpieczony był ale stare się o większe odszkodowanie po wypadku niż firma mu proponuje bo uważa że dostał za niskie. Da się uzyskać większe?? Mieliście kiedyś taki problem??

Najlepiej będzie jeśli Twój znajomy skontaktuje się z jakąś firmą ubezpieczeniową, która ma w swojej ofercie zaznaczone, że specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań powypadkowych. Wtedy nie będzie problemu z załatwieniem tej sprawy, bo osoby z takich firm znają się na takich przypadkach i wiedzą, jak załatwić taką sprawę aby osoba zgłaszająca była usatysfakcjonowana.

Przykro mi z powodu wypadku znajomego, to zawsze jest kłopot, nerwy i różne komplikacje :(

Jeśli chodzi o wysokość odszkodowania, to może złożyć odwołanie do firmy ubezpieczeniowej, na własną rękę wnieść sprawę do sądu lub wynająć specjalną firmę, która specjalizuje się w ściąganiu odszkodowań (za jakąś opłatą oczywiście).

Każdy sposób jest dobry...kwestia chęci i samozaparcia ;)

Wiesz, najlepiej, jakby twój znajomy skorzystał z porady firmy ds odszkodowań. Oni najlepiej wiedzieliby, co i jak, my tu chyba nie bardzo ci pomożemy, przynajmniej ja. Mój chłopak miał ostatnio wypadek na skuterze i wiem dlatego, że korzystał z porady firmy, którą znalazł w Internecie, oni mu całą sprawę poprowadzili i był bardzo zadowolony z ich usług:-)

Ja na miejscu twojego znajomego dałbym sobie spokój i nie walczył o wyższe odszkodowanie. Szanse na dostanie większego odszkodowania są naprawdę nikłe. Według mnie gra nie jest warta świeczki. Straci w ten sposób tylko czas, nerwy i pieniądze.

Chyba faktycznie da sobie spokój z dochodzeniem wyższego odszkodowania. Prawnik, który doradzał koledze nie widzi większego sensu i szans na uzyskanie lepszego odszkodowania z przyczyn leżących również po stronie poszkodowanego. Zatem odszkodowanie po wypadku będzie, ale nie takie na jakie zasługuje, niestety w Polsce w tym temacie jest masakra...

Wypadki samochodowe to niestety bardzo przykra sprawa. Ludzie nie zdają sobie sprawy, wsiadają po pijanemu do samochodu itd. My ostatnio tez mieliśmy stłuczkę w Warszawie, ale na szczęście nic się nam nie stało. Niestety samochód nie dał rady jechać i musieliśmy dzwonić po pomoc drogową. Wszystkie wypadki to przykra sprawa, a jak ludzie wsiadają po pijaku dosamochodu, to mnie szlak trafia. Swoją drogą, korzystaliśmy z tej pomocy http://www.pomoc-drogowa.waw.pl/holowanie_warszawa.html

gdybyście potrzebowali, to jest to dobra firma

Przy każdej kolizji kluczowe znaczenie ma OC!

Ja często sobie przed wykupieniem kolejnej polisy, sprawdzam ten ranking kalkuatorów OC http://www.mfind.pl/akademia/polisa-oc-2/kalkulator-oc/!

Czasami nie warto przepłacać za tego typu ubezpieczenia, bo gdy kolizja nie jest z naszej winy, to płaci nam ubezpiczyciel osoby powodującej wypadek!

Ja zabezpieczam się jak mogę przed takimi rzeczami. Mam wykupione podstawowe ubezpieczenia i planuje kupić jeszcze NNW, żeby być bardziej zabezpieczoną. Dobrą ofertę znalazłam tutaj https://www.allianz.pl/ubezpieczenia/nastepstwa-nieszczesliwych-wypadkow,28133.html . Mogę ubezpieczyć siebie indywidualnie, a także całą najbliższą rodzinę. Nie chciałabym się znaleźć w sytuacji, w której po wypadku nie będę miała na rehabilitacje, jedzenie, leki, opłaty.

Wiem, że jeśli masz faktury i paragony wszystkich swoich napraw to idąc do sądu na pewno otrzymasz to wszystko spowrotem. Moja znajoma ostatnio była zainteresowana bo robiła naprawa honda wola własnie z powodu wypadku :)

Najlepiej będzie jeśli Twój znajomy skontaktuje się z jakąś firmą ubezpieczeniową, która ma w swojej ofercie zaznaczone, że specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań powypadkowych. Wtedy nie będzie problemu z załatwieniem tej sprawy, bo osoby z takich firm znają się na takich przypadkach i wiedzą, jak załatwić taką sprawę aby osoba zgłaszająca była usatysfakcjonowana.

Nie tyle do firmy ubezpieczeniowej co do Kancelarii Prawnej, która specjalizuje się w odzyskiwaniu należności z tytułu własnie tego typu spraw. Ja korzystałem z tej oferty. Takie odszkodowanie można uzyskać i wiele osób rezygnuje właśnie z takiej możliwości.

Od siebie dodam, że takie sprawy nie są wcale trudne. Jeśli ma się kompletną dokumentację. Dokładnie sprecyzuje się swoje roszczenia i ma się odrobinę determinacji, to można osiągnąć dość szybko swój cel.

Co do odszkodowania, to tutaj http://www.pomocni.org.pl/index.php/blog/12-odszkodowania-powypadkowe-szkody-oc/26-01-zawalczyc-o-odszkodowanie znalazłam trochę wskazówek jak zabiegać o odszkodowanie powypadkowe. Jeśli ubezpieczyciel nie chce go wypłacić, to chyba najrozsądniej poradzić się prawnika, albo udać się do kancelarii odzyskującej odszkodowania zawodowo - są bardzo skuteczne, choć trzeba się liczyć z kosztami.

Jeśli szukacie w tym zakresie bardzo dobrej jakości porad prawnych to tylko wizyta u dobrego radcy prawnego może pomóc... !

Zaloguj się, aby obserwować