Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mania99

Jak spędzać wolny czas z dzieckiem?

Polecane posty

jeszcze niedawno ktoś zapytał jakie aplikacje androidowe może na telefon ściągnąc. Tak się zreflektowałam, nad wychowaniem dzieci. w dzisiejszych czasach to tylko Komórki, telewizory, internet. Jak się z tym zmagacie, na ile pozwalacie swoim dzieciom, jeżeli mają czas wolny a akurat nie mają ochoty na zabawę? Ja powiem szczerze, że dzieciom pozwalam na jakieś tam gry na telefonie, czy oglądanie TV ale jest to z umiarem :) Np uwielbiają oglądać filmy animowane na puls2, ponieważ zazwyczaj leci bajka, która ich interesuje. W tym tygodniu w sobotę będzie leciała Zambezia, dzieciaki lubią te bajkę. Dzięki temu, odkładają smartfony i wspólnie oglądamy telewizje, moim zdaniem to nie jest nic złego, jak wy uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grania na komputerze, czy oglądania tv przecież nie unikniemy. A skoro dzieciaki to w pewien sposób relaksuje, no to czemu by nie. Oczywiście wszystko z umiarem. Fajnym rozwiązaniem są na przykład gry i programy edukacyjne, które pobudzają wyobraźnie, kreatywność, uczą i bawią. Dzieci lubią przy tym spędzać czas, a my możemy być spokojni, że czas który spędzają przy komputerze nie jest stracony. Akademia umysłu ma fajne programy http://www.akademia-umyslu.pl/ i właśnie myślę, że sprawię takie dzieciakom na dzień dziecka. Dostępne są 4 programy, a każdy zawiera po 20 ćwiczeń o różnym stopniu trudności, więc szybko się nie znudzą. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale można gdzieś z dzieckiem wyjść na spacer ;) My często wychodzimy na promenadę tutaj nad rzeką jest plac zabaw zawsze jakieś dzieci są i tam się bawią piłką czy czymś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować  

×