Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
tutelitury

O plusach i minusach późnego macierzyństwa

Polecane posty

Minusy poznego macierzynstwa:

1. po pierwsze nie jest latwo zajsc w ciaze (nie wszystkie cykle sa owulacyjne)

2. w razie problemow nie ma juz specjalnie czasu na ewentualne leczenie

3. wieksze ryzyko wad genetycznych u dziecka (jajeczka sie starzeja i sa coraz gorszej jakosci)

4. dla matki juz spore obciazenie: czesto wystepuje nadcisnienie, cukrzyca

5. mozliwosc powiklan okoloporodowych

6. trudnosci z porodem

Uroki:

1. odmladza

2. jest bardziej dojrzale

Generalnie uwazam, ze i dla dziecka i dla matki lepsze jest wczesniejsze macierzynstwo jezeli chodzi o kwestie zwiazane ze zdrowiem. Natomiast wiadomo, ze kobieta dojrzala zwykle jest juz ustawiona zyciowo: ma prace, mieszkanie itp.

Ja swoja pierwsza corke urodzilam majac 33 lata i zaluje bardzo, ze czekalam tak dlugo. Batrdzo chcialabym miec drugie dziecko i wiem, ze czasu na decyzje mam bardzo malo....niestety

tak wiele razy się zastanawiam jakie są minusy bycia mamą w późniejszym wieku?wiele z Was pisze w jakim wieku rodziłyście, chciałabym się bardziej dowiedzieć jak to wygląda od strony biologicznej?Czy są jakieś większe zagrożenia?

Dominiczka trochę bardziej rozjaśnia sprawę, jednak czemu mówi się że poród będzie cięższy?

Ja urodziłam mając 30 lat i plusem jest to że była to upragniona ciąża i że jestem bardziej świadomą mamusią niż 18-tki. Z drugiej strony ciąża była zagrożona poprzedzona 1 poronieniem :-( Poród był koszmarem. Nie ma juz tez takiej siły jak młoda mama, no i przyzwyczajenie do wygody i tego że dotychczas się rządziło swoim życiem a tu nagle o niczym sie nie decyduje.

My z żona zdecydowaliśmy się na dziecko grubo po 30 z kilku powodów. Po pierwsze ślub wzięliśmy po 30, wcześniej jakoś nie było czasu najpierw dom, samochód, urządzanie. Poza tym żona miała pewne trudności w pracy i musiała czekać na dogodny moment, widać tak miało być taki był nasz czas.

Same plusy, jeszcze się można wyszaleć. Można samemu sobie jechać gdzieś na wczasy. Przedłuża się w ten sposób wiadomo swoje dzieciństwo..Taki wiek ostateczny w którym się decydować na dzieci to przede wszystkim wiek 30lat. Później może być za późno ..

Ja zdecydowałam się na dziecko po trzydziestce, ponieważ chciałam troszkę życia użyć, a widziałam po mojej siostrze, że życie z dzieckiem to totalnie nie to samo, zero swobody przez najbliższe 15 lat... więc przekalkulowałam sobie wszystko i decyzja zapadła:-) i nie żałuję, ale drugiego nie chcę...

Ja ostatnio trafiłam na taki artykuł http://babyonline.pl/5-korzysci-z-poznego-macierzynstwa,psychologia-galeria,2686,r3.html - przedstawia 5 korzyści z późnego macierzyństwa - moim zdaniem bardzo trafne, choć ja osobiście nie zdecydowałabym się na dziecko po 30-tce głównie z jednego powodu - chcę przeżyć ze swoim dzieckiem jak najwięcej lat - późne macierzyństwo nieco to ogranicza.

Ja mam porównanie w przypadku mojego syna i mojej córki. Moja córka ma 33 lata i teraz starają się o dziecko od dwóch lat bezskutecznie, synowa urodziła małego w wieku 25 lata i uważam, że jest to idealny wiek :)

Ja odradzam zdecydowanie, ten wiek przeznaczony jest do odpoczynku, siły już nie te i energia już nie ta... poza tym, w młodszym wieku większość z was będzie miała okazję podrzucać dziecko do mamy lub teściowej, które też jeszcze bedą w sile wieku i w ogóle bedą jeszcze....

moja starsza siostra po 30 zaszla w ciaze i skracala jej sie szyjka macicy przez co musiala prawie cala ciaze na super mami poduszce ortopedycznej przelezec dla bezpieczenstwa swojego i dziecka

Kobiety, pary, które w ogóle mogą mówić o jakimkolwiek planowaniu tej sfery życia, to moim zdaniem i tak wielkie szczęściary, bo z tego co widzę i słyszę i z własnego doświadczenia, to po prostu w większości życie za nas decyduje - kiedy znajdziemy drugą połówkę gotową na rodzicielstwo plus jako takie warunki na dzidzie. Czasem ma sie 20, czasem 40.

moja siostra ma 35 lat i dopiero zaszła w pierwsza ciąże, bardzo martwi się o wady genetyczne itp. Z wiekiem jednak wzrasta ryzyko i zamierza zrobić jakiś test iona który stwierdza czyt dziecko urodzi się z wadami genetycznymi czy nie. Niestety do tego testu musi czekać do 10 tyg, a ja już nie wiem jak ją wesprzeć bo strasznie panikuje :(

Ja zaszłam w pierwszą ciąże w wieku 35 lat i moje dziecko urodziło się zdrowe. Nie miałam także żadnych problemów podczas ciąży. Nie zdecydowałam sie wcześniej na dziecko, bo chciałam do czegoś dojść, mieć fajną pracę, oszczędzić pieniądze na mieszkanie. Wiedziałam, że jeśli będę miała małe dziecko, to nie będę się tak rozwijać zawodowo. Dzięki temu mam teraz fajne, duże mieszkanie, stabilną prace, wysokie stanowisko i zarobki i stać mnie na to, żeby rozwijać swoje dziecko, a także zapewnić mu lepszy start w życiu. Planuje kupić mieszkanie, które będe chciała najpierw przeznaczyć na wynajem, a później oddać mojemu dziecku, żeby nie musiało wynajmować mieszkania. Zastanawiam się nad mieszkaniami, o których możecie poczytać na stronie http://promenadywroclawskie.pl/opis/opis.html . Jest to nowoczesne osiedle, które jest bardzo dobrze zlokalizowane i myślę, że nie musiałabym się obawiać o wynajęcie tego mieszkania. W tych czasach większość par decyduje się na macierzyństwo, bo sytuacja na rynku pracy jest bardzo trudna.

Myślę ze nie ma się czym przejmować, medycyna idzie do przodu i coraz dłużej możemy rodzić piękne i zdrowe dzieci. Oczywiście warto pamiętac o dodatkowych badaniach oraz pilnowaniu takich spraw jak dieta: http://lovi.pl/pl/dieta/530 ale głowa do góry kobietki. W tym wieku również rodzą sie dzieci i krzywda im sie nie dzieje. ;)

wiem że wiele kobiet decyduje się na dziecko dopiero po 30 roku życia, ponieważ tak jak mówisz Lussa90, chcą do czegoś dojść a nie " jakoś to będzie". Mam nadzieje że i u mojej siostry będzie wszytko w porządku :) Na szczęście już niedługo będzie mogła zdobić ten test i będzie spokojniejsza :)

Późna ciąża wiąże się z większym zagrożeniem,ale z drugiej strony z reguły większość z nas ma wtedy ustabilizowana sytuację życiową i zawodową, mamy gdzie mieszkać. Jesteśmy też bardziej świadomymi matkami i wiemy że trzeba o siebie dbać. To naprawdę sporo zalet niemniej jednak stwarza pewne zagrożenia, bo jednak nie czarujmy się to nie jest najlepszy wiek biologiczny na takie rzeczy.

Szukasz dobrego dentysty z okolic Tych? Odwiedź gabinet: http://endo-medica.pl/o-nas/

test wykonany, czekamy na wyniki. Mam nadziej że będzie wszytko w porządku. Słyszałam że te testy z medgenetix są porządne także nic tylko czekać na wyniki.

Korzystając ze szkoły rodzenia można dowiedzieć się bardzo wielu rzeczy, które nas uspokoją. Nie każda z nas ma dostęp do takiej szkoły.To spora szkoda ale dobrze że są takie miejsca jak ta szkoła https://szkolarodzeniaprenalen.pl/ . Darmowa , internetowa szkoła rodzenia na pewno pomoże wielu kobietą przygotować sie do porodu.

Zaloguj się, aby obserwować