Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
klauduś

Moja córka jest zakupoholiczką – co mogę zrobić?

Polecane posty

Zdaję sobie sprawę, że to może dla niektórych brzmieć co najmniej głupio… ale moja 18 letnia córka ma problem z zakupami. Dla niej najlepszą formą na spędzenie czasu są zakupy. I mus na nich kupić cokolwiek. I wszystko byłoby w sumie zrozumiałe, bo chyba każda z nas lubi sobie różne rzeczy kupić, gdybynie fakt, że zaczęła mi podkradać pieniadze… Boję się, jaki będzie następny krok. W każdym razie wygląda to bardzo nieciekawie. Czy z tego da się jakoś wyjść? Tzn., czy to się w ogóle leczy, czy coś?

A jesteś pewna, że to zakupoholizm? To dosyć poważna choroba. Może po prostu jest rozwydrzona i rozpieszczona, dlatego sięga po takie rozwiązania?

Znam swoje dziecko nie od dzisiaj… To się zaczęło jakos rok temu, w dwa czy trzy miesiące, jak zostawił nas jej ojciec, a mój były mąż. Wtedy zauważyłam, że zaczęła sobie kupować więcej rzeczy choć próbowała je przede mną ukryć. Co dziwniejsze, jeszcze bardziej bym zrozumiała też, gdyby to były wyłącznie ubrania, a ona zaczęła też kupować ajkieś bibeloty, które raczej na nic się jej nie zdadzą… Kiedy próbowałam z nią porozmawiać potrafiła zanieśc się płaczem i wyrzucić mnie z pokoju… nie powiesz mi, że tak się zachowuje osoba po prostu rozwydrzona.

rzeczywiście prawda… wiele wskazuje na to, że to może być problem z zakupoholizmem. Tym bardziej, że sama już wskazałaś podstawę problemu – małżónek i ojciec, który porzuca rodzinę. Nwet nie wiesz, jak to częsty scenariusz wielu problemów z uzależnieniami.

Co więc powinnam robić? Problem znam, jego podstawę też i rzeczywiście, jest chyba tak, jak mówisz, bo ona strasznie to przeżywała… Wychodzi na to, że moje dziecko dalej nad tym nie może przejść do porządku dziennego, dlatego popadło w taki nałóg… Czy można to jakoś leczyć?

Jak większość uzależnień. Tyle, że zakupoholizm jest uzależnieniem behawioralnym, czyli że jest uzależniona od pewnego zachowania, które przynosi jej ulgę. Jest w tym pewien plus – nie będzie konieczna detoksykacja organizmu. Jednak i tak czeka ją żmudna terapia, która może przynieść nadspodziewanie dobre efekty. Najlepiej skorzystać z jakiegoś ośrodka, który oferuje terapie dla kobiet, tj jest w nich wyspecjalizowany, bo akurat zakupoholizm to zazwyczaj nasza domena (coś koło 90 procent przypadków).

Zgadzam się z koleżanką wyżej. A jeśli chcesz lepiej poznać ten prolem, a przy okazji dowiedzieć się, jak i gdzie da się go rozwiązać,to zajrzyj pod ten adres http://kobietaterapia.pl/zakupoholizm Ta zakładka akurat prowadzi Cię do tego konkretnego problemu, ale genealnie jest to strona świetnego ośrodka odwykowego z Poznania, w którym leczyli najróżniejsze uzależnienia. Wierz mi, z ich pomocą Wam się uda przez to przejść. Przed ewszystkim pomogą Twojej córce zrozumieć swój problem i nauczą ją, że można robić coś lepszego, żeby sobie z nim radzić.

Tak dużo się mówi o zakupoholizmie kobiet, ale nigdzie nie znalazłem informacji jak to się ma do facetów. Czy to tylko damska przypadłość, a jeśli nie to jak przebiega leczenie mężczyzn? Będę wdzięczny za odpowiedzi bo szalenie mnie to nurtuje, pzdr.

Jak dla mnie to jest to jakaś nowoczesna choroba wymyslona przez ludzi ktorzy nie wiedza co z pieniedzmirobic. Człowiek niestety taki jest że zamiast stawić czoła problemowi to lubi go jakoś nazwac i usprawidliwic “no przeciez ja jestem chory wiec wszyscy nade mnaplaczcie i mnie zrozumiejcie”

Dlatego choroby się nazywa żeby móc je wyodrebniac, lepiej rozpoznawac, badac a co za tym idzie skuteczniej leczyć. Fakt że pojawia się dużo nowych chorób cywilizacyjnych ale na pewno nie są to choroby wymyślone. Skoro tak to zmarnowane majątki i domowe kłótnie tysięcy ludzi są zwykłym widzi mi się? Zdrowy chorego nigdy nie zrozumie. Przechodziłam terapię dla kobiet właśnie z powodu zakupoholizmu wiec wiem jak niszczaca jest ta choroba..

Dziękuję ze napisałaś, mało kto ma odwagę się do tego przyznać. Może znasz jakieś męskie przypadki zachorowań i leczenia? Z góry dzięki.

Dużo osób lekceważy te chorobemyslac ze to zwykła fanaberia, ale niestety rzeczywistość jest inna. Zanim cokolwiek się napisze powinno się poczytać co nieco o chorobie np na terapiakobieta.pl i dopiero wtedy się wypowiadać. Bezmyślne wypowiedzi nie dość że mogą sprawić komuś przykrość to wprowadzają w błąd innych. Co do męskiego zakupoholizmu to oczywiście istnieje i to w niedużo mniejszej skali. Leczenie przebiega troche inaczej ale w gruncie rzeczy podobnie z tego co wiem.

Nie chciałam o tym pisać ale skoro tak bardzo chcesz wiedzieć to chorowałam na zakupoholizm. Wyprowadziłam z domu masepieniedzy na rzeczy ktore mi są totalnie niepotrzebne, rozwiodłam się przez to z mężem i mam dwójkę dzieci u których muszę odbudować zaufanie wiec przestansiejuzwymadrzac na tematy dla dorosłych ze tak powiem.

Zaloguj się, aby obserwować