Skocz do zawartości
wiolasz

Zabawy w domu podczas deszczu

Polecane posty

My malujemy,rysujemy

bawimy sie ciastolina

lepimy roznosci z masy solnej.

Wszystko w zaleznosci od tego ,co moj smyk chce robic :-)

a niespoelna dwulatce moge juz dawac ciastoline czy plasteline? nic sie nie stanie, jak troche zje? bo wiekszy ryk bedzie jak zacznie jesc a ja jej bede zabierac...

My w tym wieku bawilismy sie ciastolina ale plasteliny nie polecam.

Musisz nad nia siedziec i pilnowac :-)

Ja uwielbialam i plasteline i modeline. Szkoda, ze ciastolina jest droga. Alternatywa jest ciasto z masy solnej.

Pozatym mozna zrobic teatrzyk, wczesniej z dzieckiem zrobic pacynki i cala dekoracje. Bedzie mialo niezla zabawe.

Ta firmowa ciastolina tak jest droga.

Ja ostatnio kupilam w Kerfurze taki zwykly za 14 zl,cztery kolory,wyciskarka jakies nozyki dla malego wystarczajaca.

Kupowalam ciastoline i te tansza i te drozsza. Niestety ta tansza szybciej wysycha.

Ale do jedzenia to chyba nie jest najzdrowsza.

Jak malenstwo podjada to proponuje mase solna. Na pewno nie zaszkodzi.

A ja jeszcze polecam takie zabawy:

dla dzieci w wieku przedszkolnym- jedna osoba chowa w pokoju coś np: miska, a reszta domowników szuka go:D ten kto pierwszy znajdzie zgubę chowa misia następny:D

Z maluchami tez można sie bawić w domu w ciepło zimno- chowamy coś i naprowadzamy dziecko na zaginiony przedmiot za pomocą słów ciepło- gdy jest blisko schowanej rzeczy, zimno- gdy jest daleko. Gorąco dy jest bardzo bardzo blisko:)

Polecam jeszcze zabawę Ja widzę coś czego Ty nie widzisz i to jest koloru...

Jedna osoba musi znaleźć w najbliższym otoczeniu jakiś przedmiot (widoczny dla niej i dla tej osoby, która będzie musiała odgadnąć co to za przedmiot)- ale nie może nikomu powiedzieć co to jest. Mówi jedynie Ja widzę coś czego Ty nie widzisz i to jest koloru... i podaje kolor tego przedmiotu. Zgadująca osoba musi odgadnąć o jaką rzecz chodzi osobie, która wymieniła kolor- zgadując przy pomocy tego koloru- czyli wymienia wszystko w podanym kolorze np: czerwonym- co widzi wokół siebie. Kiedy zgadujący odgadnie o jaki przedmiot chodziło pytającemu, następuje zamiana ról. To bardzo faja zabawa zarówno dla starszych przedszkolaków jak i dzieci które chodzą już do szkoły podstawowej a nawet gimnazjum:)

Filippo ostatnio uwielbia chowanego i cieplo - zimno ... I pomidora ....... Katuje tymi zabawami nas w domu i na dworzu :)

Cat jak chodziłam do przedszkola to pamiętam że uwielbiałam zabawę w pomidora:):D

Zabawa w ciepło i zimno też jest ulubioną mojej córci. Fajną rzeczą jest też zabawa w teatrzyk, za kukiełki mogą służyć maskotki, lub puszczamy wodze wyobraźni z naszym dzieckiem i tworzymy przeróżne arcydzieła :)wymyślamy wspólnie jakieś historyjki, ogólnie jest wesoło.

Malujemy,rysujemy,wycinamy.. Zabawy ciastoliną.. Buduje z klocków....Uklada puzle.. rozwiazuje labirynty..

No i podstawa zabawa autami ;)

Dzisiaj u nas jest właśnie deszczowa pogoda, a Alan nie poszedł do przedszkola bo jest chory, dlatego postanowiliśmy pobawić się plasteliną :)

Oto zabawki mojego synka:

Dzidziuś z plasteliny z kołyską z orzecha włoskiego, wyścielona watą z kołderką z kawałka materiału (żeby dzidziusiowi było miękko:D) oraz łóżeczko dla dzidziusia zrobione z pudełka po zapałkach- oklejonego kolorowym papierem, wyścielone kawałkiem materiału.

I jeszcze okrutny wampir Dracula;)

thpix.gif

zaza.jpg

p1060010zw0.jpg

p1060012lh5.jpg

titi.jpg

p1060018cd2.jpg

hehe drakula niezły :) Filip tez dzisiaj w domu siedzial, bo chrype mial w weekend, poszlismy do lekarza, a lekarka od razu czy tez z chrypa ? No mowila, ze w zeszlym tygodniu jak nie grypa zoladkowa to zapalenie gardla lub krtani to non stop :/

Ale Filippo jak w domu to troszke komputera, troszke bajek, na przemian z jakimis rysunkami i rozwiazywaniem roznych labiryntow i innych takich zagadek dla dzieci :)

my głownie ciastolina, kredki i garaz z autkami:rolleyes:

ostatnio tez robilismy figurki z masy solnej

ja boje sie tej masy i ciastoliny tzn boje sie skutków podjedzenia dlatego w ross jest promocja papieru toaletowego więc kupiłam 14 ośmio paków i mamy gigantyczne klocki.zabawa jest super ja układam mur i wyłaże to z góry to z boku a moja rybka szaleje ze śmiechu oczywiście pomaga w układaniu muru wielkiej wieży.Dziś robiłam tunel a z góry przykryłam prześcieradłem- siedzi tam jak zahipnotyzowana:))

my malujemy wycinam bawimy sie w chodzi liska troche komp jakas bajka teatrzyk tez same go robilysmy ostatnio wlasnie robimy zabawki z pudelek byl teatrzyk autko ciuchcia i domek oklejamy dekorujemy i tak nawet ze 3 dni cos tam mala upieksza

A my wczoraj upiekliśmy ciasteczka i Michał dekorował polewą i pisakami cukrowymi dr oetkera a potem wszystkie zjedliśmy :P

a oto fotoreportaż :D

100_5586.jpg

Michał i ciasteczka.jpg

Michał i ciasteczka 2.jpg

Wiekszość podanych przez Was zabaw są dobre dla starszych dzieci. A co robić z półtoraroczniakiem?? Widzę, że to moje dziecię nudzi się, a ile można bawić się w sroczkę i kółko graniaste? Podpowiecie jakieś pomysły na zabawę z takim maluszkiem?