Jump to content
Sign in to follow this  
corinnewks

Wilgoć w pokoju...

Recommended Posts

Witajcie. Zauważyłam ostatnio, że w pokoju syna na szybach skrapla się woda, a pod parapetem i w rogu pokoju pojawiła się pleśń... Mąż zaproponował, żeby kupić taki domowy osuszacz powietrza, który poradzi sobie zarówno z wilgocią, jak i z pleśnią> Ale czy naprawdę? Czy będzie aż tak wielofunkcyjny? Ma może ktoś z was takie urządzenie w domu? Nie ukrywam, że poza tym moim priorytetem jest to, żeby to był jak najcichsze urządzenie, a nie jakaś kosiarka do trawy... Czy możecie polecić jakiś model sprawdzony lub sklep, gdzie można rozeznać się w temacie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm miałem u siebie grzyba w domu ale to było 100lat temu...Oczywiście żart :) Jakoś 2 lata temu miałem dokładnie taki sam problem. Nie wiedziałem w jaki sposób mam sobie z nim poradzić. Próbowałem już różnych sposobów - wietrzyłem pomieszczenia, szorowałem ściany itp itd Nic nie pomagało. Postanowiłem zamówić na allegro jakiś specyfik, przejrzałem oferty i natrafiłem chyba na jakiś odstraszacz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja taki osuszacz miałem w domu, a w sumie to nawet do tej pory jeszcze gdzieś jest. I spisywał się dobrze. Jednak na samym początku musiałem urzyć jeszcze takisprawy przeciw grzybom i pleśniom zeby nalot ze ściany usunąć. Potem już osuszacz wchłaniał nadmiar wilgoci i wszystko się ładnie "naprawiło". trzeba kupić tylko taki dobry jakościowo a nie jakiś taki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw to pozbądź się przyczyny, która powoduje tego grzyba, bo nawet jak osuszysz swoje pomieszczenia to on znowu będzie się pojawiał. Może masz za szczelny dom nie dostajesz powietrza w ogóle z pola to są ważne czynniki, jakie są potrzebne w domu. Takie osuszacze tez nie są tania impreza dlatego zawsze możesz wynająć ludzi, którzy zajmują się osuszaniem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Witajcie. Zauważyłam ostatnio, że w pokoju syna na szybach skrapla się woda, a pod parapetem i w rogu pokoju pojawiła się pleśń... Mąż zaproponował, żeby kupić taki domowy osuszacz powietrza, który poradzi sobie zarówno z wilgocią, jak i z pleśnią>

 

My rok po przeprowadzce do nowego mieszkania kupiliśmy sobie taki osuszacz, ale pierwszy zakup nie był udany - wzięliśmy pierwsze lepsze urządzenie z marketu i po 4 miesiącach przestało działać. Drugi zakup był już bardziej świadomy i wybraliśmy coś lepszego http://www.osuszacze.watersmile.pl/zastosowanie/dom/ Te osuszacze znakomicie nadają się do zastosowań domowych, nawet przy częstym stosowaniu. Nasz działa do dzisiaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×