Jump to content
Sign in to follow this  
condi1987

Prysznic czy wanna? A może coś pomiędzy?

Recommended Posts

Planuję remont łazienki, gruntowny, dlatego od jakiegoś czasu myślę sobie - wanna czy prysznic, a może coś pomiędzy? Wanna, wygodna, duża, można z powodzeniem umyć w niej np. psa, funkcjonalna, ale zajmuje dużo miejsca. Zwykła wanna nie ma zabudowy zapobiegającej zalewaniu łazienki, a więc potem wszystko jest mokre, przynajmniej ja tak mam. Niemniej jednak można w niej myć duże rzeczy, jak np. lodówkowe półki, które ciężko umyć w zlewie, wykąpać psa, nalać wody na wypadek remontu z wyłączeniem wody, ma wiele innych funkcji, nie tylko branie prysznica. W wannie można się też zrelaksować. Tylko te małe łazienki i mokra podłoga... Prysznic? Wygodny, nie zalejemy łazienki podczas korzystania z niego, ale dość mały, psa w nim raczej nie umyję, półek też nie, chyba że kabina będzie duża, no ale łazienka jest mała. Nad wanną jest też suszarka do ubrań, nad kabiną już takiej nie zrobię, chyba że kupię pralko suszarkę, ale jakoś nie wierzę w to, że idealnie suszy pranie... I ot taki mój i wielu innych ludzi dylemat - wanna czy prysznic, a może jakieś ciekawe połączenie jednego z drugim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na chwile obecną na rynku masz bardzo duży wybór baterii prysznicowych. Sam kupowałem niedawno do mojej łazienki i ciezko było mi sie zdecydowac. W marketach nie warto kupowac, lepiej poszukaj przez internet.Chyba marka KLUDI ma takie najciekawsze te bateria https://www.kludi.com/shop/pl/shower/shower/ coś Ci się może spodobać.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem najlepiej mieć jedno i drugie, żeby pogodzić wszystkich :) Jednakże, jeśli możemy zdecydować się tylko na jedno z nich to lepszy będzie prysznic, bo jest bardziej uniwersalny. Warto też zaopatrzyć się w szafki łazienkowe albo maty antypoślizgowe https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/meble-i-akcesoria-lazienkowe, żeby korzystanie z łazienki było dla nas przyjemne, wygodne i bezpieczne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o baterie, to tu faktycznie najlepiej jest stawiać na sprawdzone marki. Bo to najczęściej właśnie problemy z wężykami i innymi częściami baterii powodują zalania łazienki. Ja u siebie w dwóch łazienkach postawiłam na Cersanit. Ich kolekcje można zobaczyć tutaj http://www.cersanit.com.pl/ - w mojej ocenie bardzo ładne. No a do tego dają gwarancję na wszystkie elementy swoich produktów (nie tylko wylewka) i mają części zamienne. Ja na szczęście nie musiałam korzystać z gwarancji :D Ale to też dobrze o nich świadczy, bo 2 lata, wszystko działa bez problemu. Aha, mogę jeszcze dodać, że mam w domu mega twardą wodę i baterie innej marki niestety nie zdały egzaminu, bo w trzeciej łazience trzeba je było wymienić.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja tam nie lubię wydziwiać i podobnie jak marika 123 starałam się obie rzeczy połączyć ze sobą. Przede wszystkim postawiłam na wannę oraz wąż prysznicowy. Dzięki temu zostały spełnione wymagania wszystkich domowników, więc i wilk został syty, i owca została cała :). Przy okazji, chciałam się Was poradzić w sprawie "mieszkaniowej". Czy Waszym zdaniem kuchnia w stylu skandynawskim jest dobrym rozwiązaniem? Do takiego pytania natchnął mnie ten artykuł - http://www.szkolenia-biznes.com.pl/najmodniejsza-kuchnia-w-tym-sezonie/, z którego wynika że połączenie drewnianych mebli w kuchni i białych elementów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Co o tym myślicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×