Skocz do zawartości

Polecane posty

jakie macie sposoby na walke z "pomaranczowa skorka" :axe: ?? a moze nie macie problemu tego typu? Zauwazylam, ze cellulit maja nawet osoby bardzo szczuple, dlaczego czy to z zanieczyszczenia, z chemi zawartej w zywnosci? czy jest jakis preparat, ktory stosowalyscie i byl naprawde skuteczny??

? Zauwazylam, ze cellulit maja nawet osoby bardzo szczuple, dlaczego czy to z zanieczyszczenia, z chemi zawartej w zywnosci? czy jest jakis preparat, ktory stosowalyscie i byl naprawde skuteczny??

skorka jest wynikiem nierownomiernego rozlozenia sie tkanki tluszczowej. Pomagaja masaze, sport, chlodne prysznice...

Co do specyfikow do nie spotkalam zadnego rewelacyjnego... :evil:

Gość renet

Ja nie mialam do 40 lat nic dopiero potem zaczelo sie cos takiego pokazywac ,ale tylko na udach.Oby tak zostalo !Nic nie stosuje specjalnego jedynie balsam ujedrniajacy.

Cellulit pod lupa

Nie pojawia sie nagle, lecz stopniowo, gdy sie rozwinie trudno sie jej pozbyc. Walke z pomaranczowa skorka nalezy rozpoczac jak najszybciej w momencie, kiedy zauwazymy pierwsze nierownosci na skorze.

Ruch, dieta, masaz

Najnowsze preparaty wyszczuplajaco – ujedrniajace niewatpliwie poprawiaja kondycje skory. Jednak, zeby pozbyc sie cellulitu nalezy polaczyc wklepywanie mazidel z masazem, prawidlowym odzywianiem i ruchem. Preparaty, o ktorych mowa, poprawia przemiane materii w skorze, pomoga usunac tluszcz z komorek, jednak nadal bedzie sie on gromadzil w organizmie. Dlatego niezbedny jest ruch, nalezy biegac, plywac, jezdzic na rolkach. Bardzo wazny jest takze masaz, ktory pobudzi przeplyw krwi i ulatwi wnikanie w glab skory aktywnych skladnikow zawartych w preparatach kosmetycznych.

W walce z cellulitem nalezy pamietac, zeby jesc tylko produkty niskotluszczowe, duzo owocow i warzyw. Super pomocny bedzie ocet jablkowy (2 lyzki na szklanke wody), przyspieszy usuwanie zlogow tluszczu z organizmu.

Domowe sposoby skutecznej walki

Najlepiej zaczac od peelingu calego ciala pod prysznicem, czynnosc te powtarzac dwa razy w tygodniu. Oczyszczona skora ze zrogowacialych komorek lepiej wchlania kosmetyki pielegnacyjne. Pomaranczowa skorka nie lubi zimna, dlatego kazda kapiel nalezy zakonczyc, co prawda nieprzyjemnym zimno-cieplym prysznicem. Dzieki temu po jakims czasie skora bedzie sprezysta. Pamietajmy, aby konczyc natrysk zimna woda. Po kapieli wklepujemy preparat antycellulitowy w polaczeniu z masazem. Balsam lub zel wklepujemy od stop w kierunku serca.

Tego lata, kiedy kroluje supermini pieknie zadbane nogi beda skarbem.

Moj sposob na cellulit to wlasnie dwa razy w tygodniu peeling np: fusy z kawy dodaje do zelu pod prysznic i tym masuje cialko, potem wcieram krem antycellulitowy. Lubie tez gotowe peelingi: Lirene Dermoprogram Antycellulitowy peeling - masaz myjacy oraz najlepszy moim zdaniem peeling cukrowy do ciala Farmony Magic SPA, Wanilia i Pomarancza :smt055 Pieknie pachnie a skora jest po nim gladziutka :-)

Z kremow antycellulitowych przypadly mi do gustu: serum intensywnie wyszczuplajace + ujedrniajace antycellulit Eveline, Slim Extreme 3D Spa!- latem fajnie chlodzi skore oraz intensywne serum antycellulitowe w zelu Oceanic, AA Expresso Slim- ladnie pachnie.

Na pewno tez jest warto ograniczyc sol, slodycze i tluszcze w jedzeniu. No i warto sie duzo ruszac- spacerowac cwiczyc :-)

Niestety nie mam za wiele czasu ale warto tez czasem po peelingu i wmasowaniu kremu antycellulitowego dokladnie obwinac skore np: uda folia (np: spozywcza). Dzieki takiemu zabiegowi skora lepiej wchlania krem, ktory dzieki temu lepiej dziala antycelluitowo.

Inez z tego co wiem wiele kremow antycellulitowych zawiera kofeine ktora miedzy innymi ma stymulowac spalanie tluszczu. Natomiast peeling kawowy dzieki masazowi skory drobinkami kawy ma za zadanie zluszczyc i wygladzic skore oraz poprawic ukrwienie.

Dzieki czemu nakladane potem kremy, balsamy maja lepiej sie wchlaniac w skore i lepiej dzialac. Dlatego tez uzywam az tyle kawy :-)

Po za tym lubie taki masaz po prysznicem z kawy, czuc ze naprawde drapie skore. Dla mnie to tani i swietny kosmetyk :-)

Oklo 4 lyzeczki kawy do masazu ciala pod prysznicem. Ale najlepiej jest samemu wyprobowac ile trzeba tych fusow :-)

mimo swojego namiaru tluszczu celulitu nie posiadam (chcociaz mialam bedac w ciazy)

Znika jak sie kilka razy wbiega z dzieckiem na rekach na 4 pietro...

ale za to mam gorsza rzecz - zylaki

Dzuli to prawda takie bieganie po schodach z obciazeniem to dobra gimnastyka na cellulit :mrgreen: , tylko te zylaki :-(

A stosujesz jakis moze krem na zylaki? Ja jak po pierwszej ciazy mi sie porobily to stosowalam zel Lioton 1000.

Ja tez stosowalam, ale on jest raczej anty a jak juz sa spore to niestety operacja.

Jeszcze troche odchowam dzieci i sobie skocze do szpitala.

U mnie to genetycznie - moja babcia miala, mama tez i miala zabieg jak byla w wieku 35 lat.

Teraz dobrze ze nie robia w narkozie, bo tego bym sie najbardziej bala

podobno dobre rezultaty daje borowina, tak slyszałam

minus jest taki, że u kosmetyczki wychodzi drogo, a w domu można nabrudzić

no, chyba, że to tylko zabieg na uda wiec będzie ok

borowine się rozsmarowuje, potem okręca folią, mozna tez nakryć kocem i tak trzeba posiedzieć chyba ze 20 minut

kolezanka na to chodzi i jest zadowolona, więc chyba to działa

ja mam zel na cellulit z bielendy, ale efektów żadnych nie zauważyłam, moze trzeba poczekać więcej niż miesiąc

Katyjko też tak słyszałam że borowina jet skuteczna w walce z cellitem.

I dlatego kupiłam sobie jakiś miesiąc temu balsam borowinowy do ciała wygładzająco-ujędrniający Tołpa, Kuracja Antycellulitowa. Zauważyłam już po paru dniach że balsam ten świetnie nawilża i wygładza skórę, a do tego wyrównuje jej koloryt:smt098:)

Mam zamiar jeszcze wypróbować z tej serii: Tołpa, Kuracja Antycellulitowa, maskę borowinową do ciała wyszczuplająco - modelującą, tyle że nie wiem czy dam radę siedzieć z tą maską na skórze owiniętej folią 40 min. :D

Czytałam bowiem że trzeba tyle mieć na skórze tą maskę. Jednak myślę że tka maska borowinowa Tołpy stosowana w domu, wychodzi taniej niż u kosmetyczki.

A skład tej maski z Tołpy to: borowina 70 % i krzemionka.

Podaję jeszcze adres strony firmy Tołpa- oni mają jeszcze więcej produktów w ofercie z borowiną: http://www.torf.pl/

A co do żelu na cellulit z Bielendy,ja kiedyś stosowałam Bielendy, żel wyszczuplający anty-cellulit Zielona Herbata i pamiętam że bardzo ładnie pachniał :) ale jakiś spektakularnych efektów po nim nie zauważyłam niestety.

Gość moko

ja stosowałam chyba wszystko co możliwe : mianowice:

- peelingi

- żele

- kremy

- tabletki

- serum w ampułkach

- plastry

! nic na dłuższą metę nei poskutkowało. Jedynie kolor, gładkość, jędrność skóry się poprawiła, natomiast cellulit został ! :cool:

Jedyne czego systematycznie nie stosowałam to : ćwiczenia:o

Moko a ja po pierwszej ciąży nabawiłam się cellitu na udach i udało mi się go pozbyć- systematycznie stosowałam serum intensywnie wyszczuplające + ujędrniające antycellulit Eveline, Slim Extreme 3D Spa! i 4 razy w tygodniu robiłam sobie wymieniony w tym wątku peeling kawowy. Dodatkowo ograniczyłam tłuszcze cukry sól w swojej diecie:)

Teraz po drugiej ciąży znów zakatowała mnie pomarańczowa skórka:D, ale znów udało mi się jej pozbyć. Jednak jest jeden tego minus- żeby skóra była jędrna i bez cellitu muszę cały czas stosować balsamów ujędrniających.

nie ma mocnych na cellulit.Jestem szczupła i mam go od zawsze,niewiele ale jest.

Nie pomagają ani regularne ćwiczenia ani kremy-cud.Żadne.

Według mnie z cellulitem trzeba walczyć na każdej płaszczyźnie. Po pierwsze należy wybrać odpowiednią dietę, następnie regularne ćwiczenia (mnie pomaga pływanie albo aqua aerobic), oczywiście pielęgnacja skóry dobrymi preparatami pomaga w utrzymaniu jędrności skóry. Ponoć dobrze jest też skorzystać z dodatkowych zabiegów, ostatnio przeczytałam, że terapia falą akustyczną jest dość niezłym rozwiązaniem - STOP-CELLULIT - Terapia falą akustyczną D-Actor Storz Medical Ktoś może próbował?

Ja przed latem zapewne znów zacznę intensywne rolowanie i smarowanie się różnymi specyfikami. Co roku mam przed letni zryw chęci który mniej więcej po miesiącu mi mija :). Rolkowanie i smarowanie trochę pomaga ale niestety nie do końca. Najlepszym rozwiązaniem było by chyba kupienie kostiumu ze spódniczka.

A ja nie wierzę, że można pozbyć się cellulitu tak na zawsze. Podstawą jest dla mnie dieta - oczyszczenie organizmu. Masaże, peelingi, rollowanie - w pewnym stopniu zmniejszą widoczność cellulitu ale nie zlikwidują. Taka jest moja opinia.

A ja na takie ćwiczenia jestem zbyt leniwa :/ wystarczy mi gonitwa dnia codziennego. A znowu na jakieś zabiegi pielęgnacyjne mnie nie stać, jak już sobie zaserwuję np depilację laserową, to inne niestety muszą poczekać ... a fajne jest likwidacja cellulitu metodą endermologii, którą Studio Laser oferuje.

Szczerze to bardzo ciężko jest się tego pozbyć. Wiem ponieważ sama od lat walczyłam z cellulitem. I im bardziej się zapuścimy tym jest większy.

Generalnie warto jest sprawić sobie takie tabletki: Oferta Detocell 30 kaps. (Preparatyna cellulit) - porównaj ceny z Najtaniej.co - sama stosowałam .Wspomagają one naszą walkę z cellulitem i sprawiają,ze staje się o wiele mniejszy.

Najważniejsze są oczywiście ćwiczenia. Bez nich nic praktycznie nie osiągniemy. Polecam w szczególności rower oraz pływanie. Ja walczyłam prawie pół roku ale cellulit znikł praktycznie całkowicie.

Pozdrawiam.