Skocz do zawartości
tutelitury

O której kładą spać swoje dziecko???

Polecane posty

Mojego synka (rok i 4 miesiace) klade spac tak 20 ,21.00

a corke (4lata) czesto siedzi ze mna tak dlugo jak ja i kladzie sie tez o tej godzinie co ja czyli 23,24.00 :)

Gość moko

Oskar do lat 6 do godziny 20 byl juz w lozku, natomiast teraz chodzi spac do godziny 20,30. W wakacje roznie chodzil, czasem i o 21,30.

No i u Nas jest tak Kasia chodzi spac o 20 stej ma 9 miesiecy :mrgreen: Ola ma 6,5 roku chodzi spac o 21 szej a Damian ma 12,5 roku chodzi o 22 ale tylko w lykedy a tak idzie spac o 21:)

Wiem, ze idealnie bylooby klasc dziecko o jednakowych porach kazdego dnia, ale u mnie sie chyba tak nie da albo ja nie potrafie byc konsekwentna:/ Alanek chodzi spac o ktorej chce wlasciwie. W dzien spi od 14 do 17 a wieczorkiem czasami biega do 23:)

Wojtek (8,5 miesiaca) - o 19 gora 19.15 juz spi

Ala (2,10) - 19.30 gora 19.45 slodko chrapie

i nie znosze wyjatkow bo ja mam wtenczas wolne ;-P

Nie zmuszam, klade przed 20, 20:15 zazwyczaj juz spi, chociaz wiadomo, ze czasami zdarzy sie ze pojdzie pozniej. Zu ma 4,5 latka. Wyrodnam?

o 21 zabieram sie za gotowanie kaszy dla Olka na kolacje :mrgreen: do 22 zje, przewine i od razu zasypia. Wiec klade go spac tak miedzy 21-22. Oczywiscie nie trzymam sie szytwno tych godzin. Czasem poloze go szybciej czasem pozniej. W sumie to on caly czas spi :-|

pozdrawiam

Mi sie wydaje, ze dzieci powinny miec okreslona pore snu, albo chociazby pore, kiedy juz po wszystkich zabiegach pielegnacyjnych i kolacji ida do lozka i np jeszcze czytaja bajke lub opowiadaja mamie przypomniane zdarzenie.

Teraz madrze sie bo mam jeszcze male dziecko, ktore od urodzenia zasypia 19-20 i spi do 6 :mrgreen: Potem moze juz nie byc tak kolorowo :-/

Uwielbiam te chwile ciszy i spokoju z mezem, mozemy wtedy posluchac muzyki, obejrzec fajny film czy wypic :mrgreen: winko

Gracjanek oglada bajeczke i do spania.I tak od poczatku,oczywiscie jak byl niemowlaczkiem to nie ogladal bajek :-)

A ja mam chwile dla siebie i meza :-)

Moj starszy synek (ma 4 lata) chodzi spac ok 20.30 jak obejrzy dobranocke, umyje sie i przeczytamy mu jeszcze jakas krotka bajke.

Filip od zawsze byl przyzwyczajony, ze chodzi spac w okolicach 19h-20h. Oczywiscie gdy mamy gosci lub gdy w gosciach jestesmy i jest zabawa z dziecmi, lub czesto w piatki lub w soboty moze posiedziec dluzej, bo nastepnego dnia mozna sobie i dluzej pospac :)

W wieku poltora roku gdzies przestal spac w dzien, wiec wydluzyl mu sie sen nocny wtedy do minimum 12h. Zazwyczaj tyle przesypia w nocy do tej pory.

Edytowano przez Cat

Jak Dominika nie miała jeszcze pół roku to kładkismy 19-20. Miała 2 miesiace jak zaczęła przesypiac całe noce po 11-12 godzin (śpioch po mamusi:P). Teraz ma 13 miesiecy i kładziemy ją o 21 spi zwykle do 7-8 rano. a potem jeszcze koło południa godzinkę