Jump to content
Sign in to follow this  
Guest renet

Kogo łatwiej wychowywać?

Recommended Posts

Guest renet

Jak myślicie czy łatwiej się wychowuje dziewczynkę czy chłopca,ja nie wiem gdyż miałam dwóch chłopaków.Miałam z nimi trochę kłopotów zwłaszcza w wieku młodzieńczym,a zastanawiałam się czy tak samo by było z dziewczynka.Tego nie wiem i już się nie dowiem chyba ze od was.

Tak naprawde obydwoje jest trudno wychowac bez roznicy czy chlopiec czy dziewczynka.

Jedno i drugie potrzebuje tyle samo :-D

Tak wszystkie dzieci nasze sa :lol:

Tak naprawde to kazde dziecko jest inne ale czy to dziewczynka czy chlopiec jest tyle samo problemow ;-)

Mam 3 siostry i musze powiedziec, ze wcale tak latwo nie bylo nas wychowac. Szczegolnie w okresie dojrzewania i troche potem. Bylo momentami bardzo ciezko. Wcale nie bylysmy grzecznymi i poukladanymi dziewczetami. Bylysmy dosc problemowymi corkami dajacymi czasami niezle popalic.

Jak do tej pory z moich obserwacji wynika , latwiej chyba jednak chlopaka.....dziewczynki maja strasznie "pikantny"charakterek , juz od malenkiego wiedza czego dokladnie chca i bardzo trudno wybic im to z glowy ;-) Chlopcy pomimo ze lubia czesciej psocic , sa o niebo spokojniejsi i latwiej daja sobie przetlumaczyc , nie sa tacy uparci :-)

A wg mnie plec nie ma znaczenia tylko wlasnie osobowosc dziecka i to jak go wychowujemy i to juz od dnia narodzin.

Znam przypadki gdy chlopiecjest super, a dziewczynka daje w kosc za dwoch.....

Ja niemam porownania bo mam chlopca , ale problemow z nim niemialam wychowawczych , i mam nadzieje ze niebede nigdy miala--ale ogolnie moje kumpele tez mowia ze chlopaka jest latwiej wychowac

Ja nie mam porownania, poniewaz mam tylko chlopca ale wydaje mi sie, ze chlopakow trudniej sie chowa. Dziewczynki sa jednak spokojniejsze.

Dziewczynki sa jednak spokojniejsze.

oj niezawsze :-P mojej siostry 4 letnia corka to jak diabel w ludzkiej skorze :mrgreen:

porownujac moja Gabrysie

a Maciusia znajomej to jednak moja Gabi jest spokojniejsza, posluszniejsza

a Maciek istny diabel

ale nie wiem czy to zalezy od plci czy od osobowosci

porownujac moje siostry a mnie to ja zawsze bylam uosobieniem dobroci, spokoju, opanowania, zawsze wiedzialam czego chce i jak to osiagne, a moje siostry koszmar, moja mama juz przy nich nie wyrabia, czasami az strach pomyslec co wymysla, a dodam ze to juz dorosle panny, bo jedna ma 19 druga 20

To ja mam odwrotne porownanie.Maly ma kolezanke Asie rok starsza od niego.Przy niej moj maluch to aniol :-)

A ja zauwazylam cos takiego ogladajac nawet wiadomosci - moze troche glupii przyla - np mordercy niby facetow jest wiecej ale kobiety jak sie trafia to robia to ewidentnie z zimna krwia bez zmruzenia oka sa bardziej wyrafinowane w tym itd

a na swoim przykladzie - mam dwoch mlodszych braci ja podobno bylam tragiczna za wszelka cene chcialam jednego (tego starszego) ustawiac po katach, musial sie mnie sluchac bo go lalam - on potem tez sie "rozbrykal" nizle, a ten mlodszy jest spokojniejszy, bardziej sie slucha jest taki bardziej jakby to powiedziec ulozony

Hej

Mnie sie wydaje ze nie ma reguly czy latwiej wychowywac dziewczynke czy chlopca Ja mam obydwa te "gatunki" :lol: Wedlug mnie kazde dziecko jest inne kazde ma swoj charakterek niezaleznie od plci :-D

mysle, ze plec nie ma znaczenia, raczej temperamencik ;-)

mam corke i synka ..............................i ani z jednym ani z drugim nie jest latwo :roll: takie ot nerwowe uparciuszki :-P

ja mam dziewczynke i chlopca.nie ma regoly ,latwiejszy w wychowaniu jest u mnie syn bo od malego byl bardzo spokojny,jednak wychowanie jego jest bardzo stresujace,bo czesto trudno mi zrozumiec jego zachowanie.o wiele latwiej mi dotrzec do corki jest dla mnie o wiele prostrza do zrozumienia,zaakceptowania jej zachowan,przewidywalna.obie mamy damskie umysly.

Moim zdaniem lepiej wychowuje sie dziewczynki.Ja mam trzy dziewczyny i jednego chlopaka, mi bylo latwiej z dziewczynami oczywiscie mojego chlopca takze :lol: kocham...

Sign in to follow this