Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
vicky195

Adwokat, czy prawnik?

Polecane posty

Do kogo waszym zdaniem warto zwrócić się z pomocą w kwestii prawnej? - do adwokata, czy prawnika? Jakie są między nimi różnice?

Prawnik zajmuje się głównie udzielaniem porad prawnych, natomiast adwokat może właściwie wszystko, w tym reprezentować nas w sądzie, także to, do kogo najlepiej się zgłosić zależy od konkretnej sytuacji, w mało istotnej zalecam udać się do prawnika, a w poważniejszej lub bardziej skomplikowanej do adwokata. O adwokata, czy prawnika warto najpierw popytać znajomych i rodzinę, ewentualnie poszukać w sieci - gdyby któraś z was szukała adwokata od prawa rodzinnego w Katowicach, to wart uwagi jest Patryk Riedel, tutaj adwokat katowice prawo rodzinne można go sprawdzić.

Adwokata ciężko wybrać bo nigdzie nie ma żadnych reklam. Jedynie co to można brać kogoś z polecenia. Ostatnio znalazłam ciekawy artykuł na blogu chcenawczoraj http://chcenawczoraj.pl/post/jak-reklamowac-kancelarie-adwokacka-zeby-nie-bylo-to-reklama o sposobach reklamowania kancelarii. Zastanawiałam się, dlaczego adwokaci nie mogą się reklamować a tu się okazuje ze zabrania im tego Kodeks Etyki Adwokackiej.

Może i dobrze. W sumie to adwokat powinien cechować się doświadczeniem i profesjonalizmem, a nie zajmować się marketingiem.

Ja też patrzę przede wszystkim na doświadczenie i specjalizację bo każdy prawnik jest dobry przede wszystkim w swojej dziedzinie. Jeśli chodzi o dobrą kancelarię to polecam jst kancelaria. Pan Tomasz Tomaszczyk specjalizuje się w prawie pracy i wszelkich sprawach związanych z ZUS-em a Pani Iwona Sztubecka w prawie rodzinnym. Zajmują się też prawem karnym. Miejsce sprawdzone i godne polecenia.

to też zależy w jakiej sprawie szukasz porady :) ale wydaje mi się, że lepiej od razu zwrócić się do adwokata, później jak sytuacja będzie tego wymagała, może Cię reprezentować dalej.

Może się mylę ale wydaje mi się, że prawnikiem może się nazywać każdy kto ukończył studia prawnicze ale żeby reprezentować kogoś w sądzie trzeba jeszcze skończyć aplikację adwokacką albo radcowską. W związku z tym na pewno lepszym wyborem będzie adwokat. Nie napisałaś w jakimś mieście szukasz pomocy prawnej ale ja mogę polecić kancelarię z Wrocławia, zobacz ich stronę tutaj jest tam między innymi lista specjalizacji, którymi się zajmują na co dzień.

Zaloguj się, aby obserwować