Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
rebeeka091

Meble do salonu

Polecane posty

Jakie meble wybrać do salonu, aby wnętrze było eleganckie i zarazem przestronne, komfortowe i funkcjonalne? W jakim stylu?

Idealne będą meble w minimalistycznym stylu, może skandynawskie, albo nowoczesne? Ja skłaniam się bardziej ku nowoczesnym - są bardzo eleganckie, a wnętrza z takimi meblami dość przestronne. Wybierz tylko niezbędne meble, niepotrzebnych dodatków unikaj. Co do mebli wypoczynkowych, to do większego salonu idealny będzie narożnik, do mniejszego sofa - nowoczesne, eleganckie mają choćby w Wypoczynki Blackart Poznań, niektóre robią wrażenie.

Ja w salonie mam meble, które dostali moi rodzice od moich dziadków z okazji kupna ich pierwszego mieszkania. W każdym razie jak zmieniali w końcu meble w salonie to ja je wzięłam. Kupiłam z http://tkaniny-milinkiewicz.pl/1025-tkaniny-dekoracyjne materiały i zmieniłam im tapicerkę. A drewniane części przemalowałam. Naprawdę bardzo dobrze one wyglądają. Jest to trochę styl retro ale mi się podoba. A najważniejsze jest to, że są to bardzo funkcjonalne meble

Dla mnie salon musi być przestrzenny. Idealny zestaw to kanapa - coś w tym stylu rubinmeble.pl/pl/c/KANAPY/2283859, stolik kawowy i mala meblościanka lub stolik rtv. Więcej mi nie trzeba. Wszystko w jasnych kolorach. Dekoracje zawsze do minimum redukuje.

A ja postawiłam u siebie na styl skandynawski. Wychodzę z założenia, że pomieszczeń w mieszkaniu nie ma co zaśmiecać bibelotami, a dzięki stylowi skandynawskiemu zyskałam jasne i przestronne wnętrze. Zarazem nie chciałam, aby pokoje były całkiem pozbawione dekoracji i długo się zastanawiałam, jak trochę ożywić wnętrza. W końcu pomógł mi artykuł podesłany przez koleżankę - http://www.najlepszeuslugi24.pl/tkaniny-dekoracyjne-pomoga-ci-odswiezyc-wyglad-swojego-wnetrza/. Kupiłam kilka tkanin dekoracyjnych, wykorzystałam je do stworzenia zasłon i poduszek i efekt jest bardzo ładny :).

Jeśli salon ma być przestronny i estetyczny, to idealne będą meble skandynawskie i niektóre meble nowoczesne. Gdzie takich szukać? Można w sklepach meblowych, ale taniej jest w sieci, choćby na edinos.pl - w sam raz będzie taki designerski stół szklany

Teraz bardzo modny jest styl skandynawski, więc jeśli zależy Ci na tym, żeby było przestronnie, jasno, ale i funkcjonalnie, to to może być strzał w dziesiątkę, wybierz więc jasne meble, najlepiej białe i takie same dodatki. Pamiętaj, że w mieszkaniu bardzo ważne jest oświetlenie do domu. Postaw na światło naturalne (jeśli masz taką możliwość), więc zrezygnuj z zasłon i ciężkich firan na rzecz jasnych i lekkich firanek. No i też dobierz pasujące do stylu wnętrza lampy. W każdym pomieszczeniu muszą być przynajmniej dwa źródła światła, wtedy wydzielamy strefy w pokoju. To tylko kilka wskazówek, ale można by o tym pisać w nieskończoność... :)

Zaloguj się, aby obserwować