Jump to content
Sign in to follow this  
72futobi

Jak sobie radzicie ze stresem?

Recommended Posts

Czy uważacie że stres jest w życiu potrzebny? Działa na was motywującą czy raczej destrukcyjnie? I jak sobie radzicie z nadmiernym obciążeniem psychicznym? Ostatnio doszłam do wniosku, że jest mi w życiu potrzebny, bo daje mi kopa, gdy życie sobie spokojnie płynie to robię się rozlazła,tyję, brakuje mi motywacji do działania.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cóż, osobiście myślę, że stres okresowy może działać na człowieka mobilizująco i aktywować go do działania. Natomiast jeśli jesteśmy w stresie przez dłuższy czas, to zaczyna się sytuacja patologiczna, która nie powinna mieć miejsca. Ja miałam taki okres paskudny dwa lata temu, gdy pracodawca zaczął mi zalegać z pensją. Szukałam nowej roboty blisko pół roku i była kilka momentów, podczas których byłam na skraju kryzysu nerwowego. Na szczęście przeszło mi, znalazłam też nową pracę, w której jako tako się realizuję i jest dobrze. A sposoby na stres? Na pewno mogłabym polecić aktywność fizyczną, wierzcie mi, że ma nic lepszego po ciężkim dniu jak godzinny trening. Warto też mieć jakąś pasję albo spotykać się z przyjaciółmi. Dzięki temu unikniemy siedzenia w czterech pustych ścianach i zamartwiania się, co zrobimy ze sobą w przyszłości. Pomocny może też okazać się...czystek. Wiem, wiem brzmi dziwnie, ale to zioło ma właściwości antystresowe, pozwala człowiekowi walczyć z przeziębieniem i apatią. Ja od jakiegoś czasu piję czystek regularnie, jakbyście były zainteresowane, zamawiam go stąd - http://www.domherbat.pl/product-pol-708-Czystek-susz-200-g-Turcja.html. Takie to moje sposoby na walkę ze stresem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi to nie pomaga. Chociaz ostatnio i tak radze sobie ze stresem o wiele lepiej niż w przeszłości. Co moge polecić:

 

sport ( głównie bieganie)

czytanie książek

ewentualine granie w gry. Siadam sobie czasami do gry w kasynie internetowym: https://www.pankasyno.pl/ . Oczywiscie w grach, które nie wymagaja stawiania kasy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja też głównie biegam. Bardzo mnie to uspokaja. Trzeba tylko mieć odpowiedni strój do biegania, szczególnie zimą, aby nie zgrzać czy wyziębić organizmu. Można taki strój kupić na https://sklep.adrenaline.pl/pol_m_sporty_bieganie_odziez-7067.html . Gdy biegnę to wszystkie troski zostawiam za sobą. Liczy się tylko to aby dobiec do końca. Moja trasa ma już 10 km i staram się ją zazwyczaj zrobić całą choć nie zawsze mam na to czas i czasem niestety muszą ją skrócić. A staram się biegać codziennie, no ale różnie mi to wychodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×