Jump to content
Sign in to follow this  
Nikon

Metody nauki języka obcego

Recommended Posts

Teraz metod do nauki języków obcych jest bardzo wiele. Zalezy jeszcze jak bardzo potrafisz się skupić na nauce. Obecnie sam zastanawiam się nad nauką języka i pomyslałem o SITA http://www.sita.pl/ . To zestawy do szybkiej nauki języków. Może spróbuje i przekonam się czy warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od niedawna zabrałam się na odświeżanie angielskiego, zapisąłam sie na kurs w speak up i już widzę pierwsze efekty, zawsze jak miałam mówić po angielsku to czułam dużą blokadę, jak kiedyś w firmie było spotkanie z klientem ze stanów to nie byłam w stanie sklecić zdania, chociaż przecież jakieś podstawy miałam, na kursie mnie skutecznie odblokowali, bo trzeba mówić mówić i jeszcze raz ówić, ale to pomaga się szybko przełamać

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moim skromnym zdaniem naukę warto rozpocząć jak najwcześniej. Dzieci łatwiej rozumieją słowa, mówi się, że w przyswajaniu słów są chłonne jak gąbka. Swojego Szymka posłałam na angielski już w przedszkolu, a w trakcie nauki w podstawówce i gimnazjum uczęszczał na dodatkowe zajęcia. Poza tym wysłałam go dwukrotnie na zagraniczny obóz językowy. Dzięki kontaktowi z native speakerami przyzwyczaił się do mówienia po angielsku, nabrał także pewności siebie. Jeśli byłybyście kiedykolwiek zainteresowane, przesyłam Wam link do strony organizatora - https://www.atas.pl/

Share this post


Link to post
Share on other sites

To zależy od danej osoby. Znam chłopaka, który angielskiego nauczył sie w rok ( z tymze mieszkał i pracował z Anglikami). Sama aktualnie uczę się 3 rok i uważam,że angielski juz znam bardzo dobrze. NIe chcę jednak przerywać ponieważ zależy mi na tym aby poznać język biegle.

 

Dużo pomogła mi nauka w szkole angielskiego Speak up:

https://speak-up.pl/

 

Wcześniej próbowałam uczyć sie samodzielnie jednak miałam problem z motywacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Język angielski to w dzisiejszych czasach podstawa. Obecnie niemal każdy pracodawca wymaga znajomości tego języka minimum na poziomie komunikatywnym. My z żoną zapisaliśmy naszego syna już w przedszkolu na dodatkowy angielski, aby miał jakieś podstawy zanim pójdzie do szkoły. Zresztą na wykształceniu dzieci nie należy oszczędzać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciekawe wskazówki dotyczące nauki języków i metod nauczania, podoba mi się takie podejście, jest na niezłym poziomie. Osobiście wysłałam ostatnio swoje dziecko do takiej szkoły. Nauki języków to przyszłość !

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×