Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zefirka

Dzieci z Astmą i Alergią

Polecane posty

Przeszukałam forum i wydaje mi się, ze nie ma jeszcze takiego tematu, a w obliczu tak wielu zachorowań na alergie możemy już chyba pisać o epidemii. W tym temacie wymieniamy się poradami, informacjami, ciekawymi linkami, czy przepisami dla dzieci borykającymi się z alergiami żywnościowymi. Ja ze swojej strony polecam ciekawy portal: http://www.odetchnijspokojnie.pl na którym znajdziemy nie tylko ciekawe jadłospisy dla dzieci i dorosłych, ale również szereg interesujących artykułów czy na bieżąco aktualizowany kalendarz i mape pyleń. Mam nadzieje, ze komuś jeszcze się on przyda, np. przy planowaniu urlopu z pociechą.

Czasem zdarza się też tak, że myślimy, że mamy alergie, a w rzeczywistości mamy łuszczycę i tak było w moim przypadku. Przez 1,5 roku byłam przekonana, ze mam alergie skórną, a po wizycie u dermatologa okazało się, że nie jest to wcale alergia, a jest to łuszczyca. Dermatolog przepisał mi kilka leków w ciągu roku, ale nie byłam zadowolona z efektów i postanowiłam poszukać preparatu bez sterydów i znalazłam go tutaj http://www.febumed.com.pl/ . Preparat nie jest tani, ale jest skuteczny i moim zdaniem warto go kupić. Sprawdzcie czy na pewno nie mylicie alergii z łuszczycą, bo im szybciej zacznie ją leczyć tym lepiej dla Was.

Ja polecam tak w ramach testu odstawić wszelki nabiał. Moim dzieciom jak i mnie pomogło to natychmiastowo!

Jednym z podstawowych badań jakie powinny wykonywać osoby cierpiące na astmę jest spirometria. Badanie to można wykonać w Centrum Medycznym Synexus. Regularne wykonywanie badań kontrolnych to niezbędna profilaktyka w schorzeniach układu oddechowego. Długotrwałe leczenie astmy wymaga stosowania terapii, która może obniżać gęstość kości. Profilaktycznie warto również wykonywać badania densytometryczne.

Spirometria też jest dobra ale z tego co się orientuję trzeba wykonać ją parę razy żeby otrzymać prawdziwy wynik przy chorobie astmy.

Trzeba bardzo uważać podczas diagnostyki astmy, łatwo można to zbagatelizować, ale zdarzają się również przypadki, kiedy chorobę diagnozuje się bezpodstawnie... Najlepiej wykonać masę badań najpierw.

http://mojedna.com.pl/

Tak objawy astmy łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Na http://www.totylkoastma.pl/biblioteka/przebieg-choroby,3.html jest napisany cały przebieg choroby. Ja na początku zauważyłam u mojego Piotrusia suchy kaszel. Najczęściej dopadał go na podwórku. Na początku nie zwracałam na ten kaszel uwagi. Dopiero potem jak zaczął częściej kaszleć pomyślałam, że może coś jest nie tak. Dałam mu syrop na kaszel suchy i zapisałam do lekarza. Po tej wizycie lekarz powiedział, że w sumie to mały jest zdrowy i pewnie ten syrop zadziałał. I faktycznie przez parę dni nie zauważyłam aby mały kaszlał. Kaszel powrócił a z nim duszności. Od razu pojechałam z małym do lekarza i wtedy postawił wstępną diagnozę, że to może być astma. Zaczęły się badania, które tą diagnozę potwierdziły. Wtedy czekało mnie kilka ciężkich miesięcy, bo trzeba było Piotrka do tej choroby przyzwyczaić. Od samego początku starałam się aby był on w tej chorobie bardzo samodzielny. I jako, że zawsze ja mam inhalator przy sobie to nalegam aby to mały pilnował tego kiedy ma wziąć lek. No i mały nosi ze sobą swój inhalator.

Super, dzięki wielkie za wszelkie porady :) Z całą pewnością mi się przydadzą :)

Niestety, ale ja się kompletnie na tym nie znam. Dlatego też nie jestem w stanie pomóc...

Zaloguj się, aby obserwować