Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
abma1977

Nowa kabina prysznicowa

Polecane posty

Opowiem wam o mojej próbie kupna nowej kabiny prysznicowej i co odkryłam. Sytuacja ta miała miejsce jakieś dwa lata temu. A więc do rzeczy. Zawsze miałam dylemat czy kupić kabinę czy wannę. Z racji tego że mam bzika na punkcie czystości to pomysł na kupno kabiny od razu został skreślony, widząc u moich znajomych jak po pewnym czasie użytkowania takiej kabiny klną że kamień już tak wżarł się w szkło że nie da się tego wymyć to aż mnie ciarki przechodziły na samą myśl że i mnie może to spotkać. Wybór padł na wannę chodź nie była to w pełni zachwycająca decyzja ponieważ mam małą łazienkę i kabina prysznicowa lepiej by się tu sprawdziła. Odwiedzając sklepy i szukając wanny natknęłam się na kabinę prysznicową ze specjalną powłoką która niby powoduje to że kamień z wody dzięki tej powłoce łatwo się zmywa, jednak taka kabina była droższa od takiej samej tylko bez tej powłoki o prawie 500 zł. Nie byłam bym sobą jak bym się nie zainteresowała tym tematem. Zaczęłam przeszukiwać internet co to za powłoka ile działa i czy rzeczywiście działa. Tym sposobem natknęłam się na informację że te powłoki nazywają się fachowo hydrofobowe,zaczęłam czytać dalej i dowiedziałam się że szkło które niby wydaje się płaskie w rzeczywistości posiada dołeczki w które lubi wchodzić kamień i bakterie.Powłoka hydrofobowa zawiera nanocząstki które są tak małych rozmiarów że wypełniają te dołeczki i nie pozwalają tam wchodzić bakteriom i różnym zanieczyszczeniom dzięki temu usuwa się cały brud za pomocą tylko wilgotnej ścierki. Oczęta mi się zaświeciły bo to produkt stworzony chyba z myślą o mnie. Natrafiłam na firmę która sprzedaje ekologiczne powłoki hydrofobowe i tam zestaw do kabiny prysznicowej kosztował mnie zamiast prawie 500 zł coś około 200 zł .Mam tą powłokę już prawie dwa lata na kabinie prysznicowej i nadal działa, myję prysznic tylko wilgotną szmatką i wszystko się zmywa bez problemu. Drogie Panie szczerze polecam ekologiczne powłoki hydrofobowe, to coś jest naprawdę ekstra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłam, że to może aż tak zadziałać, ale w przyszłości będę patrzeć na to aby wziąć z tą powłoką hydrofobową. A słuchaj, próbowałaś kiedyś ekologicznych środków czystości? Wiem, że w tym sklepie https://zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-srodki-czystosci można właśnie takie środki mycia kabin dostać. Zastanawiam się czy to jest skuteczne, jak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei w swoim mieszkaniu zdecydowałam się na wannę zamiast kabiny prysznicowej. Wanna moim zdaniem jest bardziej funkcjonalna, choć zajmuje więcej miejsca. Poza tym lubię sobie poleżeć w wannie i poczytać gazetę, taki relaks po ciężkim tygodniu w pracy. Na wannę wzięłam kredyt mieszkaniowy - https://www.bzwbk.pl/kredyty/kredyty-hipoteczne/kredyt-mieszkaniowy/kredyt-mieszkaniowy.html. Możecie być zdziwione, ale w ramach takiego kredytu można również wyremontować własne cztery kąty. Ja kupiłam wannę i wyremontowałam kuchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×