Skocz do zawartości
niuniaspadi

Co na katar u niemowlaka ?

Polecane posty

A stosowalas te krople u niemowlaka? Bo ja je tez kupilam, ale przeczytalam w ulotce, ze u dzieci ponizej 3 roku zycia nie stosowac. Wiec kupilam olejek sosnowy, ktory mozna stosowac juz u noworodka. Tez kropelka lub dwie na posciel.

Nikodem ma 1,8m stosuje od urodzenia .Jesli sie boisz skroplic mozna zrobic tez tak ze do miseczki wlewasz 3-4 krople i zalewasz goraca woda i stawiasz w pokoju np na stole

Ja stosowalam od niemowlaka

Gość moko

Sinupret do nosa, Olbas krople, Inhalol kroplr do inhalacji, masc majerankowa, pulamex do nacierania klatki piersiowej.

Euphorbium sa to krople homeopatyczne u nas pomagaly.

tez stosowalismy masc majerankowa pod nosek,i krople olbas ;-)

No , nie wiem ...mam watpliwosci co do tych kropli :-( ....czy to aby napewno potrzebne :?: Przeciez katar to nie choroba , od niemowlaka stosowac krople ?! Co to bedzie pozniej ?!

No dobra , rozumiem .....jesli lekarz zapisze , ale samemu ?!.....tak chyba nie wolno ?!

Jestem przeciwnikiem podawania przypadkowych kropli do nosa , a juz napewno niemowlakowi . Wczesniej praktykowalam sama na sobie , probowalam przy katarze roznych kropli , az raz trafilam na takie ze zamiast pomoc nieodwracalnie zaszkodzily :-( Ja jestem stara baba , mam gruba skorke .....a niemowle , czy male dziecko .....pomyslcie

Tak tylko to sa krople dla niemowlat wiec w jaki sposob mialyby zaszkodzic.

Tym bardziej ,ze u nas pediadra je przepisala.

Mojej corci pediatra zalecila Nasivin 0,01% Sa z normalnym zakraplaczem i troche drozsze, ale lepsze bo za kazdym nacisnieciem wkraplasz tylko jedna krople (maja specjalny dozownik). Wydaja mi sie byc dobre.

Ale zadecyduj sama, a jak sie boisz sama cos podac to najlepiej zapytac sie swojego pediatry.

Choroba to nie jest, ale jak przeszkadza w oddychaniu to trzeba cos z tym zrobic.

Krople Nasivin swietnie udrazniaja nos, Mala miala je juz przy poprzednim katarze. Tylko mozna je stosowac 3 dni. Euphorbium sa bezpiecznymi kroplami, mozna je stosowac bez ograniczen. A jak nic innego sie nie dzieje to nie ide od razu do lekarza.

Ide dopiero jak sa inne objawy lub katar jest zielonu lub zolty. U nas tak sie skonczylo. Lekarka powiedziala, ze zalecilaby krople Nasivin + udraznianie + inhalacje sola, co tez robilam.

Dziecku podaje lekarstwa tylko i wylacznie z przepisu lekarza nie odwazylabym sie sama - jedynie wiem, ze moge sama podac syrop na zbicie goraczki a lbo dac czopka nic innego jak mam dziecko chore lece do lekarza

U julki pomaga Euphorbium, zawsze podaje na poczatku kataru, rzadko potem potrzebny jest nasivin. Ale jesli juz trzeba to lepszy psikany niz w kropelce, wygodniejszy

jesli chodzi o krople o mocnym zapachu typu oilbas nam pediatra zabronil podawac gdyz u niemowlat i malych dzieci moze dojsc do gwaltownego skurczu krtani i spowodowac bezdech.... dlatego sa przeznaczone dla dzieci po 3 roku zycia

Sa tez kropelki olbas dla dzieci.Tutaj w UKeju nazywaja sie poprostu "Olbas children" i sa od 3 miesiecy.

Ja stosuje krople Nasivin Extra Care ,

Na katarek u mojego synka najlepiej dzialaja kropelki nasivin stosuje je od poczatku i nie zmieniam na inne zawsze pomagaja wazne zeby zaczac podawac jak tylko katar sie pojawi nawet jak juz maluch za czesto kicha i to zapowiada przeziebienie, przewaznie krople podaje sie od 3 do 5 dni i chocby calkiem nie przeszedl katarek to jednak nie zatyka noska wydzielina jest rzadka a co za tym idzie nie meczy tak smyka

3_207.jpg

To juz kolejny post takie tego uzytkownika. Chyba chodzi o konkurs i "5 inteligentnych wypowiedzi" :shock:

Nie znosze trolli i gatunkow pokrewnych. W innych przypadkach jestem "do rany przyloz" :mrgreen: