Jump to content
sylwia.wk

Prywatne czy publiczne przedszkole?

Recommended Posts

to chyba zalezy od kadry pracujacej w przedszkolu.

moje chodza do publicznego,bo tylko takie u nas jest.pod wzgledem wyposazenia i stanu przedszkola pozostawia ono duzo do zyczenia.ale pracuje tam wspaniala kadra,dzieci idac tam wiedza,ze nie beda tam sie bawic super zabawkami,chodza tam dlatego,ze panie organizuja im tam inne wspaniale zabawy,tance,teatry,zajecia sportowe i plastyczne.

Najwazniejsza jest kadra. Jak potrafia dzieciom organizowac czas wolny, czy sa przyjazne dzieciom itp. Nie ma tu znaczenia: publiczne czy prywatne, chociaz czasami rodzice mysla, ze jak posla dziecko do prywatnego, to bedzie lepiej. Czasami jest, jezeli dyrektorom zalezy na dobru dzieci powierzanym im pod opieke a nie na pieniadzach.

my chodzimy do publicznego i jestesmy bardzo zadowoleni. Sonka zreszta tez, bo nawet dzisiaj jak wracalismy do domu pytala sie czy jutro pojdzie tez do przedszkola bo bardzo by chciala. kadra z tego co zauwazylismy jest ok, dzieci kazdego dnia przynosza swoje prace do domu.

Mam do Was pytanie czy w Waszych przedszkolach dzieci tez korzystaja z elementarza 3-latka?

Nawet nie wiedzialam, ze uzywaja go w przedszkolu. Ja kupowalam w ksiegarni bo maly uwielbial te ksiazeczki. Potem jest dla 4 latka i tak dalej....

a ja jutro jade zobaczyc do Empiku z czego Sonka korzysta w przedszkolu, bo panie tylko powiedziala ze trzeba zaplacic za taki elementarz ;)

Zalezy w jakim, jest bardzo duzo takich ksiazeczek, rozni wydawcy ale generalnie obrazki, latwe cwiczenia do rozwiazania na spostrzegawczosc czy znajomosc kolorow i wzorow, duzo naklejek ktore trzeba dopasowac, labirynty, zabawy typu znajdz roznice albo dokoncz rysunek, sa tez literki np jakis fajny wierszyk na poznanie jakies literki, no roznosci....

u mnie jest tak,ze 5 latki korzystaja z tego a moze innego elementarza ,ale napewno czegos w tym stylu.oczywiscia w formie zabawy nie obowiazku,glownie po to zeby uczyly sie skupiac uwage na jednej czynnosci i w ramach urozmaicania zajec.a co do 3-latkow to jeszcze nie maja bo sa malutkie i pani powiedziala,ze narazie duzym sukcesem bedzie jak naucza sie prawidlowo trzymac kredke.

Konrad chodzil do publicznego i Oskar tez do takiego chodzi, uwazam ze publiczne jest rownie dobre jak prywatne

w sumie moglabym sobie pozwolic na prywatne ale po co

nie wiem jak jest dokladnie w prywatnych ale jesli jest tam mniej dzieci w grupach niz w publicznym to akurat to policzylabym na plus

reszta tak jak mowicie od kadry zalezy

a co do ksiazeczek to u Oskara nie sa wymagane i nie widze na razie takiej potrzeby ;-)

Znalazłam taki artykuł w którym wymieniono rodzzaje przedszkoli jakie są w naszym kraju:

"Państwowe, prywatne, integracyjne

Rodzice chcący posłać swoje dziecko do przedszkola mają do wyboru kilka rodzajów placówek:

1. publiczne,
  2. integracyjne (publiczne, ale realizujące programy autorskie, z nieco mniejszymi grupami, w których jest troje – pięcioro dzieci niepełnosprawnych),
  3. steinerowskie (inaczej zwane waldorfskimi, naczelną zasadą jest tu „wychowywanie dzieci przez naśladownictwo”; zakłada się także, że małych dzieci nie należy przeciążać intelektualnie, więc nie ma tu lekcji angielskiego, jest za to dużo zabawy i zajęć artystycznych)
  4. Montessori (od nazwiska dr Marii Montessori, twórczyni tej metody, która uważała, że każde dziecko jest inne i trzeba do niego podchodzić indywidualnie) - zajęcia są prowadzone w języku angielskim lub prowadzi się naukę języków obcych, duży nacisk kładzie się tu na wspieranie dziecka i rozwój zachowań społecznych
  5. artystyczne - przedszkolaki uczą się tu wrażliwości na sztukę, różnych technik plastycznych, mają zajęcia plastyczne, taneczne i teatralne
  6. ekologiczne - opiekunowie kładą nacisk na kontakt malucha z naturą i zachowania prozdrowotne; placówki tego typu z reguły przyjmują także dzieci, które muszą być na specjalnej diecie
  7. językowe – z intensywną, ale prowadzoną w formie zabawy nauką języków obcych."

Czego Jaś się nie nauczy - Raport Polska.pl - Wiadomości - Polska.pl

A mój Alan chodzi do przedszkola publicznego, oprócz tego że miesięcznie płacimy ok 300 zł, to w przedszkolu organizowane są często imprezy dla dzieci i ich rodziców.

Ale czytałam że dziecko w przedszkolu prywatnym ma np.: zapewnioną opiekę przez cały dzień, a nie tak jak w przedszkolu publicznym przez kilka godzin. http://artelis.pl/artykuly/5646/korzysci-z-wyboru-przedszkola-prywatnego

Ale co do kadry pedagogicznej i indywidualnego podejścia do każdego dziecka z osobna, to na pewno to zależy przede wszystkim od samych nauczycieli- tak jak zresztą zauważyły to już dziewczyny wyżej w tym wątku :)

Filip od poczatku chodzi do prywatnego. W moim miescie na ponad 20.000 mieszkancow i okoliczne wsie do tego sa tylko 4 panstwowe ! Co roku odpada ponad 100 dzieci z przyjec. Ja jako, ze nie pracuje od razu bylam spalona.

Place sporo, ale i tak sa drozsze jeszcze.

Ma zapewniona w nim opieke od 7h do 18h, 4 posilki, przyjezdza do nich teatrzyk raz w miesiacu, albo jakis koncert jest zamiast niego, praktycznie do przedszkola nie musze nic zanosic poza ubraniem na zmiane, kapciami oczywiscie i szczoteczka i paste. Doplacam jedynie za podreczniki, ktorych na rok sa 3 + ksiazeczka do zajec plastycznych.Tez sa jakies inne imprezy na rozne okazje, dwie wycieczki w ciagu roku.

Teraz bedzie chodzil trzeci rok do niego - na zerowke. Dodatkowe zajecia (korektywa, angielski, dodatkowe zajecia plastyczne itd) sa juz w cenie.

Masz racje ze niezaleznie od przedszkola mozna trafic na dobra czy zla przedszkolanke, bez podejscia do dzieci.

Nie widze wiekszej roznicy pomiedzy przedszkolami prywatnymi czy panstwowymi no moze poza godzinami otwarcia jednak.

czy prywatne czy panstwowe to loteria niestety roznie mozna trafic niby prywatne powinno byc lepsze ale nie zawsze tak jest

Czasami to jest prawdziwa loteria, to prawda. Ja jednak mam bardzo pozytywne doświadczenia z prywatnymi placówki, tak się składa,ze mój synek chodzi do jednej z nich:) Koszt nie jest najmniejszy( jednak synek jest długo w przedszkolu),ale widzę,ze mu bardzo służy i lubi do niego chodzić. W Krakowie dobrą opinią cieszy się akademia elfów, co prawda to prywatna placówka ,ale ceny maja konkurencyjne

Mój syn chodzi od listopada do prywatnego przedszkola czyli juz 2 miesiące.

Płacę 404 zł - odpisy jak go nie ma 7 zł za dzień.

nic nie dopłacam , zostawiam tylko ubranie na zmianę.

syn chodzi do grupy 2,5latków bo tyle ma, fajne miłe panie, przedszkole czynne od 6 do 17.

ogólnie jestem zadowolona.

Moja córka chodzi juz trzeci rok do prywatnego przedszkola waldorfskiego i jestem bardzo zadowolona. Płacę w tym roku 520zł, ale już niczego innego, żadnych materiałów, kredek, dodatkowych składek. Ma w tym angielski, szachy, gimnastykę, taniec, codziennie zajęcia plastyczne i wszystkie jednodniowe wycieczki oraz wypady do teatrów czy na balet(średnio raz w miesiącu). Też przynoszę tylko ubranie na zmianę. są małe grupy, panie nad wszystkim panują. Dziecko rozwija się tam super.

druga córka tez pójdzie do prywatnego, nie wyobrażam sobie inaczej, szczególnie, że rozmawiam z kolegami, którzy maja dzieci w państwowych przedszkolach i mam jakie takie porównanie z opowieści.

Jasne, że wszystko zależy od konkretnego przedszkola. Wszędzie bywa różnie :).