Skocz do zawartości
wiolasz

Ksiazki dla dzieci

Polecane posty

Ja mojemu Michalkowi czytam Kubusia Puchatka(uwielbia Go),Muminki,bajki J.Brzechwy.

Juz zapisalam Go do biblioteki dla Dzieci i porzyczam Mu bajki i czytam.Michu lubi ksiazeczki,zawsze Go interesowaly. :-> Codziennie w dzien jest czytanie,bo juz pozno chodzi spac i kazdy jest padniety,wiec przelozylismy czytanie w dzien. :-)

Adas uwielbie ksiazki mojego dziecinstwa

"Babcia na jabloni" niestety nie doczytalismy do konca bo Frida ja pozarla,musze gdzies ja na allegro poszukaca

"Filonka bezogonka","Kubusia puchatka i chatke puchatka","Feniks i dywan",oraz wszelkie ksiazki o historii motoryzacji,techniki i o pociagach.

A Hania przez pol roku meczyla codziennie "Czerwonego kapturka"zwala go nie wiem dlaczego Asia,potem "Sniezke",ale po niej spac nie mogla bo ja baba jaga straszyla teraz na topie jest "Kopciuszek".

Czytamy co dziennie starszemu synkowi synkowi bajki na dobranoc, dlatego juz wiele roznych przeczytalismy. Jak byl mlodszy mial tak ok 2 lat to uwielbial wiersze Jana Brzechwy.

Ostatnio moj synek bardzo czesto prosi zebym poczytala po raz kolejny ksiazke: Emil ze Smalandii Astrid Lindgren- oczywiscie czytamy po jednym rozdziale na dobranoc :mrgreen: Ale bardzo czesto wracamy tez do basni Hansa Christiana Andersena i braci Grimm . Mojemu synkowi tez podobaly sie Legendy polskie.

Planuje ze teraz bedziemy czytali moja lubiona ksiazke z dziecinstwa Przygody Euzebiusza Beaty Krupskiej :-)

U nas jest etap odrzucenia ksiazki, ale synek caly czas chce sie uczyc wierszykow na pamiec.

Potrai wiekszosc wierszykow z Zoo (o misiu, dziku, malpce, lisie, zyrafie)

usilnie uczy sie Idzie Grzes przez wies - ale czasami jezeyk nie moze nadazyc nad tym co chce powiedziec i trudno go zrozumiec...

A ja juz nie moge sie doczekac kiedy dam swoim dzieciom ksiazke ktora moja mama dostala od swojej mamy pt "Niezwykle przygody Olka i Walerki" Jana Larri.

Bardzo polecam ksiazka jest cuuuudowna jeszcze niedawno do niej wrocilam.

Mój syn ma 8 lat i ma zalecenie codziennie 20 minut czytania, wypożyczył sobie Hobbita, i on czyta 20 minut a ja resztę rozdziału, przedtem czytał ciągle atlas dinozaurów, ale szczerze mówiąc ja wymiękłam i poprosiłam żeby wypożyczył coś przygodowego :D

Co sądzicie o książeczkach typu Przygody Martynki, czy Żółwia Franklina? Nadają się dla 7-letniej dziewczynki?

Co sądzicie o książeczkach typu Przygody Martynki, czy Żółwia Franklina? Nadają się dla 7-letniej dziewczynki?

agh moim zdaniem Przygody Żółwia Franklina fajne są bardziej dla przedszkolaków, a Martynki niestety nie znam:(

Jednak jeśli chodzi o książeczki dla dzieci które chodzą już do szkoły to może interesjące będą:

"Encyklopedia dla dzieci „Było sobie życie” w książce tej dziecko znajdzie odpowiedzi na między innymi takie pytania jak: gdzie rodzą się myśli? Jak działa serce? Dlaczego oddychamy? Jak to się dzieje, że widzimy? Co sprawia, że czujemy smaki i zapachy?

"Baśnie i Legendy- najpiękniejsze opowieści". Książka ta prezentuje dorobek klasycznej literatury greckiej, polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, włoskiej, duńskiej, a także daleko wschodniej. Prezentowane utwory ukazują z jednej strony odrębność kulturową Europy i Azji oraz różnorodność kultury europejskiej, z drugiej zaś podobieństwo motywów i skrywające się za nimi uniwersalne wartości.

Myślę też że bardzo popularne Przygody Mikołajka mogły by być fajnym prezentem.

Dzięki Nadin za ciekawe propozycje.

Muszę przyznać, że ostatnio bardzo dużo słyszę o "Przygodach Mikołajka", a prawda jest taka, że nigdy nie czytałam tej książki....

Pisząc już o książeczkach dla dzieci od razu podsunę Wam ciekawą propozycję dla maluchów. Mikołaj przyniósł dziś Hubusiowi książeczkę "Śmieciarka Jarka". Należy ona do serii Mały chłopiec. Nie jest droga, bo 8 zł, a naprawdę zaciekawiła małego i myślę, że dość długo będzie dla niego atrakcyjna, a dzięki całej serii pozna wiele zawodów. Naprawdę polecam.

empik.com - Wyniki wyszukiwania dla: mały chłopiec

teraz o tej ksiazce jest glosnio i ja bardzo chwala sama zamierzam ja przeczytac:) moze i malej sie bedzie podobac

u nas ostatnio to nie tyle ksiazki do czytania ida hurtem, tylko ksiazki z zagadkami i lamigowkami..

moja na origami sie przerzuciła:) mamy ksiazki z biblioteki i majstruje z papieru

agh mój łobuz też ma kilka książeczek z tej serii i je uwielbia:)

Wszystkim, zwłaszcza chłopcom, polecam ,,Mikołajka"- mój 6 latek przeczytał już sam wszystkie części. I powiem wam, że sama też się dobrze przy nich bawiłam:)

A co myślicie o tym by wprowadzać dzieci w świat komiksów? :) Wydaje mi się, że w ten sposób dzieci mogą zyskać znacznie więcej zainteresowania książkami, bo nie sa na samym początku zarzuceni bardzo dużą ilością tekstu :) Wiem, że na https://www.atomcomics.pl/ można kupić różnego rodzaju komiksy.