Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Chanellka

Ból kręgoslupa. Co robić

Polecane posty

Czy ból w krzyżu, tzn w najniżej położonych częściach kręgosłupa może być związane z dolegliwościmi o podłożu ginekologicznym? Kiedyś myślałam że może to wynikać z tyłozgięcia macicy, ale badania wykazały, że nie mam większych "zaburzeń" w jej umiejscowieniu. Nieraz miewałam już te przykre bóle, czasem nawet były tak silne że nie mogłam sie ruszyć z łóżka. Ortopeda przepisał mi żel Profenid twierdząc iż może to być zapalenie kości ogonowej. Jednak ten ból dość często powraca...Najbardziej nasila sie przy naciąganiu krękosłupa np kiedy schylam głowe (przyciskam ją do klatki piersiowej). Ma postać kłucia nawet lekkiego nacisku. Zastanawiam sie czy nie ma to związku z tym że biore tabletki antykoncepcyjne...

Zastanawiałaś się może czy nie wynika to z nieodpowiedniej postawy przy siedzeniu? Sama cierpiałam jakiś czas temu na duże bóle pleców. Okazało się,ze jest to z powodu 8 godziny przy biurku. Jeśli również cały dzień siedzisz to powinnaś sobie zrobić co jakiś czas przerwę oraz przejsć się po pomieszczeniu.Zobaczysz jaka będzie to ulga.

Zerknij sobie również na strone:

sulphur.com.pl/problem/bol-kregoslupa-przyczyny-leczenie/

Jest tutaj artykuł o tym co moze powodować ból kręgosłupa oraz jakie jest polecane leczenie. Poczytaj sobie. Mi pomogły bardzo rehabilitacja oraz maści borowinowe do wcierania w kręgosłup.

Na początku dobrze zastanowić się nad przyczynami takiego stanu rzeczy bo bardzo często są one banalne. Niedosowane siedzisko w pracy czy źle wyprofilowane buty. Warto uniknać tego typu dolegliwości stawiając na wygodne obuwie takie jak np. legendarne już airmax: https://sklep.adrenaline.pl/pol_m_marki-kolekcje-_nike_Air-Force-7091.html i starać się dbac o prawidlowa postawe ciała w ciągu dnia.

A próbowaliście na sobie takie coś jak leczenie aparatem do elektroterapii?

Słyszałam, że przy rehabilitacji taki sprzęt to cudo, które potrafi dać bardzo zaskakujące efekty.

Jeśli szukacie takiego sprzętu to zobaczcie sobie ofertę na http://bitmed.pl/190-aparaty-do-elektroterapii

Mi trochę rehabilitacja pomogła, muszę znowu się zapisać

Ja bym z tym bólem kręgosłupa jednak przeszła na badanie rezonansem magnetycznym. W Warszawie bardzo krótkie terminy są w Rex Medica, a po badaniu konsultacja z ortopedą lub neurologiem jest bezpłatna w ramach aktualnej promocji

Zgodzę się z powyższą wypowiedzią, ja bym też zaczeła od lekarza, rehabilitacji i zabiegów magnetoterapii. W Natural Medical mają nowatorskie urządzenie viofor, tam można się też na takie zabiegi zapisać.

Z kręgosłupem nie ma żartów. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie rehabilitacja kręgosłupa. Im szybciej odkryjecie, że coś jest nie tak, tym szybciej warto wybrać się na rehabilitację. Tylko w ten sposób uda się zapobiec dalszemu rozwojowi problemu.

Zarówno rehabilitacja jak i masaże lecznicze są bardzo dobre w walce z bólami kręgosłupa. Jest jeszcze konesiotaping, który moim zdaniem jest mega skuteczny. Chodziłam na taki tamping medyczny do Rehamedu w Katowicach-Szopienicach. Fizjoterapeuta opowiadał mi, że taki tamping jest stosowany we wszelkich schorzeniach ortopedycznych, neurologicznych, w terapii pooperacyjnej, problemach z układem limfatycznym, pediatrii oraz sporcie

Jak chcecie to ja na http://wolniodbolu.pl/ znalazłam świetne porady dotyczące bolącego kręgosłupa, czy sytuacji kiedy np robi się stan zqapalny i jest ucisk na nerwy. Ja np tak ostatnio miałam, że traciłam czucie w rękach i okazało się że to wszystko od ucisku na nerwy i zbitych mięśni. Poszłam do rehabilitanta i po dwóch zabiegach jest już lepiej, ale musze na siebie uważać i sporo ćwiczyć.

Zaloguj się, aby obserwować