Jump to content
joa1983

Maseczki do włosów

Recommended Posts

"Gdy włosy są suche i łamliwe

Kąpiel mleczna

Na umyte włosy nałóż kilka łyżek pełnotłustego mleka. Po kwadransie należy spłukać obficie włosy letnia woda. Zabieg najlepiej powtarzać raz w tygodniu, a z pewnością wasze włosy staną się mniej suche i łamliwe.

Kompres z oleju i cytryny

Łyżkę ciepłego oleju rycynowego wymieszaj z sokiem z cytryny. Taka mieszankę wmasuj w skore głowy, a włosy przeczesz grzebieniem, by dobrze rozprowadzić na nich mieszankę. Następnie załóż na głowę czepek foliowy i owiń głowę ręcznikiem zamoczonym w gorącej wodzie. Gdy ręcznik ostygnie, zamocz go ponownie. Po 20-30 minutach dokładnie umyj włosy.

Maseczka z oliwy i żółtka

Łyżeczkę oliwy z oliwek wymieszaj z trzema kroplami witaminy A oraz żółtkiem. Maseczkę nałóż na skore głowy i włosy, owiń głowę foliowym czepkiem i ręcznikiem. Po 20-30 minutach spłucz włosy woda z dodatkiem soku z cytryny. Pożądany efekt osiągniesz stosując maseczkę, co dwa tygodnie.

[ Dodano: 12 Listopad 2006, 15:53 ]

Gdy włosy się przetłuszczają i występuje łupież

Odzywka aloesowa

Liść aloesu umyj i zmiksuj z polowa szklanki cieplej przegotowanej wody. Dodaj łyżkę miodu i wymieszaj. Uzyskaną masę wetrzyj w skore głowy i w wilgotne włosy. Tradycyjnie owiń głowę czepkiem i ręcznikiem, po 20-30 minutach umyj włosy, najlepiej powtarzać zabieg raz na tydzień przez dwa trzy miesiące.

Jajeczna maseczka

Ubij białko na sztywna piane a następnie połącz z żółtkiem. Rozprowadz na wilgotnych włosach i wmasuj w skore głowy i tak jak w pozostałych maseczkach owiń głowę folia i rzęcznikiem i spłucz po 20-30 minutach. Odżywkę stosuj raz na tydzień.

Łyżkę soku wyciśniętego ze szpinaku wymieszaj z łyżka soku ze świeżej kapusty i łyżkę soku z cytryny. Tak przygotowana miksturę wetrzyj w skore głowy.

Stosując proste domowe metody pielęgnacji włosów możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy. A nienaganny wygląd i kondycja naszych włosów może zaskoczyć niejednego fryzjera."

http://www.ny.pl/index.php?o=porady/artykul/165

Ja czasem robię sobie maseczkę z ojejku rycynowego żółtka i cytryny (jeśli ma się jasne włosy to z cytryna , przy ciemnych włosach się ni stosuje cytryny). Moim zdaniem jest to dość dobra maseczka wzmacniająca słabe zniszczone włosy i mogę wam ja polecić z czystym sumieniem:).

Wystarczy wymieszać olejek rycynowy z żółtkiem i wcisnąć do tego sok z jednej cytryny.

Maseczkę taka nakładam na włosy na ok 3 godziny (ale może być dłużej). Zakładam na włosy foliowy worek :mrgreen: i dodatkowo okręcam głowę ręcznikiem. Potem dokładnie myje głowę. Nie wgląda to zbyt zachęcająco, ale naprawdę warto się pomęczyć -po trzech takim maseczkach widać już efekt. Maseczkę taka robi się raz na tydzień.

Druga moja ulubiona maseczka do włosów zniszczonych i suchych to rozgrzany- ciepły olej kokosowy. Nakładam olej kokosowy na włoski i tak samo jak w przypadku maseczki z olejku rycynowego- nakładam na głowę folie i ręcznik i czekam ok 3 godziny. Potem myje dokładnie włoski. Efekty widać już po pierwszym razie. Ta maseczka jest naprawdę super do zniszczonych i suchych włosków :)

Taki olej kokosowy można kopic w sklepie ze zdrowa żywnością :mrgreen:

ta z olejku i ja robię tylko bez cytryny - tylko jak za często się ja stosuje to mam włosy jak guma bleh.... wole jednak maseczkę gliss kura kosztuje ok 20 zl i w miarę sobie doprowadziłam włosu do stanu użytkowania (taka w słoiczku)

Joa maseczki Gliss Kur są faktycznie fajne :-) Pekinie pachną. Często rozjaśniam włosy i do tego mecze je jeszcze prostownica dlatego czasem stosuje ta do włosów suchych i zniszczonych. Po niej moje włosy łatwiej rozczesać, sa bardziej lśniące i jakby bardziej gładkie

Za to z tych gotowych masek nie przypadła mu w ogóle do gustu maseczka L'Oreal Professionnel, Intense Repair Cuti Liss System, polecają ją niektórzy fryzjerzy ponoć jest rewelacyjna ale u mnie niestety żadnych rewelacji na włoskach nie było :-(

Właśnie niedawno odkryłam bardzo fajną profesjonalną maskę. Byłam w sklepie z produktami fryzjerskimi i pytałam o zachwalaną na kwc maskę Kallos, Serical, Crema al latte (Mleczna odżywka kremowa do włosów)

ale niestety tej maseczki nie było, a pani poleciła mi w zamian jej polski i tańszy odpowiednik: profesjonalną maskę mleczną do włosów z proteinami mleka Creme al Latte Mila Hair Cosmetics. Wypróbowałam tą maseczkę: nałożyłam na moje włoski, oprócz skóry głowy- żeby ni jej nie przetłuściła:D i jestem bardzo zadowolona z jej działania.

Super nawilżyła moje rozjaśniane przesuszone końcówki włosów. Po niej wyglądają dużo zdrowiej, ładnie się błyszczą i nie są takie napuszone:) Uważam że tą maseczkę naprawdę warto wypróbować, bo jest o niebo lepsza od tych drogeryjnych, przepięknie pachnie i do tego nie jest droga, ja zapłaciłam za opakowanie 250 ml 10 zł:)

688511930.jpg

ja kiedys mialam fajna i tania do jasnych wlosow ale kurcze nazwy nie pamietam i nie moge jej nigdzie kupic

ja cały czas zamierzałam się wziąć za robienie naturallnych masek do włosów, ale jakoś nigdy na to czasu nie miałam. niedawno od bratowej dostałam w prezencie zestaw naturalnych kosmetyków do włosów firmy Dr.Taffi Kosmetyki do włosów Dr. Taffi Erboristerie. nigdy wcześniej o nich nie slyszałam, a teraz trudno mi się z nimi rozstać :P

Ja uwielbiam kosmetyki rosyjskie. Mają bardzo dobre odżywki oraz maski do włosów. W sklepach stacjonarnych raczej ich nie dostaniecie ale spory wybór jest w sieci, na przykład tutaj:

kufereknatury.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-rosyjskie/

Naprawdę fajny jest ten balsam z Planeta Organica:

Balsam-od-ywczy-Aleppo-270x270.jpg

Włosy są po nim nawilżone, bardzo łatwo się rozczesują i co najważniejsze nie przetłuszczają się. Mogę nie myć ich co 3-4 dni !

Kosmetyki rosyjskie? A czy to na pewno dobry pomysł? Jakoś juz po samym miejscu pochodzenia tego specyfiku nie jestem przekonana do używania go :P

Ja preferuję wyłącznie maseczki robione własnoręcznie w domu - przez kupne nawet renomowanych marek zniszczyłam sobie włosy. Na szczęście udało się je wyratować dość tanim kosztem dzięki gabinetowi http://centrumzdrowegowlosa.pl/. Teraz już tylko naturalne kosmetyki, najlepiej właśnie robione samemu w domu.

czesto zamiast maseczek, bo po prostu brakuje mi czasu uzywam serum do wlosow z Venity, serum wzmacnia wlosy i pieknie pachnie, scala rozdwojone koncowki.

Ja lubię sama sobie jakieś różne kosmetyki wykonywać w domowym zaciszu. Często są to balsamy, peelingi i maseczki różnego rodzaju. Do tego często używam oleju, naszego zwykłego rzepakowego. Ktoś by powiedział, że nadaje się tylko do gotowania a to niE prawda. Działą rewelacyjnie na naszą urodę z połączeniem różnych innych składników. Poczytajcie na ten temat na; http://pokochajolejrzepakowy.eu . Opisane tam są różne zabiegi do ciała.

Ostatnio natrafiłam na te maski w biedronce e612f4e71654c.jpg

Przyznam, że są rewelacyjne. Kosztują ok 1,50 zł i posiadają bardzo dobre składy.

Jeśli chcecie je sobie przeczytać to tutaj macie link- http://jfmalcolm.com/

Ja do pielęgnacji i odżywienia włosów używam naturalnych olejów i efekty są na prawdę świetne! Mam to szczęście, że moja przyjaciółka kupiła sobie przez internet prasę do domowego tłoczenia oleju i co jakiś czas robię sobie u niej taki świeży:) głównie do jedzenia ale do włosów przy okazji też:) kokosowy najlepszy!

Ja mogę Wam polecić, aby skorzystać z oferty tego sklepu: https://hairlook.pl/ - duzy wybór w różnych preparatach do włosów, w tym w maseczkach. Każdy znajdzie coś dla siebie. Moje włosy strasznie się przesuszają i też myślę nad zakupem czegoś profesjonalnego ;)

A jaki macie stosunek do kosmetyków sprowadzanych z Korei ? Bo ostatnio można było zauwazyć ich sporą popularność. Mają świetne zastosowania i widać szybko efekty. Zaś kosmetyki do makijażu pozwalają stworzyć świetny makijaż. Siostra podpowiedziała mi że tutaj https://asianclub.pl można znaleźć takie kosmetyki, to w sumie dobry prezent pod choinkę.

Ja tam nie ufam takim kosmetykom. Wolę coś co jest sprawdzone. A chińszczyzna to nigdy niestety nic pewnego...

Ważne jest to, aby zwracać uwagę na składy tych różnych produktów do pielęgnacji. Ja uważam, że warto przerzucić się całkowicie na naturalne kosmetyki, które mają w składzie tylko produkty pochodzenia naturalnego. Do włosów poza maseczkami możesz stosować oleje, na przykład olej kokosowy. Dużo takich produktów znajdziesz na stronie http://triny.pl/. Koniecznie wypróbuj.

Ważna jest także codzienna pielęgnacja włosów :) Sama staram się nakładać regularnie na nie odpowiednie odżywki, by włosy były zdrowe i nie ulegały dodatkowym uszkodzeniom. Niedawno zamówiłam kilka kosmetyków z tej drogerii: http://kosmyk.pl/pol_m_Wlosy-100.html :) Istotne jest też, aby używać odpowiedniej szczotki do włosów i nie czesać ich na mokro! ;)

Ostatnio widziałam całe mnóstwo naturalnych, polskich kosmetyków na stronie https://sklep.barwa.com.pl/33-wlosy. To produkty marki Barwa. Koniecznie poczytajcie o nich trochę więcej - myślę, że jest to interesująca opcja i warto wypróbować ich odżywki do włosów, a także inne produkty.

Kosmetyki z kokosem są świetne - testowałam i faktycznie nawilżają i wzmacniają włosy. Tutaj https://magvita.pl/ sporo takich kosmetyków jest. Szampony, odżywki, maseczki itp. Akurat kosmetyki z Magvita Banaban bazują na wyciągach z kokosów z organicznych upraw na Fidżi więc to dodatkowy plus.