Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
NAJTHADDEUS555

Tanio, znaczy niemodnie?

Polecane posty

Witam wszystkich:-) Mam takie pytanie, które narodziło się w mojej głowie już od wczorajszego wieczoru... A mianowicie, czy tanio, znaczy niemodnie? Mieliśmy wczoraj taką dyskusję na grillu wieczornym ze znajomymi. Jedna z dziewczyn zaczęła chwalić się torebką, jaką kupiła z przeceny w zalando, („no takie są teraz tam przeceny!”) za 350 zł... Troszkę nie moje klimaty... Więc skomentowałam, że po co tyle pieniędzy wydawać na torebkę? Ona na to oburzona: No jak to – żeby było modnie! I tak sobie pomyślałam, że ja kupuję ciuchy naprawdę tanio, czyli to znaczy, że jestem niemodna:-((? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Według mnie nie jest z góry powiedziane, że tanie znaczy niemodnie, bo przecież weźmy pod uwagę srogie rzeczy z sieciówek- kiedyś może i były one całkiem dobrej jakości, ale na chwilę obecną z pewnością to się zmieniło, kosztują krocie, a czytając skład oczy wychodzą nam na wierzch, bo to 100% poliester, który nie oddycha;/ masakra jakaś;/ Moim zdaniem warto kupować w tańszych sklepach, nawet internetowych, ale trzeba czytać z pewnością składy.

Witaj, moim zdaniem cena jedynie symbolizuje markę, firmę, a nie jakość. Na buty czy torebkę lubię więcej wydać, ale bluzki, bluzy czy tuniki często kupuje tańsze. I są one nawet lepsze jakościowo niż te kupowane w sieciówkach, które strasznie szybko się niszczą po praniu. Niektóre nawet po 3 czy 4 praniach wyglądają, jak ścierki. Lepiej korzystać z tańszych sklepów internetowych.

Zacznijmy od tego co to znaczy modnie?!? Dla jednego modne jest coś innego niż dla drugiego...chociażby dlatego, że w każdym kręgu czy to kulturowym, czy społecznym czy też wyznaniowym obowiązują inne zasady i inna "moda" ;)

W moim odczuciu każdy może ubierać się jak chce...poza tym kto tak naprawdę patrzy, czy "zwykła" kobieta na ulicy jest modnie ubrana...nie oszukujmy się nie jesteśmy jakimiś celebrantkami ;)

Ja uważam wręcz odwrotnie .... nigdy nie obkupuję się w drogich markowych sklepach, zazwyczaj jest to mój miejski bazarek albo sklepy internetowe gdzie wbrew pozorom można znaleźć naprawdę mnóstwo świetnych rzeczy za które płacę o połowę mniej niż w sieciówkach i co najciekawsze te ubrania nie różnią się już gatunkowo, powiem więcej zdarza się że te tańsze są lepsze

Sieciówki nigdy mnie też nie pociągały... ale wiecie, widać, że w niektórych kręgach liczy się marka i metka i to one determinują trendy modowe. Nieważne, jak leży, ważne, żeby napis było widać, albo metkę... ja do takich osób nie należę, ale zaczęłam się zastanawiać... w sumie to liczy się chyba własny styl, a nie metka:-) w sklepach netowych i na bazarkach można też modnie się ubrać, a w lumpeksach nawet i metkowo:-)

Witam wszystkich:-) Mam takie pytanie, które narodziło się w mojej głowie już od wczorajszego wieczoru... A mianowicie, czy tanio, znaczy niemodnie? Mieliśmy wczoraj taką dyskusję na grillu wieczornym ze znajomymi. Jedna z dziewczyn zaczęła chwalić się torebką, jaką kupiła z przeceny w zalando, („no takie są teraz tam przeceny!”) za 350 zł... Troszkę nie moje klimaty... Więc skomentowałam, że po co tyle pieniędzy wydawać na torebkę? Ona na to oburzona: No jak to – żeby było modnie! I tak sobie pomyślałam, że ja kupuję ciuchy naprawdę tanio, czyli to znaczy, że jestem niemodna:-((? Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Powiem szczerze, że ostatnio do mody należy podchodzic z dystansem. Ja czerpię inspiracje od blogerek one zawsze wiedzą co w modzie piszczy i często linkują do fajnych sklepów. Ostatnio odkrywał w ten sposób fajny i wydaje mi się modny sklep - http://www.sakolife.pl/ - ceny mają bardzo dobre i dziewczyny ogoólnie polecają tam zakupy. Sprawdź, może Ci się spodoba i będziesz "w końcu modna" (żarcik:)

Nie trzeba kupować drogich ubrań by być modnym. Wystarczy podpatrzeć jakies fajne stylizacje np. na http://pasujemi.pl/ i poszukać podobnych tańszych ubrań na bazarze, w supermarkecie czy nawet w lumpeksie.

Jestem zdania, że przede wszystkim rzeczy, które kupujemy powinny nam się podobać :) I wcale nie jest tak, ze tanie rzeczy muszą być niemodne, wszystko zalezy od tego gdzie kupujemy i jak ze sobą wszystko łączymy. Sama niedawno miałam okazję być w Rzeszowie w http://www.paryzanka.eu/ i jestem zachwycona ich asortymentem :) I wcale nie mają bardzo drogich rzeczy!

Moim zdaniem nie ma to żadnego znaczenia,za ile kupujemy daną rzecz.

Tym bardziej,że obecnie wysoka cena wcale nie oznacza dobrej gatunkowo rzeczy,trwałej i stylowej. Wraca się do tego co eleganckie,skromne i pasujące do każdej okazji. Takie właśnie są torebki listonoszki z http://www.mamtorebke.pl/26-listonoszki

Możemy dobrać sobie kolor,wielkość i cieszyć się tym co modne i dostępne za niewielkie pieniądze.

ja tak nie uważam, że cena to nie wszystko, zaczelam zamawiac na goodlookin ubrania bo sa fajne, modne i wygodne - a cena zadowalająca.

Zgadzam się z wypowiedzią Matejka cena wcale nie mówi o jakości. Jest wiele dobrych gatunkowo rzeczy za grosze. A moda rządzi się własnymi prawami. Często modnie nie znaczy ładnie. Sama nie zawsze rozumiem jak ktoś może daną rzecz nosić skoro źle w niej wygląda, no ale jest to modne. Za to jak wpadnie ci w oko coś modnego ale drogiego to zrób tak jak ja. Poszukaj tego w sklepie internetowym, co już obniży jakoś koszta, a następnie poszukaj kuponów zniżkowych. Ja ostatnio wypatrzyłam super buty wchodzę na https://blip.pl/mivo-shoes/ i ze zniżką jaką tam znalazłam kupiłam bytu o 70 % niż gdy widziałam je w sklepie.

Cena niekoniecznie oddaje jakość. Nie jestem przekonana czy ubieramy się po to, by było modnie. Najważniejsze w ubiorze jest to, żeby był on zgodny z nami, żeby nas w pewien sposób wyrażał. U znanego projektanta, każdy potrafi ubrać sie świetnie, sztuką jest zrobić to samo w sklepach dostępnych dla wszystkich i dodatkowo za połowę ceny.

A ja uwielbiam hurt odzieży :) Jest niedrogo i modnie. Cena nie określa "progu modowego" więc nie ma co sie tym kierować. Każdy ma swój styl, którym powinien sie kierować :)

Oczywiście,ze nie ! Sama również lubię zoaszczędzić i jestem zdania,ze liczy się gust a nie to za ile sobie kupimy jakieś dodatki czy ubrania..... Zwracam jednak uwage na jakość. Jestem zdania,e warto jest czasami dołożyć do czegoś porzaniejszeggo oraz kupić sobie coś dobrej jakosci niż coś kiepskiego co Wam się szybko rozleci.... Taki zakup wcale nie jest opłacalny.

Jeśli planowałybyście kupic sobie jakiś porządny zegarek to zerknijcie sobie na katalog zegarków od firmy Skagen;

www.zegarki-skagen.pl

Są one bardzo ale to bardzo dobrej jakósci.

jak ktoś potrafi się ubrać to można kupić ubrania i w sh i stworzyć fajną stylizację. Nie trzeba mieć milionów na koncie, ja kupie sklep goodlookin fajne ciuszki i w różnych cenach także jest w czym przebierać, dostawa w 3 dni także tez szybko.

W sh można dostać na prawdę ciekawe rzeczy, ale ja mam jednak blokadę przed założeniem tych rzeczy. Jakoś mnie to odrzuca :/

to nie prawda! Ja zamawiam na goodlookin ubrania i jestem zadowolona. Lubię, jak mogę bez problemu prac ubrania i nie musze sie martwić ze cos im sie stanie.

Moja znajoma tez mówiła że zamawiała na Googlookin nawet do Uk wysyłali, więc już mnie męczyła żeby jej przesyłac tak jak z innych sklepów.

Całkowicie się zgadzam. Mam nadzieję, że kiedyś wszystkie osoby będą miały takie nastawienie w tym temacie.

w sklepach stacjonarnych płaci się dodatkowo za lokal więc trzeba podnieść ceną produkty także o czym mowa, dlatego zamawiam online i mam taniej:)

Nie słyszałam nigdy takiej opinii. Przykładem jest sklep multu.pl w którym są bardzo tanie buty, ale modne. Same sprawdźcie.

Zaloguj się, aby obserwować