Skocz do zawartości

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Czy starając się o dzidziusia powinnyśmy poddać się jakimś badaniom???

Edytowano przez Nadin

Gość moko

no jakbym byla w ciazy to zrobilabym takie badania przed:

- ogolne badanie krwi, moczu

- na tokspolazmoze

- badanie cholesterolu

Ja ze swojej strony sugeruje:

- prolaktyne

- progesteron

- toksoplazmoze

- cytomegalie

- chlamydie

- wymaz z szyjki

- mocz

- morfologia

pozdrawiam mamcia Oliwierka

[ Dodano: 18 Sierpien 2006, 13:07 ]

ostatnio wlasnie robilam badania przed staraniami i dowiedzialam sie, ze ponad polowa tego co tu napisalysmy nie jest refundowana, dopiero jak kobieta jest juz w ciazy to wtedy te badania sa refundowane :-( np. badanie na cytomegalie kosztuje okolo 60 zl :!: to duzo pieniedzy a jezeli kobieta chce zrobic wszystkie kompleksowe badania? to mozna sie zrujnowac :!: :!: i to moim zdaniem nie jest fair.

niestety za wiekszosc badan jak chcemy cos miec dokladniej nie tylko podstawowe musimy placic

niestety za wiekszosc badan jak chcemy cos miec dokladniej nie tylko podstawowe musimy placic

Ola mam nadzieję ze takie badania były by refundowane, bo przecież każda przyszła mam powinna mieć dostęp do wszelkich badań, które mają na celu zdrowie jej i jej maleństwa:)

Nadin zgadzam sie z toba w zupelnosci ale tak nie jest ja za wiekszosc dodatkowych badan np hormonow bo mialam zle przez cala ciaze co miesiac placilam 100zl za cztery hormony i to w 2004 roku

hmmm Ja na HIV mialam w pierwszej ciazy badania robione i to darmowe byly :/

Chodzac prywatnie do lekarza w czasie ciazy za wiekszoc badan sie placi - u Pantwowego jest duzo darmowych.

No dokladnie tylko terminy maja czasami takie, ze szkoda gadac :/ Od poczatku ciazy na wszystkie USG chodze prywatnie, po pierwsze pamietam na poczatku grudnia chcialam sie zapisac na poczatek stycznia jakos na usg to dawali w jednej przychodni termin na koniec stycznia dopiero, a w drugiej nie zapisywali w ogole, bo nie wiadome bylo czy lekarz nie odejdzie z pracy :confused:

I tak raz 170zl, dwa razy 110zl, raz 200zl z trojwymiarowe. Dwa razy usg nerek po 100zl... No ale nie zaluje, w przychodni profesorskiej do ktorej zapisuje sie na te usg pracuja dorywczo najlepsi lekarze w Wawce i sprzet jest bardzo dobry.

Gość Pro-familia

Niektóre badania, np. krwi i moczu, powinno się co miesiąc. Inne - jak USG - wykonuje się zwykle 3-4 razy w czasie całej ciąży. Pewna grupa badań jest obowiązkowa dla wszystkich. Jednak w zależności od wieku, stanu zdrowia, obciążeń dziedzicznych i przebiegu ciąży lekarz może kierować cię na niektóre badania częściej lub zalecić dodatkowe.

Przygotowanie do ciąży i sama ciąża o bardzo ważne etapy w życiu kobiety. Warto zadbać o nasze zdrowe. Sama też będąc już w ciąży zastanawiam się nad skorzystanie z pomocy szkoły rodzenia. U nas na okolicy niestety nie ma takiej ale ta https://szkolarodzeniaprenalen.pl/ darmowa szkoła jest dla mnie dobrym rozwiązaniem