Skocz do zawartości
Gość renet

Jakie kary dla dzieci?

Polecane posty

Rodzaj kary zależy od dziecka. Nie ma jednego przepisu na dobrą karę. Klapsy są zawsze uniwersalne i najlepiej działające, moim zdaniem:-) co do reszty, na moje działa kij i marchewka - jak czegoś nie zrobi, to czegoś nie dostanie... a jak cos nabroi - to coś zostaje odebrane:-) proste. I działa. Prawie tak samo, jak klaps:-)

Nie pochwalam klapsów w ogóle. U nas kary dla małego są związane z przewinieniem, które popełnił. Nie posprzątał klocków, pomimo prośby, klocki wędrują do szafy i nie będzie się nimi bawił. Zrobił scenę w sklepie, bo chciał coś wysępić, po sklepie nie pójdziemy na plac zabaw tak jak zawsze.

Ja również nie pochwalam. Powiem Wam,że to nie jest rozwiązanie.Są inne sposoby na to aby wymusić na dziecku posłuszeństwo i na pewno nie są to kary cielesne.Sama polecam skonsultować się z psychiatrą dziecięcym jeśli macie problem z zachowaniem dzieciaczka. Powinien Wam doradzić co powinnyscie robić. Obecnie bardzo dobra poradnia jest tutaj:

lifemedica.pl/specjalizacje/psychiatria-dziecieca/

Znajduje się w Gdańsku.Chodziłam tam swego czasu z moją córeczką. Totalnie nie potrafilam okiełznać jej zachowania. Okazało sie,ze dziecko ma adhd.Na szczeście zastosowaliśmy odpowiednia terapię oraz stan córki znacznie się poprawil.

My dosłownie całą rodziną, po wspólnych naradach, praktykujemy wobec dzieciaków dosłownie żelazną konsekwencję w egzekwowaniu poleceń, czyli w tym jesteśmy bardzo poważni i wymagający. Z kolei kiedy dzieci są grzeczne, staramy się im nieba przychylić, stosujemy mnóstwo nagród typu wycieczki itd. I są naprawdę zadowolone.

Podstawowa kara, jaką teraz każdy stosuje - wiadomo, zakaz komputera / laptopa / smartfona. Ale faktem jest, że cały myk polega na tym w tym wszystkim, by nie trzeba było w ogóle bawić się w jakieś kary, tylko by dzieci były grzeczne same z siebie, a znam nawet "zbyt grzeczne".