Jump to content
Sign in to follow this  
urwis8

miejscowe zaczerwienienie skóry

Recommended Posts

zwłaszcza na policzkach i nosie, czasem też na czole. zaczerwienienia pojawiają się ni stąd ni zowąd, nie mogę dojść przyczyny. może Wy wiecie co mi jest i jak sobie z tym poradzić?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm jest wiele powodów przez, które takie miejscowe zaczerwienienie skóry może się pojawić. Może to być wywołane stresem, nieodpowiednią dietą, czasem pojawić się po kawie czy też zbyt długim przebywaniu na słońcu. Podpytaj w aptece o dermokosmetyki la roche - na pewno coś Ci pomogą dobrać aby zwalczyć Twój problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pod wpływem złych warunków atmosferycznych, naczynia krwionośne zwężają się, co sprawia, że skóra nie jest już tak dobrze ukrwiona. Sebum w niskich temperaturach gęstnieje i trudniej się rozprowadza. Zaburzona zostaje ochronna, hydrolipidowa warstwa skóry. Największe problemy mają w tym okresie osoby z cerą suchą, delikatną i naczynkową. Ale często także posiadaczkom cery tłustej i normalnej, skóra zaczyna się buntować, odczuwają pieczenie i uczucie ściągnięcia. Nie ma się czemu dziwić, w zimie skóra wysusza się dwa razy szybciej niż latem! Złe warunki pogodowe powodują też mikrouszkodzenia. Bardzo wrażliwa cera może reagować nawet atopowym zapaleniem skóry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego bardzo ważne jest dobre nawilżenie skóry. Jak pojawią się objawy atopowego zapalenia skóry to trudniej je wyleczyć. Choć na http://www.eloderm.pl/artykul/19,azs-u-doroslych-a-emolienty.html można znaleźć kilka porad jak z takimi objawami sobie poradzić. Ale nadal uważam, że lepiej zaradzać niż leczyć. Dlatego o skórę powinni się dbać i to nie tylko zimą, ale i latem. A jeśli o zaczerwienienia skóry to warto pójść do lekarza z nimi. Nigdy nie wiadomo co to może być. Zawsze może to być tylko objaw stresu czy alergii, ale może zdarzyć się, że to coś poważniejszego. Mojej mamie często na twarzy pojawiały się jakieś czerwone plamy. Najczęściej były one na czole i pomiędzy brwiami. W końcu skończyło się na tym, że musiała brać jakiś antybiotyk i smarować się specjalnym kremem, który kosztował miliony monet. Plamy mogą też się okazać objawem zmęczenia i znikną jak człowiek porządnie wypocznie i wyśpi się. No ale nadal mimo wszystko uważam, że warto wybrać się z tym do dermatologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×