Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mania99

Jak spędzać wolny czas z dzieckiem?

Polecane posty

jeszcze niedawno ktoś zapytał jakie aplikacje androidowe może na telefon ściągnąc. Tak się zreflektowałam, nad wychowaniem dzieci. w dzisiejszych czasach to tylko Komórki, telewizory, internet. Jak się z tym zmagacie, na ile pozwalacie swoim dzieciom, jeżeli mają czas wolny a akurat nie mają ochoty na zabawę? Ja powiem szczerze, że dzieciom pozwalam na jakieś tam gry na telefonie, czy oglądanie TV ale jest to z umiarem :) Np uwielbiają oglądać filmy animowane na puls2, ponieważ zazwyczaj leci bajka, która ich interesuje. W tym tygodniu w sobotę będzie leciała Zambezia, dzieciaki lubią te bajkę. Dzięki temu, odkładają smartfony i wspólnie oglądamy telewizje, moim zdaniem to nie jest nic złego, jak wy uważacie?

Grania na komputerze, czy oglądania tv przecież nie unikniemy. A skoro dzieciaki to w pewien sposób relaksuje, no to czemu by nie. Oczywiście wszystko z umiarem. Fajnym rozwiązaniem są na przykład gry i programy edukacyjne, które pobudzają wyobraźnie, kreatywność, uczą i bawią. Dzieci lubią przy tym spędzać czas, a my możemy być spokojni, że czas który spędzają przy komputerze nie jest stracony. Akademia umysłu ma fajne programy http://www.akademia-umyslu.pl/ i właśnie myślę, że sprawię takie dzieciakom na dzień dziecka. Dostępne są 4 programy, a każdy zawiera po 20 ćwiczeń o różnym stopniu trudności, więc szybko się nie znudzą. :)

No ale można gdzieś z dzieckiem wyjść na spacer ;) My często wychodzimy na promenadę tutaj nad rzeką jest plac zabaw zawsze jakieś dzieci są i tam się bawią piłką czy czymś ;)

Zaloguj się, aby obserwować