Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
niuniaspadi

A czy lubicie szpinak?

Polecane posty

Bardzo duzo osob nie cierpi szpinaku. Ja tez go nie znosilam, kojarzyl mi sie z bezsmakowa breja. Az nie sprobowalam tego. Szpinak w sosie smietanowo-serowo-czosnkowym.

- 450 g szpinaku, swiezego badz mrozonego

- 3 duze zabki czosnku

- 30 g masla

- 5 lyzeczek gestej, kwasnej smietany

- garsc startego zoltego sera

- sol, pieprz, ew. vegeta, galka muszkatalowa

Szpinak dusic, zeby odparowac wode. Jezeli mamy swiezy, to wieksze liscie rwiemy a mniejsze zostawiamy w calosci. Dodac czosnek, maslo oraz przyprawy. Wymieszac i kolejno dodac smietane + szczypte galki muszkatalowej. Wymieszac. Na koniec starty ser, mieszac az do momentu rozpuszczenia sera. Gotowe.

Warto sprobowac. Tego zapachu, ktory unosi sie w trakcie robienia tego szpinaku nie sposob opisac. Do tego podaje jajka sadzone + ziemniaki.

Gość renet

Pychota,bardzo czesto robilam jak dzieci byly mniejsze .

Gość renet

Szpinak ma bardzo duzo zelaza wiec jest zdrowy,watro sie przelamac i sprobowac .

renet ja probowalam,ale co z tego jak mi w buzi rosnie :-P

to ja nawed nie probuje bo pewnie bedzie odruch wymiotny :mrgreen:

A ja wlasnie dawno nie robilam kurde az mi slinka cieknie ale za to bedzie niebawem szczawiowa zupka tez uwielbiam :-P

Szpinaku nie znosze , nie wazne pod jaka postacia mi to zaserwuja , w smaku mydlo mi to "ziele" przypomina ;-)

.....ale od czasu do czasu gotuje malzonkowi , on lubi....sama nigdy tego nie jadam :-)

ja to jestem maniaczka wszelkiej zieleniny z czosnkiem.moglabym sie zywic codziennie naprzemian szpinakiem,brokulami i kalafiorem.niestety rodzina by mi z glodu padla,juz nie wspomne o oddechu. :lol:

Zaloguj się, aby obserwować