Skocz do zawartości
tutelitury

Gry planszowe

Polecane posty

My z Alanem gramy jeszcze czasem w Moje pierwsze Monopoly i muszę przyznać że jak dla mojego pięciolatka to ta gra jest nawet fajna:)

W zeszłym roku kuliśmy też grę Ryzyko gra jest świtena szczególnie dla rodziców, ale bywa że gramy też w nią z Alanem pomimo iż gra jest od 10 roku życia:D Jeszcze polecam kary Uno tyle że jest to gar dla tych którzy potrafią już liczyć:)

834378853.jpg

61f6143e5b12c5cf.jpg

mattel_8511.jpg

podobne do Uno sa karty Scooby Doo mniej liczenia bo tylko na 2 krtach sie liczy tak to kladzie sie do koloru abo do tej samej cyferki juz 4 latki moga w nia grac my mamy i polecam

Wczoraj byłam na targach edukacyjnych i gadałam z facetem na fajnym stanowisku z grami planszowymi i łamigówkami. Polecam stronę gryplanszowe.pl Jest tam spory wybór fajnych gier. Mnie spodobał się Abalon, albo Katamino, Quoridor w wersji dla dorosłych, a super jest też dla dzieci. Już mam pomysł na prezent na komunię dla bratanka.

Mój synek ma dwie ulubione gry: Grzybobranie i Krasnoludki- tę drugą lubi najbardziej. Poruszając się po planszy 4 pionkami trzeba wykonywać polecenia, które są umieszczone na każdym polu, a polecenia bywają czasami baaardzo śmieszne :D I dla niego to jest najlepsza frajda jak patrzy gdy rodzice te polecenia muszą wykonać :lol:

Jest to gra producenta HETMAN a jej dokładna nazwa to: Krasnoludkowe figle / kameleony (na jednej planszy zawierają się 2 gry) U mojego syna robi furorę :P

Witam, ja najpierw z prywatą: zagubiła nam się instrukcja do Scooby Doo Gdzie Jesteś (gra planszowa) zanim ja przeczytałam. I teraz mamy wszystko a nie wiemy jak grać - podkreślam, że wszelkie próby bez określonych zasad otwierają furtkę do nadużyć i malwersacji w wykonaniu mojego 6-latka;) Prooooszę, niech mi życzliwa osoba jaka podeślę na mejla opis lub scan, bo w ten sposób ja i 4-letnia córeczka wciąż przegrywamy a jako blondynki czujemy się skrzywdzone w dwójnasób;))

My grywamy w farmera,Wilki i owce, Kubusia na grzybobraniu, oraz w wymyśloną przez syna "W Poszukiwaniu Dziurawej Skarpety"(mrożąca krew w żyłach "przygodówka";))

Z góry dziękuję! :*

Ja szukam zawsze w necie pomysłów na zabawy, często można coś ściągąć i wydrukować np. kolorowanki, alfabet -do wydrukowania i wycięcia, Ja znalazłam tez przykłady zabaw wspomagające rozwój. Nawet na sronach produktówych, o produktach spożywczych mają takie działy:

Wprawki pantomimiczne.

Zabawa wymaga ciszy i koncentracji uwagi. Zadaniem uczestników zabawy jest zainscenizowanie scenek rodzajowych, np., wspinamy się na wysoką skałę, chodzimy po kamieniach, omijamy kałuże, itp.

Kim jestem?

Na wstępie przygotujmy kartoniki z różnymi postaciami np. żaby, konika, króla, itp. Dziecko losuje jeden z kartoników i przedstawia wylosowaną postać. Może to uczynić werbalnie lub ruchowo. Pozostali uczestnicy odgadują co próbuje pokazać maluch.

ZABAWY ROZWIJAJĄCE SPOSTRZEGAWCZOŚĆ I ZDOLNOŚCI SKOJARZENIOWE.

Znana postać.

Zaczynamy opowieść, w której opisujemy znaną postać z bajek np. Śpiącą królewnę. W trakcie opowieści dodajemy kolejno jedno zdanie charakteryzujące bohatera a zadaniem naszego dziecka jest odgadnięcie jaką bajkową postać właśnie opisujemy.

Magiczna plama.

Wręczamy dziecku kartkę, którą musi zgiąć w pół. Na jedną połówkę wyciskamy kilka kropelek tuszu a dziecko zgina kartkę i przyciska. Po rozłożeniu kartki ma dwie identyczne plamy. Następnie opisuje co przypomina mu powstała plama, po czym obrysowuje ją i dorysowuje charakterystyczne elementy postaci.

Magiczny przedmiot.

Do woreczka lub pod kocyk wkładamy kilka trudnych do identyfikacji przedmiotów. Dziecko dotykając przedmioty próbuje odgadnąć nazwę przedmiotu i precyzuje do czego on służy.

ZABAWY ĆWICZĄCE PAMIĘĆ.

Podaj kolejność.

Z krzeseł tworzymy parawan. Za parawanem ustawiamy kilka przedmiotów. Odsłaniamy kotarę i prosimy dziecko, aby przyjrzało się przedmiotom i zapamiętało ich kolejność. Zasłaniamy ponownie przedmioty i prosimy dziecko, aby wymieniło kolejność przedmiotów za parawanem. Dodatkowo utrudnieniem może być podanie koloru każdego z przedmiotów.

Wzięłam to z :

Milutkie.pl | mini-wafelki ry?owe MILUTKIE | GOOD FOOD

Milutkie.pl | mini-wafelki ry?owe MILUTKIE | GOOD FOOD

A jaką grę polecicie dla 4 latki? Tylko prosze - taką, w którą będę mogła z nią zagrać :P

my teraz gramy w Zgadnij kto to? oraz w kotki i myszki podobna do węze i drabiny

dla czterolatki hmm zalezy czy juz umie liczyc do 6 jezeli tak to polecam chińczyka my gralysmy mala przy tym sie nie zle wdrożyla w liczenie:) takze gra w królewny:) fajna gl nagroda jest korona!!! rzuca sie kostka wykonuje zadania zbiera żetony uklada puzzle! gra bardzo rozwija polecam dla 4 latki!!!

Możesz coś więcej napisać o tych grach? W necie widziałam przykłady planszówek - można wydrukować i tanim kosztem grasz.

U dzieci wygrywa nieśmiertelny chińczyk, monopoly też (czują się wtedy takie dorosłe bo maja duzo 'pieniedzy'). Fajnie jest tez usiasc z dzieckiem, jak sie ma więcej czasu, i samemu wymyślić jakąś grę planszową. Kredki, nożyczki, papier kolorowy i do dzieła. Myślę, że w taką własną grę będzie się grało o wiele przyjemniej.

bez obrazy dla starszych, ale ja niedawno sama dowiedzialam sie o tym sklepie. A starsi ludzie juz obdarowuja swoje pociechy prezentami z Toys r us.

nadtroskliwe babcie zapatrzone w swoje wnuki znają więcej sklepów z zabawkami niż dzieciaki heheheh

Macie racje babcie wiedzą więcej o zabawkach niż ktokolwiek inny. Ostatnio kupiłam dla mojego synka piłki zabawki i babcia od razu wiedziała, w którym sklepie, bo mówiła, że tez takie widziała. A jeśli chodzi o gry to moje dzieci uwielbiają grać w "Zgadnij kto".