Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Nikon

Przygotowania do ciąży

Polecane posty

kwas foliowy to podstawa, sama biorę mama dha premium, bo tam też jest magnez i dha, nie chcę brać kilku rzeczy i wolę mieć to wszystko w jednym :) a te składniki też są potrzebne

Pół roku przed planowaną ciążą należy odstawić wszystkie leki, a w szczególności antydepresanty. Poza tym należy zacząć brać kwas foliowy.

Myślę , że najważniejsza jest psychika. Jak się człowiek wyluzuje to i łatwiej zajść w ciążę. Warto pomyśleć o technikach relaksacyjnych i medytacjach aby potem czas ciąży był dla nas najcudowniejszym czasem w życiu.

Witam

Ważne żeby psychicznie i fizycznie się przygotować. Psychicznie najlepiej się skupić na relaksowaniu żeby organizm był wyciszony żeby czas ciąży był najpiękniejszym czasem w życiu kobiety. Fizycznie warto zadbać o suplementację. Na pół roku wcześniej pobrać wiaminki i kwas foliowy.

fotokomórki do bram

Chyba najważniejsze jest samo w sobie przygotowanie. Witaminy i suplementy są na drugim miejscu.

Ja ze swoim mężem przygotowujemy się do drugiej ciąży. Lekarz zalecił mi branie Fertilovitu. Naturalnie przygotowują komórki jajowe i dostarczają wielu witamin i składników odżywczych, które dają dobrą podstawę do rozwoju dziecka. Mam nadzieję, że pomoże bo od półtora roku staramy się o drugiego bobasa :) trzymajcie kciuki

No chyba najlepiej tak do tego podejść. Nie nastawiać się na nic. Bo dużo kobiet za bardzo chce a to wiąże się z ciągłym stresem. U mnie tak było przy pierwszym dzieciątku. Kompletnie odpuściłam i szybko nam się udało zajść. Teraz z tym drugim jest gorzej ale chyba tez muszę dać na luz i brać te suplementy. Już kupiłam ten Fertilovit i zaczęłam brać :)

Trzeba przygotować się nie tylko psychicznie , warto też przygotować nasz organizm. Słyszałam że lekarze i położne polecają Composita Mama DHA. Ponieważ zawiera podwójne źródło folianów (kwas foliowy + L-metylofolian wapnia),a najnowsze zalecenia lekarzy mówią że kobiety w ciąży i planujące ciąże powinny taką dawkœ stosować.

Zaloguj się, aby obserwować