Jump to content
olivka_83

kosmetyki przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży

Recommended Posts

czy stosujecie jakieś kosmetyki przeznaczone specjalnie dla kobiet w ciąży? Zele, balsamy przeciw żylakowe, przeciw rozstępom?? jak to u Was wygląda?

W pierwszej ciąży smarowałam brzucho i biodra kremami przeróżnymi a i tak rozstępów mam co nie miara. Pięknie było do 8 miesiąca ale kiedy brzuchol obniżył sie z dnia na dzień dostałam olbrzymich fioletowych "dziur" byłam załamana ale widać taka moja tendencja. Szkoda tylko, ze na tego typu defekt nie ma juz skutecznego "lekarstwa" a nawet jak zblednie to i tak widać.

to chyba jest uwarunkowane genetycznie. Chociaz moja mama nie ma ani jednego rozstepu na brzuchu :-/ swoja droga "smietnik" mialam wielki i moze dlatego nie wytrzymal. Mam nadzieje,z e teraz juz sie bardziej nie rozejde bo sie zalamie :-(

ehh tam tez mam chociaz najmaniejsze i nie widac jak sie nie przyjrzysz konkretnie ;-) moja kuzynka, ktora nigdy nie rodzila tez ma, caly zadek, uda i nawet na lydki jej wychodzi i to takie konkretne a taka szczupla :shock:

olivka_83, bo szczuple osoby jak chociaz troche przytyja od razu dostaja rozstepow ja sie dziwie ze mam tak malo bo kurde cale zycie wazylam max 53 kg a w ciazy 70 wiec mialy by prawo sie porobic wiec i tak zadowolona jestem ze mam ich dosc mmalo

a ja mam rozstepo co nie miara

dol brzucha i biodra

smarowalam sie masciami cud :mrgreen: ale nie pomoglo, ale co mialo pomoc jak poczatkiem ciazy wazylam 50 kilo a w dniu porodu 71, gdzie to niby mialo sie pomiescic, nic dziwnego ze mam rozstepy

bmzygadlo, mialam ten sam problem z 60 kg przekroczylam magiczne 82 kg!!! wiec w sume nad czym ja sie zastanawiam ;-)

cena pewnie jest powalajaca ale na moje stare rozstepy juz nic nie pomoze :-/ moze dziewczyny, ktore jeszcze sie nie porozchodzily niech wyprobuja ten specyfik o ile je stac i napisza swoje odczucia ;-)

pozdrawiam

Ja cala ciaze stosowalam ten olejek, codziennie od pierwszego dnia polowek smarowal brzusio i nie mialam ani niemam ani jednego rozstepu :-)

koerperpflegeoel2sk5.jpg

Ja tez mam rozstepy ok 8 miesiaca zaczely mi sie robic :-( smarowalam sie chyba wszystkim i nic nie pomoglo.Poprostu malo kalogenu i szybkie tycie irozstepy gotowe. :-(

Ja przy obu ciazach smarowalam brzuch oliwka dla dzieci od kiedy tylko dowiedzialam sie ze jestem w ciazy.Nie mam ani jednego rozstepu na brzuchu ale mam male na piersiach.

ja smarowalam kremem na rozstepy GERBERa- tylko ten zapach znosilam - wszystkie inne mnie odrzucaly, rozstepy pojawily sie ale niewiele i to nie na brzuchu ale na tylku i udach , bo sobie duzo przytylam :-D :-D :-D

a ja od czwartego miesaca ciazy smarowalam brzuch i piersi kremem na rozstepy z Ziaji.kosztowal okolo 13 zl ,mial mily zapach i fajnie sie nim smarowalo brzuch.i nie mampo ciazy abi jednego rozstepy.tez wczesniej bylam szczupla a przytylam prawie 20 kilo.piersi mi sie mocno powiekszyly ale krem zrobil swoje.Nie mam rozstepow ale mam cellulitis...i to straszny.... :-?

ja od 3 miesiaca smarowalam brzuch zwykla oliwka dla dzieci Bambino i... efekt swietny bo razstepow nie mam!!!

smarowalam, masowalam, prysznice zimna - ciepla woda a na brzuchu i biodrach rozstep rozstepem rozstepa pogania... moja mama urodzila troje dzieci z kazdym przytyla po 30 kg i ani jednego rozstepu nie miala

ale teraz przy drugiej ciazy nic mi sie nie robi - no bo juz wszsytko rozciagniete ;-)

Ja smarowalam brzuch i biust oliwka Bambino, a potem dokupilam krem, ale nie pamietam nazwy, opakowanie rozowe, jakis zagraniczny dostepny i w aptece i w marketach, pachnial mlekiem. cellulitu nie mam, rozstepow tez w zasadzie nie, tylko lekkie nitki na biodrach. A przytylam ok. 35kg.

Ja w ciazy aby zapobiec rozstępom smarowałam brzuch, biodra, uda:

-kremem dla kobiet w ciąży Fissan, Stria Massage Salbe- jednak wydawał mi się on za tłusty,

- kremem tez przeznaczonym dla kobiet w ciąży Pharmaceris M, Foliacti- szybko się wchłaniał i dość przyjemnie przy tym pachniał

- oliwka dla kobiet w ciąży Rossmann uważam ze jest to bardzo przyjemny kosmetyk

Do biustu natomiast używałam zel- kremu do pojedrniania biustu A.T.W. (producent informuje na opakowaniu tego kremu ze można go stosował w okresie ciąży i karmienia piersią). Dalej używam tego kremu co prawda wchłania się powoli jeśli chodzi o moja skore, ale jest to jeden z niewielu kosmetyków do pielęgnacji, na którym jest informacja ze można właśnie stosować go w okresie ciazy i karmienia piersią.

Staralam się smarować brzuch, uda, biodra i biust tymi kremami 2 razy dziennie, no ale nie zawsze mialam na to sile i czas.

W ciąży natomiast przestałam używać kremów do twarzy z retiniolem, bowiem retiniol i jego pochodne moga zaburzyc prawidlowy rozwój płodu. Używałam natomiast do buzi kremu nawilżającego :-)

Teraz po ciąży muszę przyznać że opłacało się smarować tymi kosmetykami bo nie mam rozstępów:)