Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PROZORA888

Czy wysłać dziecko na obóz językowy?

Polecane posty

Witam! Czy Waszym zdaniem warto wysłać dwunastoletnie dziecko na obóz językowy dla młodzieży? Moje dziecko usłyszało od kolegi, że ten jedzie na obóz językowy i bardzo chce także pojechać na taki obóz, ponieważ jest bardzo zafascynowany jeżykiem angielskim i chce na taki obóz pojechać, a ja tak naprawdę nie mam pojęcia czy się na to zdecydować czy nie i ile będzie to w ogóle kosztowało? Ktoś się w ogóle orientuje w temacie? Nie chcę wysyłać dziecka w ciemno i płacić pieniądze za coś, co może nie przyniesie żadnego efektu. A Wy jak myślicie? Czy takie obozy są przydatne dla dzieciaków czy niekoniecznie?

Najlepiej skontaktować się z rodzicami dziecka, które jedzie, popytać o szkołę, w której będzie się uczył, zrobić małe śledztwo, jaka to szkoła, jaką metodą uczy, jakie ma opinie (do przeczytania strona internetowa i komentarze na temat kursów). Sprawdzić koszt i jeśli będzie do przyjęcia, puścić dziecko ciesząc się, że chce się uczyć, co nie jest takie oczywiste u dwunastolatka.

Zależy ile dziecko ma lat. Jeśli maluch jest jeszcze w wieku przedszkolnym albo nawet i jeszcze nie jest. Uważam, że nie warto go tak szybko wysyłać na naukę języka. Dzieciństwo moim zdaniem jest do zabawy. Nie możemy nikomu go odbierać. W późniejszym wieku jak nasza pociecha będzie szła do szkoły podstawowej będziemy mogli się zastanowić nad wyborem jakiegoś kursu językowego.

Widzę, ze ktoś tu nie umie czytać ze zrozumieniem ;) Wyraźnie podano w poście wiek dziecka, no ale... Wracając do sedna sprawy - moim zdaniem, jeśli obóz nie jest kosmicznie drogi, to nic nie powinno stać na przeszkodzie, żebyś swoje dziecko puściła na taki obóz ;) Obozy, które odbywają się zagranicą są dużo bardziej rozwijające. Pomagają dzieciom w szybki sposób obyć się z językiem obcym i się go nauczyć ;) Na Twoim miejscu zrobiłabym rozeznanie na temat tego obozu, a potem przeanalizowała wszystkie za i przeciw ;)

Witam. Odpowiem ci tak: warto i to bardzo. Ja bardzo cierpię z tego powodu, że jestem słaba w językach obcych i moje dzieci się uczą angielskiego od przedszkola. 14 letnia córka była rok temu na tak zwanej Angielskiej Wiosce z url=http://angloville.pl/obozy-jezykowe/dla-mlodziezy/]http://angloville.pl/obozy-jezykowe/dla-mlodziezy/[/url] i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Było dosyć tanio bo to obóz w Polsce ale na którym mówi się wyłącznie po angielsku. Córka przełamała swój lęk i teraz super sobie radzi.

Witam. Odpowiem ci tak: warto i to bardzo. Ja bardzo cierpię z tego powodu, że jestem słaba w językach obcych i moje dzieci się uczą angielskiego od przedszkola. 14 letnia córka była rok temu na tak zwanej Angielskiej Wiosce z http://angloville.pl/obozy-jezykowe/dla-mlodziezy/ i jesteśmy naprawdę zadowoleni. Było dosyć tanio bo to obóz w Polsce ale na którym mówi się wyłącznie po angielsku. Córka przełamała swój lęk i teraz super sobie radzi.

Tak podałam wiek dziecka, moje dziecko ma dwanaście lat i wydaje mi się, że to taki wiek, że można dziecko wysłać same na obóz, a z tego co wiedzę to większość z Was takie obozy językowe właśnie poleca, więc chyba zdecyduję się i ja, ale faktycznie muszę poszukać czegoś sprawdzonego i godnego uwagi, bo na pewno nie chcę, żeby to był jakiś pierwszy, lepszy obóz:) Może ktoś z Was jeszcze tu zajrzy i poleci coś sprawdzonego i wartego też uwagi?

Ja również wysłałabym swoją pociechę na taki obóz - szczególnie, że to nie będzie tylko decyzja rodziców, bo pisałaś, że on/ona sam/a chce jechać. Moim zdaniem wartobyłoby wysłać na taki obóz, na który wybierają się koledzy, nawet jeżeli dziecko nie do końca będzie zadowolone z samego jego przebiegu to przynajmniej nie będzie się nudziło, bo będzie w grupie, którą zna.

Ja bym wysłała. Zawsze to na czymś skorzysta.

Edytowano przez Lena76

oczywiście, że warto wysłać dziecko na obóz językowy, nie dość, że nauczy się sporo więcej języka, to jeszcze będzie mieć niesamowitą przygodę, a jeśli wybierze się tam ze swoimi znajomymi ze szkoły to pewne zadowolenie, po za tym na takich obozach dziecko chętniej się uczy i poprzez rozmowę z obcokrajowcami może podszkolić swój język, ogólnie to fajna sprawa z takimi obozami, sama chętnie bym na taki wyjechała i sobie trochę poodpoczywała i przy okazji wiele się nauczyła i poznała nowy kraj : )

raczej że warto wysłać dzieciaka na obóz językowy. Będzie miał styczność z językiem przez cały okres tego wyjazdu i to da efekty. W dzisiejszym czasie znajomość języka to podstawa. Więc im szybciej się nauczy tym lepiej dla niego. Może w tej chwili jeszcze nie myśli o swojej przyszłości ale to warto za niego troszkę pomyśleć.

A czy są widoczne efekty w nauce po takich obozach? Sama zastanawiam się czy wysłać dziecko na taki obóz. Oceny ma w szkole rewelacyjne, ale jak wykonał ten test na http://www.e-korepetycje.net/baza-testow to już wynik nie był tak interesujący. Test jest bezpłatny i dość kompetentny. Sama go rozwiązywałam i wiem na czym polega.

Doradźcie!

Jasne, że są widoczne efekty. Przecież dziecko na takich obozach mówi w obcym języku. Nie znacie nikogo, kto wyjechał do pracy za granicę? Ja znam wiele takich osób i niektóre z nich przed wyjazdem znały tylko podstawowe słowa i zdania w obcym języku, a po spędzeniu za granicą kilku miesięcy miały opanowany język obcy w stopniu komunikatywnym, a po 1-2 dwa biegle się nim posługiwały. Może nie dotyczy to wszystkich osób, bo wiele zależy od towarzystwa, w którym obracamy się na co dzień, wykonywanego zawodu. Nie mniej jednak nie znam żadnej osoby, która po wyjeździe za granicę nie potrafiłaby się dogadać w obcym języku, a większość moich rówieśników po skończeniu szkoły średniej lub studiów wyjechała za pracą i lepszym życiem za granice. Niektórzy są przekonani, że obozy językowe organizowane są tylko za granicą i kosztują ogromną ilość pieniędzy, ale są również obozy krajowe, na których nasze dzieciaki mogą doszkalać znajomość języka obcego, wypoczywać i poznawać nowych ludzi. Tu https://www.atas.pl/pl/kursy-jezykowe-comfort

macie ofertę kursów językowych organizowanych przez agencje turystyczną Atas. Część z nich organizowana jest również w Polsce.

Edytowano przez Luss90

Obóz językowy brzmi jak super zabawa. :) Z chęcią wysłałabym na to swoje dziecko. Zwłaszcza jeśli mogłoby nauczyć się w tym czasie czegoś pożytecznego.

Obozy językowe to bardzo fajna sprawa. Dziecko pozna dużo nowych osób i może się czegoś nauczy. Przyjemne z pożytecznym :)

Zaloguj się, aby obserwować