Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Athena29

skandynawskie elewacje

Polecane posty

Witajcie:-) wróciłam w tamtym tygodniu od męża, z Finlandii. Byliśmy u niego razem z dziećmi, tak, w odwiedzinach, on tam dostał bardzo dobrą pracę i już stęskniliśmy się za nim, a poza tym, jeszcze nigdy u niego nie byliśmy, chociaż pracuje tam półtora roku... I bardzo mi się spodobały tamtejsze elewacje domów jednorodzinnych:-) wszystko takie na skandynawski styl, czyste, schludne:-) i pomyślałam sobie, czy u nas taki pomysł zdałby egzamin? Czy za bardzo rzucałby się w oczy? Sama nie wiem, mąż mówi, że to moja decyzja:-)

Witaj, skandynawskie elewacje mają to do siebie, że wyglądają raczej skromnie, więc są przeciwieństwem rzucania się w oczy. Drewno jest na pewno bardzo eleganckie i dodaje domowi mnóstwo urody i uroku. Moim zdaniem obecnie najlepiej stawiać na taką elewację, bo to po prostu świetny wybór, który jest zarówno praktyczny, jak i po prostu będzie cieszyło oko.

Sama bym taki chciała. To może dasz mi namiar na męża , ja mojego też tam wyślę , niech na domeczek zarabia;) . Chciałabym taki , już dawno mi się marzy , ślicznotki są , gustowne , skromne właśnie , nie to co polska moda- wielki biały spasieluch ze złotymi lwami przy bramie. Nawet mając dużo pieniędzy bym czegoś takiego nie chciała! A taki- bardzo , bardzo...

a czemu miałaby się taka elewacja nie sprawdzić w Polsce?? Dobrze zarobiona i zabezpieczona powinna cieszyć oko Twoje przez długi czas. Oraz wzbudzać zazdrość sąsiadów że masz tak ładnie zrobiony dom. Wszystko jednak zależy od jakości materiałów użytych.

Chodzi ci o to, że taka elewacja jest schludna i skromniutka, zazwyczaj w jasnych kolorach głównie bieli chyba, prawda? No, u nas, w naszym kraju, gdzie pompa musi być i złote dachy, to może wasz dom faktycznie się rzucać w oczy:-) przynajmniej ogrodowe krasnale wtedy w ogródku postaw, żeby AŻ TAK się nie wybijać:-) za elewacjami i deskami rozejrzyj się w necie, tam dużo promocji teraz na sezon znaleźć można:-)

Dzięki za Wasze opinie, chyba się przekonam. Ogólnie czytałam ostatnio na pewnym forum mieszkaniowym, że najbardziej polecane elewacje domów jednorodzinnych to te w prostym stylu, nawiązujące charakterem do willi. Poza tym najlepiej za takie sprawy remontowe wziąć się na przełomie lata i jesieni więc myślę że po wakacjach będziemy mieli dużo pracy :)

Styl skandynawski jest jednym z moich ulubionych stylów. Bardzo lubię jasne wnętrza w kolorze białym, kremowym, beżowym, błękitnym, a także szarym. Lubie też drewniane meble i dodatki. Moje całe mieszkanie urządzone jest właśnie w takim stylu. Część mebli została kupiona, a część została zrobiona z palet i skrzynek. Chciałabym zmienić nieco salon, a dokładniej na jednej ze ścian położyć białą cegłę. Wybrałam już cegłę z tej oferty http://www.decomania.pl/pl/c/Efekt-biala-cegla/2089 , ale nie wiem, na której ścianie mam ją położyć. Zastanawiam się między tą, przy której stoi komplet wypoczynkowy, a tą przy której stoi telewizor i komoda. Jak myślicie, przy której z nich ta cegła będzie prezentowała się najlepiej? Niektórzy z Was mogą pomyśleć, że skoro nie wiem, na którą ściane się zdecydować, to może powinnam położyć cegłę na obydwu, ale uważam, że wtedy będzie jej za dużo we wnętrzu.

Też jestem w trakcie remontu salonu, idzie mi to powoli ale skutecznie, parkiet jest juz odnowiony a ściany odmalowane, pora na zakup solidnych mebli. Moze wiecie, gdzie dostane dobrej jakości narożniki z funkcją spania ? Znajoma poleciła mi sklep internetowy florimeble, ale chciałabym sie jeszcze chwile porozglądac zanim podejme decyzje.

Powiem wprost. Skandynawskie elewacje nie są łatwe w utrzymaniu. Po pierwsze ich czystość polega w dużej mierze na systematycznej konserwacji. Druga sprawa i w zasadzie najważniejsza, to wykorzystanie materiałów.

Nie wiem czy o tym samym typie elewacji powiem, ale ja widziałem głównie te, wykonane z materiałów naturalnych takich jak kamień, czy skała naturalna.

Samo 'wykonanie' takiej elewacji to nie problem. 'Schody' zaczynają się, gdy chcemy dotrzeć do materiału. Na szczęście dziś w internecie, można znaleźć niemalże wszystkie rodzaje owych materiałów.

co do konserwacji i czyszczenia to mogę polecić firmę, z której sam korzystam: RopeSerwis

Jest tam opis związany z czyszczeniem elewacji w tym tych na styl skandynawski. Dodam, że co do cen, też jest ok, wiec warto zwrócić na to uwagę.

Zaloguj się, aby obserwować