Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
joa1983

Kolacje i sniadania

Polecane posty

Witam :->

Natala na sniadnie zazwyczaj je kaszke na mleku lub jajko na miekko.

Joa, tak samo je lubi jak Twoja corcia. Moglaby je jadac ciagle ;-)

Ostatnio szczerze mowiac na kanapeczki wogole nie ma ochoty. Jak juz zrobie to sciaga wedline lub serki i zjada z samym maslem, a jak naoglada sie Kubusia Puchatka to prosi o miod ;-)

Bardzo lubi tez roznego rodzaju serki: waniliowe, danio, danonki itp.

Czasami na sniadanko lub kolacje lubi tez zjesc tosty.

I tak samo jak Twoja cora bmzygadlo nie znosi pietruszki i zawsze ja wygrzebuje z zup, lub wogole nie chce jesc ;-)

Jeszcze do niedawna miala swietny apetyt, ale od jakiegos czasu prawie wcale nie chce jesc. A warzywa musze przemycac w zupie.

Moze Wy macie jakies sprawdzone pomysly jak podawac dziecku to czego nie chce, ale zeby zachecone sprobowalo?

Buziole

Asia i Natalka (13.02.04)

I tak samo jak Twoja cora bmzygadlo nie znosi pietruszki

moja tylko z ta "patuszka" zielona swiruje i to tylko w rosole

w innych zupach zjada, tylko w rosole jej sie chyba za bardzo zuca w oczy :lol:

a ja jestem maniaczka ziolowa i koperek, majeranek i inne cuda w niczym innym jej nie przeszkadzaja

marcheweczke jako pierwsza wyjada z rosolu, ostatnio ugotowane buraki na salatke zezarla, wszystko zjada, tylko chyba rosolek dla niej ma byc klarowny z makaronkiem i marcheweczka :mrgreen:

[ Dodano: 13 Listopad 2006, 20:58 ]

nawet ugotowany korzen z pietruszki wyje z rosolu, a zielona nie przejdzie :lol:

Hi, hi , hi to niezla :-> U nas niestety pietruszka wogole nie przejdzi, tak samo jak koperek. Z innymi ziolami i przyprawami nie ma problemu :-> A w zupie koniecznie musi byc miesko ;-)

Tak mi jeszcze przyszlo do glowy co do sniadan i kolacji, to moze zwykle kanapeczki z wedlinke i serkiem, tylko podgrzane w piekarniku. Natala wczoraj tak jadla na kolacje i dzisiaj na drugie sniadanko. Oczywiscie mozna serek posypac np. slodka papryka, moze byc z pomiorkiem itp. Jak sobie wymyslicie. A zeby Jej sie latwo jadlo to je pokroilam. Mozna w jakis wzorek.

Dzieci i nie tylko lubia jesc cos co ladnie wyglada ;-)

Moja cora lubi tez bardzo kakao, wiec i je do nich sobie zazyczyla ;-)

Milego dnia

Asia i Natalka (13.02.04)

joa1983, piszesz,ze nie chce jesc bialego sera,to niech nie je.Ze wszystkich takich nabialowych rzeczy to wlasnie w bialym serze jest najmniej wapnia.Jak sie go robi to wapnia najwiecej jest w serwatce,ktora sie wylewa :-/ Czytalam o tym wczoraj.

Lepiej dac danonka lub zolty ser.

Gość renet

Joa co ty sie dziwisz ze niej sera ,jej ojciec nie jadl zadnego sera do czasu az sprobowal zapiekanki a mial juz kilkanascie lat .Oliwka lubi zolty ser a to juz wystarczy bo ma wiecej wapnia i bialka jak bialy.Pozatym lubi wedlinke i maselko ,a ze nie chce jesc chleba to trudno on i tak nie wiele jej da.Ona nie jest niejadkiem bo je wszystko co dorosli jedza wiec jest dobrze nie ma co sie przejmowac bialym serem. :-)

No z niejadkami jest problem. :cry:

Moj za to wcina wszystko, jak leci, tylko musi byc albo twarde, albo rozdrobnione. A ma juz 15 miechow. Zabkow tez z 10. Wieksze kawalki niestety wypluwa, len! :-| :-/

Mleko to mi by wyszlo uszami. Ja nie moge mleka, wiec mu zazdroszcze.

:mrgreen: Lobuz uwielbia tez mi wyjadac z talerza.

:mrgreen:

Moja corka wcina codziennie po dwa jaka na miekko , meczy mnie to od dluzszego czasu . Doroslym nie wolno zbyt duzo jajek jesc , wszedzie pisza . Jak to jest z dziecmi ?! Ok, chlopaki napewno nie moga . A dziewczynki ?! Moja cora potrafi 12 jaj tygodniowo wsunac , jesli pozwolilabym na wiecej zjadalaby wiecej :roll: tak jej smakuja .

Czemu chlopaki nie moga??

Gdzies czytalam, ze dzieci moga zjesc nawet do 8 jajek tygodniowo...

wiolasz, z tego co pamietam jeszcze ze szkoly, jezeli chlopcy za duzo jajek w pokarmie zle wplywa na plodnosc (moga miec problemy z zapyleniem mowiac prosto)

[ Dodano: 16 Listopad 2006, 11:23 ]

asiolcza, renet, ja sie nie przejmuje, ze nie je bialego sera przeciez wszystkiego lubiec nie bedzie

renet, a teraz jej ojciec nawet bialy ser je i twarozek z niego :mrgreen:

ooo o chlopakach nie wiedzialam. Tylko zastanawia mnie co jajka kurze maja wspolnego z zapladnianiem u facetow?? :shock:

Moj ojciec kiedys sie zalozyl z kims tam i zjadl jedno po drugim kilkanascie jajek na twardo. potem tez nadal uwielbial jajka i ma tak do dzis, je ich kilka w tygodniu i ma 3 dzieci....To jakis zabobon wg mnie...

to ze dziecko czegos nie lubi jesc nie znaczy ze dlatego ze ojciec czy matka tez nie lubili w jego wieku...

wiolasz, pisze to co mi sie przypadkiem o uszy obilo a czy prawda czy nie to nie mam pojecia:):)

a co do jedzenia zgadzam sie ja jak bylam mala na widok szpinaku mnie trzeslo a Oliwii to sie trzesa uszy tak go wcina :mrgreen:

Gość renet

joa1983, a tatusiowi tez chyba sie trzesa uszy do szpinaku. :?:

Fakt ze to nie ma znaczenia co rodzice lubia ale bardzo czesto sie to zdaza,u mnie w rodzinie niestety z serem to kazdy mial problem ja tez nie jadlam serow przez bardzi dlugi okres czasu a teraz uwielbiam wiec moze i dziecko tez po jakims czasie bedzie jadlo serek. :roll:

renet, taaa trzesa mu sie i gacie ze strachu jak nie chce twarozku jesc :evil: :evil: hahahahahha

Moja pediatra (tzn, Julki) kiedys powiedziala mi, ze jesli jedno z rodzicow ma alergie pokarmowa, to organizm sam nie lubi nabialu i nie chce go czlowiek jesc. Dziecko prawdopodobienstwo alergii dziedziczy po rodzicach. I byc moze ta niechec do nabialu tez jest wynikiem takiej alergii. Ja mam i Julka np. tez ja ma...

wiolasz, w ich rzypadku serki homogenizowane ser zolty mleka itd jedza tylko serek bialy w zabki kole :mrgreen:

wiolasz, pewnie tak ....ale akurat co do meza on kiedys z gory zakladal, ze nie lubi jak kiedys zrobilam zaczal podzerac p o cichu i teraz wcina ;-)

Zaloguj się, aby obserwować