Skocz do zawartości
tutelitury

Od kiedy do kiedy choinka????

Polecane posty

Kiedy ubieracie choinke? Do kiedy ja trzymacie?? Gdy juz jest ubrana jest piekna, ladna, itd. ;-) ale nawet pomimo braku checi trzeba sie kiedys za nia zabrac, no wlasnie kiedy Wy ubieracie swoje gole choinki i kiedy sie rozstajecie z nimi? :mrgreen: :lol: :mrgreen:

....no wlasnie ja dzisiaj wracajac ze szkoly bylam strasznie zaskoczona , wszedzie widac swiateczny wystroj , ludzie choinki w domach maja poubierane :-?

U nas choinki ubiera sie zaraz po Sinterklaas , a na drugi dzien po Nowym Roku uprzata sie je . Ja tez zamierzam tubylcza tradycja w tym tygodniu choinke ustroic , nie bede czekala do wigilii jak w Polsce .....zaraz po Nowym Roku musialabym rozebrac , nie warto byloby ubierac , a i dzieciaki nie nacieszylyby sie zbytnio .

Takie tutaj tradycje jakies dziwne :-? i powiedzcie teraz same , jak czuc swieta w swieta , kiedy choinka juz od 2- 3 tygodni w domu stoi :-?

my ubieramy tuz przed swietami, a rozbieramy tak gdzies w okolicy konca stycznia. poniewaz zwykle jest sztuczna to nie ma problemu z opadjacymi iglami

Wiolasz,to juz masz swiatecznie w domu,jak tak pospieszyliscie sie z choinka ;-) :lol:

Moj Maz zawsze ubiera choinke,rano w dzien wigilijny.Co do ubierania i ozdabiania to Ja mam dwie lewe,to jest zadanie dla mojego Meza-do Mnie nalezy dziubanie w kuchni. :-> Natomiast choinke rozbieramy,pod koniec stycznia(robimy to razem ;-) )

Ja czekam az moj maly mezczyzna zasnie i zaraz sie bierzemy za ubieranie choinki.

:-)

Wyjezdzamy na swieta w czwartek do swoich rodzinnych domow i chcemy sie nacieszyc drzewkiem w swoim domku.

Ciekawa jestem jutrzejszej reakcji mojego brzdaca jak zobaczy drzewko

dzuli, napisz jak Smyk zareagowal - pamietam ze moja Zmora byla w ciezkim szoku jak pierwszy raz zobaczyla choinke :mrgreen:

rzemyk72 oj smiesznie bylo.

Po sniadaniu luznym krokiem moj brzdac popedzil do duzego pokoju na bajke. W drzwiach stanal jak wryty - szok na twarzy. :shock:

Wycofal sie przyszedl po mnie wzial mnie za reke i przyprowadzil do choinki. Przez 2 godziny przesiedzial obok choinki na fotelu i delikatnie dotykal palcem ozdoby.

Pozniej polozyl sie pod choinka i przegladal sie w bombkach - i taki dzisiaj mialam spokoj jakby ktos mi dziecko zabral :)))

Zobaczymy jak dlugo:)))

My ubieramy dzisiaj bo Weronika jest chora i chcemy jej troche poprawic humorek.

Mieszkanie wlasciwie jest juz wysprzatane wiec czemu nie.

dzuli, choinka wiec spelnila swoje zadanie - zaczarowala Brzdaca :-)

mam nadzieje, ze na dlugo :-D

narazie wciaz dziala

my ubieramy zawsze w Wigilie,tylko w tym roku zrobimy wyjatek i ubierzemy dzien wczesniej.Rozbieramy zawsze w polowie stycznia.Podejrzewam ze wtym roku choinka nie wytrzyma nawet do pierwszego dnia swieta znajac swojego synka :lol: :mrgreen:

Ula, szybcy jesteście! :)

Moi znajomi ubierali zawsze około 6 grudnia. ale teraz Ty pobiłaś rekord :)

My ubieramy zawsze dzień przed Wigilią, a rozbieramy po kolędzie.

a my ubierzemy dzis.w tym roku troche pozniej bo zawsze na poczatku listopada mamy a tak poprostu:)

Ula to szybko:eek::)

My też tak jak Wy apferina i agh ubieramy choinkę ok 3, 2 dni przed wigilią, ale rozbieramy choinkę zazwyczaj w pierwszej połowie stycznia.

No, na prawdę szybcy jesteście wszyscy. Ja lubię choinkę,ale czekam cierpliwie i ubieram kilka dni przed Wigilią. Ale trzymam już dokąd się da. Dziś kupiłam drugą, małą do sypialni...

z ubieraniem u mnie nie ma reguły, wszystko zależy od tego kiedy mój syn zacznie marudzić :D

natomiast z rozbieraniem jest większy kłopot i to ja muszę zacząć marudzić żeby wreszcie Michał wziął się za rozbieranie choinki :D

w tym roku ubieramy choinkę w pierniczki więc myślę że może zostać ogołocona zaraz po wigilii :santa:

a my rozbieramy na poczatku marca:)a ubieramy tak wczesnie bo ja uwielbiam patrzec na ta sliczna choinke;)

a oto moje sliczne drzewko

DSCI0111.jpg

a my rozbieramy na poczatku marca:)a ubieramy tak wczesnie bo ja uwielbiam patrzec na ta sliczna choinke;)

a oto moje sliczne drzewko

Ulu to już macie kolorowo i świątecznie w domku :)

U mnie na razie barak świątecznego wystroju, ale coraz chętniej chodzę z dzieciaczkami w supermarketach do działu z świątecznymi ozdobami i oglądamy różne kolorowe ozdoby- dzisiaj np: oglądaliśmy z Alanem aniołki:D

1mamut ja byłam dzieckiem i na choince wisiały czekoladowe ozdoby to je po kryjomu pokradłam, tak skutecznie że na kolędzie już nie było już ani jednej takiej słodkiej ozdoby. Na szczęście na choince były też inne bombki:D

My choinkę ubieramy 2 dni przed wigilią ,a rozbieramy po kolędzie jak ksiądz przychodzi z wizytą, czyli pod koniec stycznia.

u nas zalezy czy zywa czy sostatnio mielismy zywa i w tym roku Kinga tez bardzo chce wiec ubieramy ja najwczesniej 7 dni przed Wigilią a rozbieramy jak juz bardzo sie sypie:) sztuczna trzymam az ksiadz po koledzie przyjdzie