Skocz do zawartości
tutelitury

Gry planszowe

Polecane posty

Jakie gry planszowe wybieracie dla swoich pociech?

I czy kupujecie swoim dzieciom gry plaszowe elektroniczne edukacyjne?? Takie jak zwierzaki, przedszkolak, Junior,mlody mistrz, Madra ksiezniczka i madry Kubus, czy ktoras z was kupowala??? czy podobalo sie dziecku i warto wydac pieniadze???

Czy dzieci graja jeszcze w gry planszowe?

U mnie w domu do niedawna krolowal eurobizness,ale niestety za czesto przegrywam i postanowilam kupic cos w co bedzie mi lepiej szlo. :mrgreen:

Kupilam scrable junior i dwie paczki lego wtopilam,bo musze Adasia czyms przekupywac zeby ze mna zagral ;-)

haha u nas na razie jeszcze gry tak nie bardzo.. Chociaz warcaby Filip polubil i ostatnio non stop warcaby byly :)

Chinczyka tez :)

Ale tak z gier to faktem scrabble bardzo lubie :)

Twister sie nadaje ??

Mialam kiedys RYZYKO oddalam kilka lat temu, ale na ta gre czasu trzeba poswiecic, ale bardzo ja lubilam i moze sie Adasiowi spodobac :)

u nas chinczyk, domino, a na poczatku byl farmer - super gierka, tylko Oliwka miala pecha i ciagle "tracila" swoja trzodke :mrgreen:

Gramy tylko w domino i memory. Ale jak Michal bedzie starszy na pewno bedziemy grac i w inne gry (bo ja to lubie :-D )

U mnie w domu kroluje Jenga i szalone krowy czyli Spadamy. Gorzej niz dzieci sie zachowujemy:D Za mlodu gralo sie w chinczyka i bierki, teraz gry sa troszke ciekawsze. Dzieciaki nie moga narzekac na brak rozrywki.

Dla dzieci, które chodzą już do szkoły i potrafią liczyć polecam Rummikub. To bardzo wciągająca gra, dobra dla całej rodziny :-) Mistrzostwa w Rummikub

Dla chłopców powyżej 10 roku życia polecam grę planszową Osada w której wygrywa ten, kto pierwszy z graczy rozbuduje swoją osadę, tworząc silne i bogate miasto. Jednak aby wygrać, każdy z graczy musi zgromadzić złoto i surowce, z których będzie mógł wybudować zamek, katedrę, uniwersytet, mennicę, koszary itd. Gracze muszą też stworzyć swoją armię, by móc się bronić ale i atakować przeciwników. Ten, kto będzie najsprawniej budował, najlepiej się bronił i najskuteczniej atakował, zostanie zwycięzcą.

Dla młodszych dzieci polecam natomiast Memory Ravensburg

rummikub.jpg

osada_101433.jpg

osada_101433_02_galeria.jpg

SALON RAVEN GRA Morze Memory GR-724 WAWA obr1.jpg

no rummikub jest ekstra :D

my mamy całą szafkę gier planszowych i syn mimo że lubi grać na komputerze to woli grać w planszowe bo jesteśmy razem,

chcę teraz kupić takie skrable dla dzieci Scrabble Junior - Merlin.pl

mój syn lubi też warcaby i muszę przyznać że zaczął mnie już ogrywać:D

scrable to na pewno fajny pomysł, nie dość że bawi to jeszcze czegoś może nauczyć, jak nasz Alan podrośnie też spróbujemy.

odswierzam wateczek.. jak tam gryu..

moj uwielbia.. monopoly, gry typu Chińczyk,warcaby, piotrus pan planszowa itp...

U mnie nadal scrabble królują i nasza ulubiona gra "przygoda z czarownicą" w inne też gramy, a mamy ich 5 tysięcy więc jak jest brzydki dzień to gramy po kolei we wszystkie jak leci :D

Po skrablach widać jak dziecko szybko się rozwija, jeszcze rok temu było marnie a teraz już szok jakie słowa syn układa

My juz dawno nie gralismy w zadne gry planszowe :) Gramy za to w DARTA :D

Kupilam corce ta gre ale ze instrukcja jest w jezyku angielskim nie mamy pojecia jak w to sie gra.szukalam cosik na internecie ale nic nie znalazlam.Czy ktoras z was wie jak w to sie gra????Zgory dziekuje.

Ulawisia znalazłam zasady gry "Nie obudz taty" po polsku:

"Oto zasady (wg instrukcji po angielsku):

1. Kładziemy tatę i zakładamy mu szlafmycę na oczy.

2. Włączamy grę.

3. Cel: być pierwszym do lodówki!

4. Wybieramy figurkę - pionek. Tasujemy karty i rozdajemy graczom po tyle samo

(jeśli grają 3 osoby, po 5 kart). Ustawiamy pionki w łóżkach o odp. kolorach.

Zaczyna najmłodszy gracz. Gramy przeciwnie do wskazówek zegara.

5. Rzucamy kostką. Jeśli wyrzucimy kolor: przesuwamy pionek na najbliższe pole z

tym kolorem. Jeśli jest już zajęte, przesuwamy na następne (nawet jeśli tak

wygramy grę). Gdy wyrzucimy gwiazdę: przesuwamy pionek na pole przed zajmowanym

przez aktualnego lidera (stajemy się liderami). Jeśli aktualnie jesteśmy

liderami, rzucamy ponownie. Jeśli nikogo jeszcze nie ma na trasie, przesuwamy

pionek na pierwsze pole.

6. Jeśli wylądujemy na polu z obrazkiem i numerem: sprawdzamy karty, jeśli mamy

taki obrazek, nic nie robimy, kolejka skończona. Jeśli nie mamy, naciskamy guzik

na budziku taty tyle razy, ile napisano na polu planszy. Jeśli tato dalej śpi,

kolejka skończona. Jeśli się obudzi: zabieramy odpowiednią kartę od osoby, która

ją ma i wracamy do łóżka i zaczynamy trasę od nowa. Usypiamy tatę.

7. Jeśli jesteśmy blisko końca trasy, wyrzuciliśmy kolor i już takiego pola nie

ma przed nami, stawiamy pionek na polu z tęczą - wygrana! "

Gra "Nie budźcie taty"-instrukcja, poratuje ktoś.. - Zakupy - Forum dyskusyjne | Gazeta.pl

Zauważyłam, że obecnie coraz więcej dzieci i w coraz młodszym wieku gra w gry komputerowe. Czy Wasze maluszki grają jeszcze w tradycyjne gry planszowe? Jeżeli tak to jakie? Chciałabym powoli zacząć tworzyć kolekcję gier dla Huberta i nie wiem na co zwrócić uwagę kupując je.

moja gra w chińczyka, scooby doo planszowa, krolewny, dzwoneczek teraz kupilismy kota rechota, procz tego bierki i puzzle

Nadin, możesz mi jeszcze raz wkleić link do tematu z grami planszowymi? Bo ja szukałam i nie mogłam znaleźć, a ten link odsyła mnie do strony głównej łobuziaka.

Nadin, możesz mi jeszcze raz wkleić link do tematu z grami planszowymi? Bo ja szukałam i nie mogłam znaleźć, a ten link odsyła mnie do strony głównej łobuziaka.

Agh połączyłam Twój wątek o grach planszowych z wątkiem innych dziewczyn też o grach :)

Ostatnio zastanawiam się czy nie kupić Alanowi po choinkę gry Rummikub Start Junior- ta gra edukacyjna, oparta jest o zasady oryginalnej gry Rummikub i jest przeznaczona dla dzieci od 3 roku życia.

Podobno pomaga rozwijać zdolności poznawcze, takie jak rozpoznawanie cyfr, kolorów i kształtów oraz formowanie z nich grup w określonym porządku.

Gra ta uczy logicznego myślenia w trakcie pasjonującej rozgrywki.

Ideą gry jest wprowadzenie dziecku pojęcia wartości liczbowej.

Umieszczone na kostkach duże, kolorowe kształty z wartościami od 1 do 10 pomogą dziecku nauczyć się cyfr i ich kolejności.

Mini kształty znajdujące się w dolnych narożnikach każdej kostki ułatwiają układanie serii we właściwym porządku.

Czy ktoś z Was już kupił może tą grę dla swoich dzieci?

1602-2.jpg

u nas ostatnio mlody ma szal na gdy planszowe.. chinczyk, guliwer,ksiega dzungli, monopol... kupilismy mu na mikolaja gre carsow z mcquinem.. ciekawe jak bedzie sie grac.

Oczywiście, że gramy :) Choć Filip uwielbia np w chińczyka grać w kurnik.pl gdzie jesteśmy z meżem stałymi bywalcami...

Ale w domu gramy też w chińczyka, warcaby, szachy, grę planszową wyścig, tzn mamy dwie takie gry jeden duży wyścig i jeden mały, grę planszową Kubusia Puchatka dwustronną, memo (bardzo lubimy wszyscy grę w memo), Mieliśmy fajną Kubusia Puchatka, ale przycisk się popsuł i stała się bezużyteczna. Co raz Filip wyjmie Słonia, który motylki rozrzuca czy Giggle-Wiggle...

Na Mikołaja kupiliśmy mu jakąś planszową podwójną grę też. A na gwiazdkę chcę kupić Trefla Klątwa Faraona.

hmmm a i puzzli mamy duużo :)