Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ECOARIEL07

czy możn oduczyć psa szczekania?

Polecane posty

Witam dziewczyny, dziś muszę się was poradzić jak radzicie sobie z hałaśliwym psem w domu. Otóż mamy od 6 lat ratlerka jest to troszkę wredna rasa ale tak przyzwyczailiśmy się do naszego że już nie wyobrażamy sobie jak byłoby bez niego. Problem pojawił się kiedy urodziłam dziecko, wszystko było by ok ale pies strasznie ujada nawet w nocy jak tylko usłyszy jakikolwiek szmer u sąsiadów, a chyba każdy wie jak przeraźliwe jest szczekanie małego ratlerka, cały blok stawia na nogi. Możecie powiedzieć mi jak oduczyć psa szczekania w domu i czy jest taki sposób, słyszałam o rożnych impulsach elektrycznych ale nie wiem czy nie jest to szkodliwe.

Nie mam zielonego pojęcia czy można oduczyć psa szczekania - wydaje się to wręcz niemożliwe, pies przecież jest po to by szczekać ;) może zamiast oduczania psa szczekania warto pomyśleć o jego "wyprowadzeniu" na dwór? Fajna buda, kojec i wydaje się, że problem będzie rozwiązany. Sam nie jestem za psem w domu zwłaszcza przy małych dzieciach więc dla mnie strzał w dziesiątkę

Witaj generalnie ja nie stosowała bym czegoś takiego jak impulsy elektryczne. Skoro Twój pies jest młody to sam się oduczy szczekać tylko musisz mu zwracać uwagę. Ewentualnie udaj się po radę do weterynarza. Pwodzenia.

Nie wiem czy ktoś z Was słyszał o czymś takim, jak obroża antyszczekowa, która właśnie działa na zasadzie stymulacji i impulsów, co sprawia, że pies po prostu nie szczeka. Dużo informacji jak oduczyć psa szczekania w domu można znaleźć tutaj, bo starając się oduczyć psa szczekania w domu trzeba sięgać naprawdę do rożnych metod, bo nie zawsze jedna metoda pomoże. Na pewno obroża antyszczekowa się przyda, ale nie zastąpi ona nam dyscypliny psa:)

Witaj,

Psa nie można całkwoice oduczyć szczekać, to tak jakby człowieka oduczyć mówić ;) pies powinien być jednak wychowany żeby nie ujadał jak piszesz. Wychowany pies jest spokojny i szczeka tylko gdy ma konkretny powód, a na komendę powinien przestać. Nie ujadałby tak zajadle. W wychowaniu psa mogą pomóc rózne pomoce - obroża elektryczna czy nawet smycz.

A co powiecie aby zainwestować w takie coś jak myjka parowa do czyszczenia. Mam zwierzęta w domu i mój samochód, dywany to jakaś porażka. Ciężko mi je czyścić z sierści i prać.

Macie na to jakąś radę?

Zadajesz takie pytanie jakby : Czy można nauczyć człowieka mówić? No chyba nie za bardzo. Najwyżej możesz go nauczyć kiedy może szczekac a kiedy nie. Na pewno jeżeli zajmie się nim profesjonalny treser, to jest to do osiągnięcia. Ale na pewno nie będzie to sprawa łatwa. Musisz zacząć gdy pies jest jeszcze młody, bo ze starym to chyba mija się z celem. Sa jakies kagańce chyba, które nie pozwalają psu szczekać ale nie sa one dla zwierząt polecane.

Szczekanie psa to rzecz normalna, choć denerwująca jeśli to się dzieje w nocy. Z naszym psem byliśmy u behawiorysty, który zalecił podawanie KalmVet - VetExpert. To preparat do łagodzenia objawów stresu, niepokoju i agresji. Dawkę jak i porę podawania powinien określić specjalista.

Niektóre psy szczekają częściej inne mniej. Oduczyć na pewno się nie oduczy. Psy poprzez szczekanie okazują radość, smutek czy tęsknotę. A także odstraszają innych od swojego terytorium. My w domu uczymy nie szczekać na każdego przechodnia i jak pies zaczyna szczekać i biec w stronę przechodniów to go wołamy i karcimy. Mamy nadzieję, że w ten sposób zrozumie, że tak robić nie można. No ale zdarzają się też chwilę gdzie nie zaszczeka to wtedy daję mu nagrodę. Specjalny smakołyk kupiony w sklepie zoologicznym. Nie jest on tani więc kupując go korzystam ze zniżek z https://blip.pl/telekarma/ i mój pies nie dostaje ich w innych sytuacjach jak tylko w nagrodę. Tak go tresuję. Zobaczymy może będzie mniej szczekał

Zaloguj się, aby obserwować