Jump to content
Sign in to follow this  
susieevil17

Przedporodowy remont pokoju

Recommended Posts

Pokój, który docelowo będzie pokojem naszego synka jest teraz graciarnio- rupieciarnią. Czas najwyższy ogarnąć temat, bo do porodu już tylko 4 miesiące... Zastanawiamy się, czy urządzać ten pokój jak dla małego dziecka, czy po prostu wystarczy go odświeżyć? Chodzi mi np. o kwestię związaną ze ścianami. Czy wato położyć tapetę w typowo dziecięce wzory? Sklep z tapetami w którym byliśmy miał takie w ofercie. Czy lepiej sobie odpuścić, bo potem za kilka lat będzie to trzeba wszystko zrywać? Może po prostu wystarczy jakaś przytulna kolorystka? Jak urządzaliście pokoje dla waszych maluszków? Były to słodkie pokoje w misie, czy raczej bez takich ozdób?

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeżeli chcesz szybko przeprowadzi remont to może dobrze by było da tapetę nie trzeba za bardzo równa ścian bo tapety są różnorakie wystarczy tylko wiedzieć czego się chce. Wydaje mi si że dziecięce wzory będą dobrym tematem na ten pokój. Zrywanie tapety nie jest problemem jest tyle środków dostepnych dizeki którym tapeta schodzi. Tapeta jak najbardziej super pomysłem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiesz co, jeśli to ma być pokój dla dziecka to powinnaś postawić na tapety, które będą idealnie pasować do takiego pomieszczenia. Jeśli znacie płeć dziecka, to możecie dopasować kolory, np. wybrać dla chłopca kolor niebieski, a dla dziewczynki różowy. Jednak jeśli nie znacie płci dziecka to możecie postawić na jakieś pastelowe kolory, na pewno nie żarówiaste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepiej przewertować Internet i znaleźć najbardziej optymalny sklep z tapetami, z dobrymi cenami, z wieloma wzorami i motywami, a także z pokazanymi na stronie aranżacjami – to bardzo ułatwia wybór, jeśli ktoś jest niezdecydowany:-) Teraz, jeśli chodzi o artykuły dla dzieci, w tym także tapety i fototapety, wybór jest naprawdę bardzo duży:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

My zrobiliśmy pokój dla chłopca akurat w beżach i błękicie:) Na ścianach znalazła się też tapety w poziome biało beżowe pasy i do tego mnóstwo dodatków w błękicie:) Pokoik wygląda cudnie i efekt tak naprawdę przerósł nasze oczekiwania:) Do tego wybraliśmy mebelki w kolorze błękitu i wszystko bardzo fajnie się komponuje:) więc może Wy tez pokombinujcie coś z tapetą i podobnym pomysłem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi się bardzo podobają rozwiązania meblowe zaproponowane przez http://elies.pl/ . Szczególnie, że to nie będzie pokój tylko jednego dziecka. Mam synka w wieku dwóch lat. I teraz będzie pokój dzielił z bratem, który urodzi się pod koniec lipca. Mam nadzieję, że faktycznie urodzę pod koniec lipca a nie w połowie sierpnia. Z poprzednim synkiem termin miałam na połowę października a mały wyszedł na początki listopada. W każdym razie muszę urządzić ten pokoik tak aby starszy syn też był zadowolony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętajcie, że remontując cokolwiek musimy pamiętać o dobrej izolacji cieplnej. Jeśli bowiem pokój będzie nieocieplony, to dziecku będzie nocami zimno, albo też będzie trzeba znacznie więcej kasy wydać na ogrzewanie. Dlatego też warto wejść sobie na docieplajdom.pl i kupić materiały do ocieplenia np. styropian i akrylowy tynk. Gorąco zachęcam, koszty nie są duże, a efekty za to bardzo widoczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pamiętaj też o tym, że po remoncie trzeba posprzątać. Raczej w ciąży nie robiłabym tego na Twoim miejscu. Można skorzystać z pomocy, na przykład sprzątanie mieszkań warszawa. Jeśli chodzi o znalezienie kogoś do pomocy to z łatwością można to zrobić przez stronę https://pozamiatane.pl/.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×