Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

O plusach i minusach późnego macierzyństwa

Polecane posty

hahahah, no ja czasami karmie czworke w jednym momencie, zwlaszcza wtedy, gdy dziewczyny mi nie chca pomoc przy stole :lol: :lol: :lol:

Zuzie urodzilam majac 34 lata i ten fakt odmienil mnie diametralnie - odmlodnialam duchowo, zmienilam styl ubierania, serio, troche mi lat ubylo.

jestem jak najbardziej za poznym macierzynstwem - dzieci wcale nie wygladaja jak z "babcia" :lol: (oczywiscie nie przesadzajmy z tym poznym mamkowaniem :lol: ), poza tym zupelnie inaczej, spokojniej, rozsadniej podchodzimy do dziecka. pamietam siebie jako mloda 22 - letnia mame - lecialam na pierwszy krzyk Lukasza, panikowalam przy najmniejszym katarze. teraz jest zupelnie inaczej.

mama.razy.czter, a ja uwazam inaczej ;-) ja jestem mloda matka i znam wiele osob, ktore maja dzieci w mlodym wieku i tym troche starszym, dojrzalszym i powiem CI szczerze, ze te mlodsze lepiej chowaja dzieci. Starsze matki albo sa totalnie olewajace i mysla, ze sa najbiedniejsze, ze maja dziecko albo wlasnie przesadnie matkuja i cyckaja tego dzieciaka...

oczywiscie rozni ludzie, rozne potrzeby ale generalnie te mlodsze chowaja dzieci na bardziej zaradne zyciowo.

pozdrawiam

ja mysle ze to nie tylko od wieku zalezy ale tez od podejscia ja przy oliwce na poczatku tez strasznie panikowalam teraz zwracam uwage oczywiscie na dziecko ale nie lece na zawolania - jak sobie przylozy jakims kijkiem w glowe bedzie miala nauczke zeby wiecej ni eruszac - a kiedys sie troszke szturchnela i mamusia leciala bo dziecku krzywda sie stala - zbyt olewajace podejscie i zbytnia nadopiekunczosc nic dobrego ze soba nie niesie trzeba rto rozlozyc troszke tego troszke tego

joa no wlasnie,a tak zachowywac sie mozna w roznym wieku.

Powiem tak nie byla bym dobra matka,jak mialam tyle lat co wy.

W glowie mialam tylko glupoty,nic wiecej :lol:

Ale wszystko zalezy od charakteru :lol:

roksi23, ja jak sie jeszcze dowiedzialam, ze w ciazy jestem mialam w glowie glupoty - szczerze troche sie poplakalam bo doszlam do wniosku, ze na matke sie zupelnie nie nadaje, ze chce dziecko ale jeszcze nie teraz i w roli matki sie na pewno nie sprawdze - inaczej podeszlam do tego po pierwszym usg nadal uwazam, ze nie jestem idealna matka ale mam nadzieje tez, ze nie najgorsza i sie ciesze w sumie , ze urodzilam w tym wieku w ktorym urodzilam

ja tez sie ciesze, ze urodzilam w tym wieku, chociaz nie tak mialo byc z Olim-mial byc zdrowy ale mysle,ze z racji wieku jest mi latwiej przejsc przez niektore rzeczy, chyba moge zniesc wiecej psychicznie niz nie jedna matka w dojrzalym wieku. Z tego co widze...

roksi, musze przyznac, ze tez gowniarzowata bylam majac lat 20. nawet do dzis nie jestem pewna czy dojrzalam do roli matki, bo durne pomysly sie trafiaja..

Gość renet

Wedlug mnie wiek nie ma znaczenia jaka jest sie matka to zalezy od charakteru czlowieka i podejscia do zycia.

olivka_83, mysle ze jestes dosc silna psychicznie - inne kobiety by dawno sie zalamaly ty sie trzymasz - a to bardzo wazne

no wlasnie wiec w czym rzecz? ;-) zeby mnie tu zaraz tak wychwalac :oops: matka to matka a czy ma chore czy zrowe dziecko... no chyba ze nie kocha ale to nie o nas gadka :mrgreen:

Gość renet

olivka_83, ty jestes jedyna w swoim rodzaju. :mrgreen:

Zaloguj się, aby obserwować