Jump to content
Dorfi

Czapka robiona na drutach

Recommended Posts

Robiłam juz kilka czapek dla Michała metoda tradycyjna, czyli na drutach z żyłka i nie zawsze byłam zadowolona. Zdarzało sie, ze czapka była albo za szeroka albo za wąska.

Kolejna czapkę postanowiłam zrobić inaczej.

Zrobilam pasek o długości równej obwodowi głowy Michała (zdjęcie 1)

Potem z brzegu nabrałam oczka na druty proste i robiłam tak długo, aż czapka osiągnęła odpowiednia wysokość (zdjęcie 2)

Potem czapkę zszyłam. Ponieważ nie wyszła okrągła ale prostokątną musiałam coś zrobić z rogami. Postanowiłam wykończyć je chwostami. Gotowa czapka wygląda tak: (zdjęcie 3)

Zrobienie czapki zajęło mi 2 godziny. Zdjęcia czapki z zawartością, czyli z głowa Michała nie ma, bo model uciekł. :-)

A Wy jakie macie sposoby na czapki?

fce6928e88e0a75fmed.jpg

88f671b1724e9cffmed.jpg

100311a19e3392aemed.jpg

Na prawdę super masz talent :-)

A to tylko tak w domciu dla najbliższej rodzinki, czy zarobkowo też??

A ja przy okazji wklejam znalezione w internecie zdjęcia jak zrobić modną czapkę na drutach dla nastolatki :)

i filmik z YouTube ze sposobem wykonania czapki na drutach z daszkiem

123848989755085922b.jpg

123848989755085266.jpg

120752765009281287b.jpg

Jaka fajna ta czapka , do tego na topie :-D

Zglaszam sie jako klijentka , tez taka chcem :-D

Ja sama cierpliwosci do dziergania nie mam :-P

a ja mam problem z czapkami dla Olusia :-( ma glowke nie wymiarowa wiec ciezko mu cokolwiek kupic na lepek. Robilam mu tez na drutach ale chyba nie umiem zbytnio bo albo za szeroka albo za waska albo oczka za slabo-nie mam cierpliwosci

Ja kiedys robilam i na tym i na drytach babcia mnie uczyla :mrgreen: teraz juz nie pamietam :-? A czapeczka super!!!!!!!!!!!!!

Ciesze sie, ze Wam się podoba. Czapka jest bardzo prosta do wykonania i ktoś kto kiedykolwiek robił na pewno szybko sobie przypomni i zrobi bez problemu, bo nigdzie nie trzeba spuszczać oczek.

Michalowi zaczęłam robić czapki, bo tez ma niewymiarowa głowę i nie mogłam mu kupić w sklepie.

Mam nadzieje, ze prosty przepis na czapkę Wam się przyda i tez zaczniecie dziergać. A jaka to frajda, jak sie zrobi cos samemu :-)

A tu jeszcze znalazłam taki prosty sposób na świetną czapeczkę: Na drutach

08080409.jpg

08080410.jpg

nie watpie mi jakby sie udalo samej czapke zrobic to nie wyladowalaby na glowie Oliwki tylko w ramce :mrgreen:

czapka sliczna :-D

i pewnie bym nawet taka zrobila (no moze nie taka sliczna, ale wykonana wlasnorecznie) zebym tylko wiedziala jak tymi drutami zamieszac zeby sie welna polaczyla :mrgreen:

bmzygadlo, buhahahahhahahaha no jak chcesz drutami mieszać to za dużo nie wyjdzie hehehheheh - na serio wbrew pozorom to nie jest trudne ja się uczyłam w wieku 6-7 lat

tyle ze mnie nie ma kto nauczyc :-/ a sama jakos chyba sie nie naucze :-|

na szydelku to bym szybciej zrobila :->

Cześć, mam problem i zwracam się do Was z prośbą o pomoc :)

Mój chłopak również ma niewymiarową głowę, dlatego ciężko jest mu kupić coś co będzie po pierwsze pasowało, a po drugie jeszcze jakoś fajnie wyglądało... Wymyśliłam więc, że zrobię mu czapkę sama na Gwiazdkę, tylko że tu się pojawił problem, bo on lubi czapki z daszkiem a nigdzie nie mogę znaleźć wzoru na czapkę męską... same damskie kaszkiety :/

Może WY mi pomożecie? tylko bardzo proszę opis mocno łopatologiczny, bo ja swoją przygodę z drutami dopiero zaczynam i nie rozumiem skrótów myślowych :P

Dlatego postanowiłam zabrać się za to już teraz żeby mieć czas na poćwiczenie :)

Z góry dzięki za wszystkie pomysły i podpowiedzi :)

Bardzo mi się podobają czapki robione na drutach. Niestety jedyną rzecz, którą potrafię zrobić na drutach to szalik i to często niestety bardzo krzywy. Szkoda, ponieważ taka odzież bardzo mi się podoba.

Guest Pro-familia

Czapki robione na drutach mają swój urok. Dzięki temu, że robimy je

własnoręcznie to każda ma swój niepowtarzalny charakter i na pewno

będzie piękne pamiątka dla naszego dziecka. Naprawdę warto nauczyć się

robić takie czapki, wtedy oprócz sowy możemy stworzyć na przykład

pięknego króliczka:

http://wylegarnia.com/21/778b459fad9a0a574f510f98d99d893e/Kroliczek-czapka-akryl-wloczka-szydelkowe-zwierzeta-inne.jpg