Jump to content
Sign in to follow this  
joa1983

Sposoby Na Piękne Włosy

Recommended Posts

1. Jeśli Twoje włosy są zniszczone, nie uszkadzaj ich dodatkowo walkami, lokówką, termolakami. Daj im odpocząć. Zniszczone włosy są kruche, dlatego raczej nie modeluj ich okrągła szczotka. Staraj się nie używać suszarki, pozwól, zęby po umyciu wyschły same. Taki rodzaj włosów najbardziej potrzebuje kosmetyków pielęgnacyjnych zwłaszcza masek o silnym działaniu. Najlepsze będą te, które usuwają zniszczenia nie tylko na powierzchni, ale i we wnętrzu włosa. Maski należy stosować przez 2-3 miesiące. Znakomite rezultaty dają produkty firmy Schwarzkopf Professional. Istnieją również zapomniane domowe sposoby na zniszczone włosy. Łamliwe włosy wzmocnimy, smarując je raz w tygodniu roztrzepanym białkiem.

 

2. Włosy ani zbyt suche ani nie przetłuszczające się to prawdziwy skarb. Mimo wszystko włosy normalne potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu odzywek, latem chromy włosy przed słońcem odpowiednim sprayem. Na dolna cześć włosów mimo wszystko nakładajmy maseczkę regenerująca, bo końcówki mogą być przesuszone i zniszczone. Na rozdwojone końce włosów znakomita kuracja jest oliwka, która przed myciem nanosimy na głowę. Po 30 minutach dodajemy kurze białko, na kolejne pól godziny, potem wszystko razem spłukujemy.

 

3. Tłuste u nasady, a suche na końcach to rodzaj włosów mieszanych. Myjemy je szamponem specjalnie przeznaczonym do ich pielęgnacji. Odzywki należy rozprowadzać jedynie na końce włosów, natomiast w skore głowy wcieramy jedynie toniki do przetłuszczających się włosów. W takim przypadku nie powinno się myc głowy codziennie. Zamiast tego nasze babki stosowały płukanki z mieszanki naparu rozmarynu, lipy, rzeżuchy, pokrzywy oraz soku z cytryny. Podczas suszenia strumień powietrza powinien być letni.

 

4. Bardzo często z natury włosy są mało elastyczne i matowe. Takie włosy nawilżamy odzywkami, które zawierają oleje roślinne. Chronią one włosy przed utrata wilgotności, nadają im połysk i elastyczność. Sztywne będą znowu miękkie i błyszczące, jeśli na pól godziny przed myciem natrzemy je olejkiem migdałowym, a następnie spłuczemy naparem z rumianku.

 

http://www.ny.pl/index.php?o=arch/apor/94

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

×