Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

Okulista dla dzieciaczka???

Polecane posty

Nasza corke badal okulista jeszcze w szpitalu, jak miala ok 1,5 miesiaca. Bylo wszystko ok. Tylko nie wiem, czy do niego powinno sie chodzic cylkicznie, jak do ortopedy? Kto wie ? A moze wystarczy tylko ta jedna wizyta?

moj adas tez byl badany przez okuliste juz w szpitalu wtedy wszystko bylo ok.potem jak byl juz sterszy zaczelo mu uciekac oczko,kiedy mial 18 miesiecy znowu bylismy na wizycie u okulisty,gdzie okulistka stwierdzila,ze jego wady nie da sie skorygowac okularami i albo z wiekiem wyrosnie z niej,albo trzeba bedzie zoperowac,po czym przepisala mu okulary na jedno oko 3 dioptrie,na drugie 2,5.z okularow nie skorzystalam ani ja ani tym bardziej adas,kiedy mial 3 latka oko przestalo mu uciekac.jednak w zeszlym roku jak mial 4 latka bylam z nim u okulisty i kiedy zakropila mu atropine to to oko troche zaczelo uciekac,znowu przepisano mu okulary,chociaz wzrok u niego jest ok.,tylko po atropinie to oko szaleje.na razie czekam na rozwoj sytuacji,az pojdzie do szkoly,jak wtedy bedzie musial nosic okulary to juz mu w koncu wykupie.dodam,ze u mnie taka wada wzroku jest chyba dziedzicznabo mi tez oko uciekalo i nosze okulary od 6 roku zycia,oko jak uciekalo tak ucieka a oczy z roku na rok slabsze bo sie do szkiel przyzwyczajaja,i coraz wiecej dioptrii tylko mam.

ja bylam z mala Julka (chyba 6-8 miesiecy miala) u okulisty, na badaniu dna oka. Zbadala i dala zaswiadczenie a nas zaprosila na wizyte w wieku 3 lat. Kontrolna, ze wzgledu ze ja nosze niezle szkielka..

Ja tez juz bylam z Alankiem, mial wtedy chyba poltora roku, uciekalo mu prawe oko na zewnatrz. Okulistka kazala przyjsc na wizyte jak bedzie mial dwa lata, ale jakos sie to uspokoilo i nie poszlam. Teraz niestety obserwuje, ze jak Mlody oglada bajke na lezaco i lezy na boku to lewe oko patrzy w telewizor a prawe ucieka w poduszke. Nie zdarza sie to czesto ale jednak, musimy znowu sue wybrac do okulisty.

My do okulisty chodzimy juz od 4 lat. Od dwoch tygodniu Hubi nosi okularki. Dwa razy do roku ma badane dno oka, miesiac temu mial zakrapiane oczka atropina przez 7 dni i po tym badaniu wyszlo, ze czas juz na okularki :(

U nas ani ja ani mm nie nosimy okularow a Paulina nosi od 12 roku zycia.

Podobno to taka choroba wieku mlodzienczego ze wzrok ciagle sie pogarsza

az do ok.20-22 roku zycia.Potem sie zatrzyma albo nieznacznie cofnie.Jak na razie co pol roku

musimy zmieniac szkla na mocniejsze. :roll:

Hubi jak na razie nosi slabe okularki, zeby oczka sie przyzwyczaily. Wyszla mu duza wada wzroku, na prawe +2,5 a na lewe +3,5. Tez mam nadzieje ze wada nie bedzie sie szybko pogllebiac.

MOj kolega od piaskownicy zawsze nosil okularki takze cala szkole podstawowa i przeszlo mu zanim skonczyl 18-tke. A szkla nie mial znowu takie male bo chyba mial 2 dioptrie. Mi tez kiedys przepisali okulary i zaczela mnie od nich bolec glowa. Mialem po prostu przemeczony wzrok. Do dzis jestem uczulony na wszystkie jarzeniowki i te zarowki energooszczedne. Dlatego dziecku tez nie montujemy w pokoju takich zarowek.

Myślę że lepiej odwiedzać okulistę co jakiś czas może raz do roku? Nosiłam okulary od 2 roku życia do ok 25 bo zrobiłam w końcu korektę, ale wiem co taki mały człowiek przeżywa nosząc okularki;]

Jeśli rodzice noszą okulary to dzieci mają większe szanse na wady wzroku, jednak nic nie jest przesądzone, żyjemy w takich warunkach że każdemu wzrok się może pogorszyć dlatego powinniśmy dbać o niego i kontrolować,daj znać czy się coś u Was zmienia

Zaloguj się, aby obserwować